REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 maja 2018, 19:39 komentarzy 35
Ten billboard wzbudził na Starym Mieście pewne kontrowersje. W porównaniu do wielu innych w archiwum Fundacji jest jednak łagodny. Wśród zdjęć na stronie stopaborcji.pl można obejrzeć zdjęcie płodu usuniętego w 22. tygodniu ciąży, który wygląda już praktycznie jak noworodek.

Ten billboard wzbudził na Starym Mieście pewne kontrowersje. W porównaniu do wielu innych w archiwum Fundacji jest jednak łagodny. Wśród zdjęć na stronie stopaborcji.pl można obejrzeć zdjęcie płodu usuniętego w 22. tygodniu ciąży, który wygląda już praktycznie jak noworodek.

Po raz pierwszy, ale - jak zapowiada organizator - nie ostatni w Iławie odbyła się w dzisiejsze niedzielne popołudnie akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, prowadzącej kampanię na rzecz ochrony życia poczętego oraz delegalizacji aborcji.

Uczestnicy zgromadzenia wzięli udział w publicznej modlitwie, wspólnie odmawiając różaniec w intencji pełnej obrony życia poczętego. Na Starym Mieście stanął też billboard Fundacji Pro - Prawo do Życia przedstawiający płód usunięty w 11. tygodniu ciąży. Obraz może szokować, a Fundacja bezkompromisowo przedstawia swoje stanowisko w sprawie aborcji. 

- Każdego roku w Polsce legalnie morduje się ponad 1300 dzieci – ponad 94% z nich z powodu podejrzenia o chorobę - czytamy na jej stronie. - Każdy kolejny dzień to trzy nowe ofiary. W tych warunkach nie ma miejsca na zwłokę, ani podejmowanie działań o niepewnej skuteczności.

W Iławie akcja Fundacji, publiczny różaniec i ekspozycja billboardu, odbyła się po raz pierwszy. 

- Chcielibyśmy ją kontynuować - zapowiada organizator happeningu w naszym mieście Sylwester Tajl, wolontariusz w Fundacji Pro-Prawo do Życia. - Za miesiąc, 13 czerwca o godzinie 17:30 spotkamy się tutaj ponownie.

Nie wszystkim mieszkańcom Starego Miasta spodobało się umieszczenie na placu kontrowersyjnego billboardu (wskazują zwłaszcza na fakt, że oglądają go nie tylko dorośli, ale i dzieci). Jednak organizator zapewnia, że zgromadzenie odbyło się zgodnie z obowiązującym prawem. Jak przekonuje na swojej stronie Fundacja, mobilna wystawa pod hasłem "Wybierz Życie!", na której prezentowane są takie i podobne zdjęcia, wiele kobiet odwiodła od planu usunięcia ciąży.

REKLAMANotus_nowa

35Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zycie dla każdego 35 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Do "GADUŁA"-proszę NIE mierzyć miarą swojego płytkiego rozumu wypowiedzi innych. Współczuję takiej logiki, ale niestety przykra wiadomość - Nie do zmiany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gaduła 34 8 miesięcy temuocena: 75% 

  życie- biorąc pod uwagę twoje wypowiedzi to oceniam twój płytki rozum, wy najlepiej z kobiet zrobili byście męczennice. najpierw pomóżcie tym dzieciom niepełnosprawnym i zapewnijcie godne życie im a dopiero domagajcie się czegokolwiek najlepiej zmusić a później macie takie kobiety i dzieci w dupie ..... każdy z nas kiedyś odpowie za swoje czyny ,postępki więc zostawcie te kobiety w spokoju każdy ma prawo decydować ....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~olo 33 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Wyrzuciłem z czwartego piętra prezerwatywę, no z tego-tam zawartością. Ale rano sprzątnąłem i wrzuciłem do kosza na śmieci. Czy popełniłem przestępstwo ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gaduła 32 8 miesięcy temuocena: 50% 

  hmmm pewnie zdaniem ,,ŻYCIE DLA KAŻDEGO,, jesteś mordercą zabiłeś swoje dziecko i spłoniesz w piekle;0

