REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2018, 12:09 komentarzy 19

( Fot. Lidka Górecka-Frej.)

13 maja w ramach Rodzinnej Majówki Kisielickiej odbyły się Dni Rodziny. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”. 

Po oficjalnym otwarciu, którego dokonał burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk, na scenie pojawiły się dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Kisielice. Prezentacje przygotowane przez uczniów tematycznie związane były z hasłem, jakie w tym roku przyświeca wydarzeniom związanym z obchodami 20. Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. 

Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie szkoły podstawowej z Łęgowa. Zaprezentowali program słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielek - Moniki Jakubczyk i Doroty Pietrzak. Na ludowo, w strojach warmińskich, podkreślając nasze słowiańskie pochodzenie, swój program zaprezentowali uczniowie z Gorynia. Do występu goryńską młodzież przygotowały panie Marzena Wierzchowska oraz Anna Uschpelkat. Dwa układy choreograficzne przygotowały uczennice klasy III c ze szkoły podstawowej w Kisielicach, na co dzień tańczące pod kierunkiem pani Dagmary Łęgowskiej. Wśród występujących pojawiła się również absolwentka kisielickiego gimnazjum, obecnie uczennica iławskiej „Budowlanki” Patrycja Ogórek. 

W programie rodzinnej majówki znalazły się też pokazy pierwszej pomocy. W części warsztatowej pokazów czynny udział brali rodzice wraz z dziećmi. Strażacy, druhowie kisielickiej OSP pod dowództwem komendanta Bogdana Podgórskiego, prezentowali bojowy wóz strażacki. Ogromną atrakcją był pokaz zasięgu działka wodnego, co przy słonecznej pogodzie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Kisieliccy policjanci prezentowali radiowóz policyjny wraz z wyposażeniem i oporządzeniem używanym podczas zabezpieczeń imprez podwyższonego ryzyka. Dodatkowo można było założyć narko i alkogogle, okulary imitujące stan po spożyciu substancji odurzających oraz alkoholu. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach była organizatorem konkursu plastycznego „Rodzinne Radości”, którego podsumowanie dokonane zostało w trakcie imprezy. Dodatkowo podsumowano również konkurs z okazji Tygodnia Bibliotek „Na najładniejszą zakładkę”. Konkursy dedykowane były przedszkolakom oraz uczniom szkół podstawowych. Muzycznym podsumowaniem imprezy był koncert Jacka Dymka, strongmana i miłośnika Elvisa Presleya, promującego w ten sposób zdrowy styl życia bez używek, alkoholu i dopalaczy oraz grupy Boys Dual Voice. Podczas wydarzenia Szkolne Koło CARITAS działające przy kisielickim Zespole Szkół wspólnie ze Stowarzyszeniem „Pod Tęczą” było organizatorem Indywidualno-rodzinnych Biegów Przełajowych, z których dochód z wpisowego przeznaczony został na wsparcie czternastoletniej Patrycji chorej na wrodzoną łamliwość kości. 

Klasyfikacja końcowa biegów przedstawia się następująco:

W kategorii chłopców wygrał Oskar Szalkowski, drugi był Kacper Jędrych. Najszybsza spośród dziewcząt to Pola Kowalczyk, druga była Natalia Mądra, a trzecia Julia Frymer. Wśród panów pierwszy linię mety przekroczył Wiesław Murawski przed Tomaszem Kowalczykiem i Ryszardem Franasem. W rywalizacji sztafetowej rodzin najszybsza okazała się rodzina Bukowskich, drugie miejskie zajęli państwo Leśniak, a trzecie państwo Radomyscy. Ponadto w zmaganiach sztafetowych  wystartowały rodziny Ryszczuków, siostry Laskowskie, rodzina Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Tarneckich, Kościelskich, Zatorskich. Trasę biegu, pod czujnym okiem druha Adama Mańki, zabezpieczali harcerze 18. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów. W ramach akcji pomocowej zorganizowano również punkt malowania twarzy dla najmłodszych.  Z okazji przypadającej na ten rok 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ramach imprezy znalazł się również punkt poświęcony temu wyjątkowemu wydarzeniu. W plenerowej pracowni rzeźby Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, pod kierunkiem Marka Kałuży, powstaje rzeźba Marszałka Józefa Piłsudskiego – będzie to jeden z elementów uczczenia stulecia niepodległości. Ogromną atrakcją dla najmłodszych było bezpłatne wesołe miasteczko. Dodatkowo dla wszystkich organizatorzy zapewnili jadło z grilla. Nie zabrakło również stoisk kupieckich. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk oraz ks. proboszcz Damian Nyk SAC.

