REKLAMATyp 3 - Bar mleczny
REKLAMAkleks

(Fot. Michał Krysztofiak.)

Aż 52 tony kostki brukowej dziennie układają na zapleczu ulicy Jasielskiej pracownicy firmy Spomer, będącej wykonawcą miejskiego przedsięwzięcia polegającego na komunikacyjnym otwarciu tej części miasta. Równolegle, w głębi ulegającego ogromnym przekształceniom terenu, ekipa Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego IPB przebudowuje na cele społeczne jedną z poprzemysłowych hal.

W ramach inwestycji drogowej utwardzane są obecnie nawierzchnie nowych chodników, parkingów i łącznika, który na tym etapie skomunikuje ul. Wiejską z rewitalizowaną halą. Roboty postępują sprawnie i nawet nieco wyprzedzają harmonogram - dowiadujemy się na miejscu. Jak wyliczają pracownicy, dziennie są tutaj dostarczane i układane aż 52 tony kostki brukowej. Do wykonania pozostaje część prac związanych z oświetleniem nowego układu drogowego i organizacja zieleni.

Zmienia się też oblicze jednej z poprzemysłowych hal. Przyszła siedziba Centrum Aktywności Społecznej i Zawodowej osób niepełnosprawnych zyskała już nową elewację, stolarkę okienną, czy podjazd do głównego wejścia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. W przypadku inwestycji drogowej uzgodniony termin ukończenia robót upływa 11 sierpnia, Spomer spodziewa się przekazać inwestycję do odbiorów wcześniej. Z kolei IPB ma ukończyć przebudowę hali do końca sierpnia tego roku.

Zachodzące na zapleczu Jasielskiej wielkie zmiany dokumentuje na zdjęciach z lotu ptaka miłośnik takiej fotografii z naszego miasta, Michał Krysztofiak. Bardzo dziękujemy autorowi za udostępnienie zdjęć do publikacji na portalu infoilawa.pl.

Dron nad Jasielską - zobacz zdjęcia Michała Krysztofiaka. 

REKLAMAKleks2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3092 sekundy