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cała wstecz 31 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Smutne jest to ze te wszystkie organizacje i nasz rząd tak się troszczą nowym życiem tylko do 9-tego miesiąca a potem to życie mają gdzieś. Przypominają sobie o nim dopiero gdy życie zacznie pracę i musi zapłacić podatek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Życie dla każdego 30 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Do -hygbdtd, Nr 19, .Absolutnie nie zgadzam się z Twoimi sugestiami: 1. grzeczniej, nikt nie ma "mordy" 2. zaplecze socjalne stale się polepsza 3. ludzie o dobrych sercach RATUJĄ każde istnienie, które zagrożone jest śmiercią 4. każdy człowiek kiedyś ODEJDZIE z tego świata, bez względu na wiek. Ten moment jest bezradnością dla osoby na rękach której gaśnie życie! Każdy cierpi z tego powodu!Tego NIE zmienimy. Ale ramiona , w których gaśnie świeca życia są kojące ból odejścia dla jednej i dla drugiej strony. Cały czas piszę o ODEJŚCIU a nie morderczym wysłaniu na tamten świat istot bezbronnych i niewinnych, gdzie narzędzia medyczne po kawałku mordują żywa Istotę. To jest bez porównania cierpienie... To jest niegodne Istoty rozumnej.Brak wyższej cywilizacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hygbdtd 29 8 miesięcy temuocena: 100% 

  życie- po 1- napisałem grzecznie, po 2-życie socjalne polepsza się ?? gdzie?? u kogo?? nie w polsce ,no chyba że u księdza rydzyka jemu to nawet biedaki dają maybachy ,bo rodzice niepełnosprawnych dzieci w polsce dostają ochłapy, rydzyk krzyknie rząd daje, rodzice takich dzieci muszą przykro mi to mówić ale muszą żebrać od rządu ktury ma ich głęboko w tyłku posłuchaj co rządzący powiedzieli matką które domagały się godniejszego życia dla ich dzieci,w rządzie śmieli się obrażali matki i na dzień dziśejszy nie dostały nic. ludzie tacy jak ty macie radość i satysfakcję jak taka matka żebra dla takiego dziecka co??? bo moim zdaniem aborcja takiego dziecka jest mniej krzywdząca niżeli ma cierpieć,głodować czy męczyć się ileś lat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~** 28 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Wydaje mi się że dzieci są naprawdę narażone np. w tv ,internecie itd na różne drastyczne zdjęcia często na dużo bardziej niż to . Coraz więcej dzieci nie jest w żaden sposób nadzorowanych podczas korzystania z róznych mediów przez rodziców więc mogą włączyć dosłownie wszystko i też trzeba by było z dzieckiem o tym porozmawiać .... po drugie dzieci wbrew pozorom nie są głupie ale bardzo ciekawe świata , owszem może dla dziecka nie są to najbardziej pożadane obrazki ale idzie z nimi porozmawiać na wiele tematów tylko trzeba dobrać słownictwo do zrozumiałego dla dzieci ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. 27 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Co to za głupie tłumaczenie.moja sześcioletnia córka nie korzysta z internetu a na ulicy ma oglądać takie chore sytuację?!odczepcie się w końcu od kobiet i dajcie im decydować.jak będzie chciała usunąć to usunie a te durne zakazy będą skazywać na cierpienie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znajomy 26 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Mamy czasy neoeugeniki. Tylko, że podczas wojny pod przymusem, a teraz pod pozorem prawa i "wolnego wyboru"... Bezbronnych i niewinnych się uśmierca w prenatalnej fazie życia :-(.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. 25 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Chorych na raka skazuje się na niewyobrażalnie cierpienia umierają w męczarniach często świadomie,gdzie są wtedy obrońcy życia?czy to życie jest gorsze nie zasługuje na ochronę albo godne odejście z tego świata?a te urodzone dzieci na śmietnikach w beczkach w zamrażarkach?!gdzie ci obrońcy wtedy są?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. 24 8 miesięcy temuocena: 90% 

