REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2018, 09:17 komentarzy 6

(Fot. Czytelnik.)

Nowe elementy małej architektury pojawiły się nad Iławką. Na placu znajdującym się naprzeciwko starego młyna od niedawna można odpocząć na nowych miejskich leżakach. To, przynajmniej na razie, jedyna i pilotażowa lokalizacja takich dostępnych w publicznej przestrzeni mebli. Czy będą kolejne? To zależy od informacji zwrotnej od mieszkańców i tego, czy nowa mała architektura nie padnie ofiarą wandali.

Utwardzony plac nad Iławką został niedawno zagospodarowany dwoma drewnianymi leżakami, zamontowanymi na stałe i donicą, w której wkrótce mają się pojawić rośliny: ozdobne krzewy i drzewo, które da w przyszłości trochę cienia. Na takie zakupy Wydział Bieżącego Utrzymania Urzędu Miasta w Iławie przeznaczył niecałe 4,5 tysiąca złotych.

- Elementy małej architektury na razie zostały zamontowane w tej jednej lokalizacji, na próbę. Chcemy sprawdzić, czy spodoba się to mieszkańcom i czy leżaki nie zostaną zniszczone - mówi Julia Bartkowska z iławskiego ratusza. - Jeśli oddźwięk społeczny będzie tak pozytywny, jak dotychczas, to takie obiekty małej architektury pojawią się w kolejnych miejscach.

Czy chcielibyście korzystać z takich leżaków w innych lokalizacjach? Gdzie dokładnie warto byłoby je zainstalować? Opinie można pozostawić w komentarzu, do czego zachęcamy.

Zdjęcia: Czytelnik.

REKLAMANotus_nowa

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Żółty Tapir 6 8 miesięcy temuocena: 17% 

  Zboczeńcy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 5 8 miesięcy temu

  Najpierw poczytaj czym się różni zboczeniec i ekshibicjonista od naturysty i nudysty a potem się odzywaj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dawid Kopaczewski 4 8 miesięcy temuocena: 71% 

  W zeszłym roku, jako grupa Wspólna Iława, złożyliśmy wniosek do budżetu miasta o zakup takich leżaków i hamaków oraz ich montaż nad Iławką i brzegiem Jezioraka. Niestety burmistrz Żyliński wniosek odrzucił, ale cieszy fakt, że ostatecznie z naszego pomysłu skorzystano :) Pomysłodawcą był Aleksander Krygier.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NaTurystka 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  To ja o wszystkim po trochu :) Leżaki oraz maty i to całe pole powinno być udostępniane na plażach przy Kajki oraz na Skarbku. Iława ma tak na prawdę jedyną plażę piaszczystą, która nie jest miejska. Ta przy Kajki piachu ma tyle jakby komuś przez przypadek z taczki wypadło.. Mogły by powstać nowe plaże np za Ekodrobami lub na powstającej Wyspie Młyńskiej. Całkiem na poważnie to zastanowiłabym się nad nagą naturystyczną plażą na Wyspie Wielka Żuława. Warmińsko-Mazurskie ma jedyną nagą plażę w Olsztynie. Reszta na golasa opala się na łódkach i w szuwarach. Dlaczego by nie wyjść na przeciw turystom z Polski i zagranicy, którzy coraz częściej chcą opalać się jak natura przykazała - bez pasków? Może ktoś pomyśli i wreszcie wykorzysta potencjał turystyki naturystycznej. Jeśli nie oficjalna plaża jak w Łebie, to może naturystyczny ośrodek na wyspie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pimp 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Ta w Olsztynie niby jest ale jej nie ma. Głównie przez to że na bardzo małym terenie przylega do plaży tekstylnej. Plaża naturystyczna lub ośrodek, nawet całoroczny to świetny pomysł. Brakuje ich w tej części Europy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~janusz 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Świetny pomysł szczególnie z plażą naturystów. Miejsce na Wielkiej Żuławie jak żadne inne nadaje się do tego celu. Gratuluję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4206 sekundy