REKLAMADPK

(Fot. UG w Iławie.)

W gminie Iława rusza realizacja projektu "Koperta Życia". Już 14 maja pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie rozpoczną wydawanie zainteresowanym mieszkańcom pakietów, na które składa się plastikowa koperta, formularz informacyjny oraz magnes z napisem informującym o lokalizacji koperty.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w tym roku Gmina Iława przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą "Koperta Życia". 

- Udział w akcji jest dobrowolny i bezpłatny, Skorzystać z niej może każdy mieszkaniec gminy w wieku senioralnym (od 60 lat) oraz osoba niepełnosprawna - informują urzędnicy i zapraszają zainteresowane i uprawnione osoby do odbierania pakietów.

Jest to możliwe (od 14 maja) w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie. Na mocy zarządzenia Wójta Gminy Iława jednostka ta jest organizatorem akcji "Koperta Życia" w gminie Iława. Wszelkich potrzebnych informacji pracownicy GOPS udzielą pod numerami telefonów 89 6443045, 89 6443047.


"Koperta Życia" to plastikowa, oznaczona naklejką koperta zawierająca formularz, w którym są umieszczone najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, dane osobowe, w tym nr PESEL. Koperta z takimi informacjami powinna być przechowywana w lodówce, dostępnej prawie w każdym domu. W przypadku zagrożenia życia i konieczności wezwania pogotowia ratunkowego szybki dostęp do danych o stanie zdrowia, zażywanych lekarstwach, przebytych chorobach, czy uczuleniach zwiększa szanse na udzielenie przez ratowników odpowiedniej i skutecznej pomocy.

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3694 sekundy