  Ja wszystko mogę zrozumieć ale pokazywać takie zdjęcia na ulicy gdzie są dzieci osoby wrażliwe to trzeba mieć coś nie tak z głową.czy oni upajają się tym widokiem?nie zdają sobie sprawy że to może być szok i trauma dla dzieci?jak to dziecku wytłumaczyć,że osoby dorosłe zmuszają je do oglądanie takich rzeczy!dziwię się że władze miasta pozwalają na to.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lkjhdfvhfkjuvherhguht 23 8 miesięcy temuocena: 88% 

  hmmm a ja tym krzykaczom chętnie dał bym pod opiekę jakiegoś oszołoma który co wieczór darł by mordę allach agbar i latał z maczetą czy granatem po ich domu ciekawe jak czuli by się gdyby ich zmuszano do opieki nad takim allachem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mówię: sprawdzam! 22 8 miesięcy temuocena: 93% 

  Ilu uczestników spoza Fundacji wzięło udział w opisywanym wydarzeniu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. 21 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Parę nawiedzanych bądź z ciekawości przyszło.bo kto normalny będzie to popierał.chodzi o formę nie o samą sprawę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Życie dla każdego 20 8 miesięcy temuocena: 23% 

  POPIERAM. To mają zobaczyć wszyscy! dzieci gorsze rzeczy oglądają w tzw. domu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hygbdtd 19 8 miesięcy temuocena: 82% 

  życie -jestem ciekawy jak by ciebie zmusili urodzić dziecko kalekie niedorozwinięte umysłowo gdzie był byś zmuszany 24 godziny na dobę opiekować się nim brakło by ci na leki lekarzy czy rechabilitacje a tym bardziej na jedzenie, zadowolony był byś jak by dziecko umierało ci na rękach,patrzał byś jak twój syn czy córka umiera bo nie masz na leki czy za co leczyć dziecka ?? Takie dziecko pochłania mnóstwo pieniędzy czasu i wysiłku a za te nędzne pieniądze które daje rząd to można jedynie psiaka nakarmić .... Najlepiej wyjść na ulicę drzeć mordy zakazać aborcji, lepiej byście zrobili pomagając tym dzieciom niepełnosprawnym w zbiórce pieniędzy na leczenie ich bo na rządzących nie mogą liczyć oni mają kobiety a także was głęboko w du pie a nie gnoicie kobiety ,to ich decyzja każdy ma prawo wybrać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mikolaj 18 8 miesięcy temuocena: 23% 

  Odpowiadając na komentarze każdy płód można pochować jak normalne dziecko nawet poroniony. Dokumenty papieskie dokładnie opisują jak ceremonia takiego pogrzebu powinna wygladać. Kościół zachęca do pogrzebu. Oraz zobowiazuje rodzine i księdza aby w takiej sytuacji pomóc rodzicom utraconego dziecka w zorganizowaniu takiego pogrzebu odsyłam do lektury W internecie wystarczy wpisać pogrzeb dziecka z poronienia Nie piszę tu po to aby kogoś urazić czy atakować ale po to by bronić bezbronnych dzieci

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niemikołaj 17 8 miesięcy temuocena: 80% 

  dziwne bo było głośno w telewizji był nawet reportaż wypowiadała się rodzina że zakazano im pogrzebu nie wydano im mimo chcieli bo to nie było dziecko tylko płód , druga sprawa skoro chcecie decydować za kobiety ty mikołaj pis i kler, to więc zachowajcie się jak mężczyźni i łóżcie na dzieci które urodzą się kalekami a nie zostawiacie kobiety na pastwę losu gdzie wy jesteście wtedy jak takie dziecko potrzebuje na operację,rechabilitację czy na leki parę tysięcy a nawet kilka set tysięcy czemu wtedy nie krzyczycie nie wyłazicie na ulicę tylko chowacie łeb w piasek ,cofamy się do czasów niewolnictwa ..... kobieta sama powinna decydować czy chce urodzić kalekie dziecko czy nie, jak wcześniej wspomiałem pis niech zajmie się pomocą dla takich dzieci ty mikołaj zajmij się czymś pożyteczniejszym a kler niech zajmie się czystką w kościołach jest tylu księży pedofilów niech zajmią się nimi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~włodek 16 8 miesięcy temuocena: 88% 

  nie jestem za aborcją ani przeciw ale decyzje powinna podjąć sama kobieta,rozumiem jeśli płód jest zdrowy ma możliwość funkcjonować po urodzeniu jak każdy zdrowy człowiek to faktycznie nie ciekawie niech gryzie ją sumienie jeśli owy płód kobieta chce usunąć,ale jeśli dziecko miało by urodzić się niedorozwinięte czyli kaleką to w tym przypadku jestem w stanie zrozumieć...... więc skoro kler i pisiory tak bardzo domagają się zakazu aborcji niech łoży na leczenie ,rechabilitację takiego dziecka a nie chowają łby w piasku najlepiej ty kobieto masz rodzić a później rać sobie sama, wysprzedaj majątek na leczenie dziecka o ile go masz i zdychaj na ulicy,albo ić żebrać ,a kler niech zajmie się tym do czego został powołany a nie pcha się w politykę niech zajmie się księżmi pedofilami ich osądza a nie kobiety ludzie odwracają się od wiary przez takich księży

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niemikołaj 15 8 miesięcy temuocena: 80% 

  mikołaj ja nie mówię że wszyscy są tacy sami że wszystkich do jednego wora ..... są księża z powołania faktycznie bo znam paru księży takich ale jest bardzo wielu księży takich których można wrzucić do worka jest bardzo dużo księży pedofilów i kuria ich ukrywa . co do polityki twierdzisz że nie wtrącają się to posłuchaj mszy posłuchaj księdza rydzyka .... mówisz że w 3 przypadkach może kobieta usunąć dziecko ?? to chyba jesteś nie doinformowany co w rządzie się dzieje domagają a raczej próbują zmusić kobiety aby rodziły dzieci z gwałtu czy upośledzone a później zostawiają kobiety na pastwę losu z takim dzieckiem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mikolaj 14 8 miesięcy temuocena: 10% 

  Np Kiedy lekarzowi przytrafi się błąd w sztuce lekarskiej ktory doprowadzi do zgonu to też mamy mówić że wszyscy sa tacy. Potocznie przecież sie mowi nie bez powodu że kazdy lekarzyk ma swój cmentarzyk. Kazdy ma prawo do życia każdy ksiądz zyje indywidualnie dlatego wartosci etyczne nie pozwalaja aby wszystkim w danym powołaniu mierzyć jedną miarą bo mozna kogoś skrzywdzić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mikolaj 13 8 miesięcy temuocena: 11% 

  Kler droga pani jest od tego aby bronić każdego człowieka i pragne przypomieć ze kościół dopuszcza aborcji w trzech przypadkach 1 kiedy dziecko jest z gwałtu 2 kiedy dziecko w 100% jest upośledzone 3 kiedy życie matki jest zagrorzone śmiercią Odsyłam do bioetyki i biologii Jesteśmy w stanie w XXI wieku zbadać na tyle płód czy dziecko jest zdrowe czy nie kazde zdrowe dziecko musi posiadać 22 chromosomów żeńskich i 22 chrosomy męskie Kler nie pcha sie do polityki bo czy o życiu dziecka ma decydować polityka Kler w którym są księża pedofile to nie wielki odsetek i na to nie mamy wpływu z czym kościół już walczy od dłuższego czasu i tacy księża decyzja papieża Franciszka przed sądem odpowiadają jako osoby cywilne. Wiekszy odsetek jest wśród lekarzy policjantów nauczycieli w rodzinach ale o tym sie już nie mówi po po co jak można wszystkie pomyje wylać na kościół Też bym tak nie pchał wszystkich księży do jednego wora bo jeden ksiądz nie może odpowiadać za życie drugiego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mikołaj 12 8 miesięcy temuocena: 21% 

  Polecam się doszkolić wszystkim tym którzy piszą takie bzdury. Polecam Bioetykę w ktorej jasno jest napisane że w 10 tygodnia dziecka kształtuja się pluca serce zaczyna sie formować i płud od samego początku jest człowiekiem. Jak ci to przeszkadza pomyśl jak ty byś był tym dzieckiem. Ktore co mozna zabić bez prawa obrony. Ludzie zastanowcie sie co piszecie jakie są wasze wartości etyczne i moralne a nie atakujecie inicjatywe tylko dlatego że jest organizowana przez kler. Ciekawi mnie czy też by w was kipiała taka złość gdyby tego typy akcja była organizowana przez lekarzy. Burzą się zazwyczaj ci co sami mają coś na sumieniu. A kończąc przypomnę że pierwszy trymestr poczetego dziecka jest najważniejszy bo wszystko sie w dziecku kształtuje i dziecko ma sylwetkę dziecka. Zwierzeta mają więcej instynktu niż wy np zabij losze młode to locha zabije Ciebie ptaki ktore karmią swe pisklęta i wiele innych zwierząt polecam się uczyć od zaierząt skoro od ludzi nie chcecie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hahaha 11 8 miesięcy temuocena: 83% 

  A ja polecam zamiast studiować bioetykę,słownik ortograficzny sobie poprzeglądaj,jak można pisać "płud".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niemikołaj 10 8 miesięcy temuocena: 80% 

  ty mikołaj to wytłumacz mi jedno płód jak umrze bodaj że do 6 miesiąca i rodzina chce pochować dziecko to rzekomo twierdzą że to nie dziecko to płód i spalić trzeba ale jak kobieta chce usunąć płód 3-4-5cio TYGODNIOWY to twierdzicie że to dziecko ku wa czegoś tu nie rozumiem.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niemikołaj 9 8 miesięcy temuocena: 78% 

  ty mikołaj to wytłumacz mi jedno płód jak umrze bodaj że do 6 miesiąca i rodzina chce pochować dziecko to rzekomo twierdzą że to nie dziecko to płód i spalić trzeba ale jak kobieta chce usunąć płód 3-4-5cio miesiączny to twierdzicie że to dziecko ku wa czegoś tu nie rozumiem.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Juwelier 8 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Taki jesteś mądry, ale z ortografią masz nie po drodze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kjzg 7 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Płód

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenon 6 8 miesięcy temuocena: 87% 

  Tragedia ,żeby w tych czasach kler miał tyle do "gadania" w moim kraju ale widzę ciemnoty nie brakuje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Placek 5 8 miesięcy temuocena: 77% 

  Niech się modlą nad swoimi sumieniem, a nie innych...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Limon 4 8 miesięcy temuocena: 45% 

  Burmistrz Żyliński na to pozwala, czyżby podlizywał się lokalnemu Pis-iowi, na poczet najbliższych wyborów, których i tak nie wygra. Lotnicza majówka ? Ludzie byli, a gdzie był Żyliński..... nie z nami tylko z vip-ami! Już długo nie będziesz włodarzu vip-em, oj już niedługo. W tłumie słyszało się co o tobie myślą ludzie. Nie chciałbyś vip-e zafajdany tego słyszeć. !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~młody 3 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Ten biedny wpis chyba ze starostwa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BrawoIława 2 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Limon czy jak ci tam człowieku czyli rozumiem że jak nie Pan Żyliński to kto Pan Koń by się uśmiał jak nie Pis to kto Platforma z Kodem może jeszcze z Tuskiem na czele potrafi pan rozbawić....! Komu przeszkadzało legalna manifestacja na starówce... Hejtem zalatuje...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łun 1 8 miesięcy temuocena: 38% 

  Starówkowicze już kotłują internety. Jak coś nie po ich albo sami nie organizują to BE! To była jednak legalna demonstracja do którego każdy obywatel ma prawo w państwie prawa. Może ktoś ze starówki jest atesitą lub świadkiem Jehowy i nie chce corocznego strojenia choinki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3921 sekundy