ORGANIZATORZY: Urząd Miejski w Kisielicach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach. Organizatorzy składają podziękowania właścicielowi marketu PRIM za udzielony sponsoring.

Wsparcie logistyczne: Policja Kisielice, OSP Kisielice, animatorzy Orlika, 18. Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów, Szkolne Koło CARITAS, Stowarzyszenie „Pod Tęczą”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach, MGOPS Kisielice, Waldemar Różański, Seniorzy i Pomerania Kisielice. 

Zadane dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Fot. Lidka Górecka-Frej.

REKLAMANotus_nowa

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bogna 19 8 miesięcy temuocena: 48% 

  Jak to w tych Kisielicach jest, że ten Janusz nie może się opanować. Burmistrza macie dobrego to widać słychać i czuć. Byłam w biurze senatorskim w Iławie i tam także dobrze mówili o burmistrzu Kisielic. Opluwać i skakać sobie do gardeł zamiast służyć ludziom jak wasz burmistrz. Panie Januszu ja Pana trochę znam i jedno wiem na pewno jest Pan mało poważny na jakąkolwiek eksponowaną funkcję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bunk 18 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Janusz ( mieszkaniec) jakiś ty łupi, łapki poparci są świadectwem twojego alkozaburzenia bueheheeh

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 17 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Bogna a gdzie Ty tu widzisz Janusza?! Opamietaj się z tymi tekstami bo nie tylko Janusz tu mieszka!! Są też inni co widzą jakie to "sukcesy" ma Burmistrz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 16 8 miesięcy temuocena: 61% 

  Ale ma tych lizusów, trzech czterech? Bo więcej raczej nie, było widać po frekwencji w niedzielę jaka była powalająca. Zdjęcia tylko odpowiednio robione aby było tłoczno ;) Śmieszne jest że Burmistrz tylko pokaże się na zdjęciu w jakimś artykule od razu jest oh ah (tylko to robi w sumie, bo nic innego więcej). Julia, Arek, Krystyna, Bunk, Maja ( chociaż zapewne to jest jedna i ta sama osoba) powinniście codziennie go witać przed Urzędem kwiatami i dywan rozwijać xD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Duli 15 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Zapewniam ,że jaj nie ma , on ma wydmuchy bueheheheh

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 14 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Panie Józefie, p. Sławek ma "kochones" bo jako jeden z niewielu nie przytakuje na każdy pomysł burmistrza. Potrafi myśleć i zwrócić uwagę na błędy i to nie z nienawiści a z myślą o gminie i mieszkańcach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 13 8 miesięcy temuocena: 64% 

  Józef sam się lecz. Ale to już i tak za późno ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jozef 12 8 miesięcy temuocena: 44% 

  Lecz łeb slawku paisano bez kochones

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 11 8 miesięcy temuocena: 64% 

  cały naród podążający za włodarzem nie dopuszcza do głowy, że ktoś może zwracać uwagę na błędy. Uwzięli się wszyscy na biednego Janusza i Sławka, bo tylko oni mają głowę na karku? czy po prostu reszta nie ma "jaj"? Tkwijcie państwo dalej w kłamstwie i obłudzie jak kraj obiecankami prezesa J. Coś na podobę dam wam 500+ ale, ze wam 2 razy tyle w VAT zabiorę to już naród nie myśli... praca jest pracą i nikogo życie prywatne nie powinno obchodzić. Ci najwierniejsi fani nie mniej mają za kołnierzami. Pozdrawiam!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 10 8 miesięcy temuocena: 65% 

  Danuto !! Nie jestem żadnym Januszem niech to do Ciebie dotrze w końcu. Masz jakieś problemy widzę ze sobą chyba...Tylko Janusz tu mieszka i Ty? Idź z tymi kwiatami pod Urząd może Ci przejdzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Danuta 9 8 miesięcy temuocena: 36% 

  Jakie Ty Janusz musisz mieć podłe życie bez Boga i honoru. Wszyscy dobrze wiedza, ze ty nie mozesz zniesc dobra naszego burmistrza i piszesz podlosci. Pali cie jednosc ludzi w Kisielicach jak diabła swiecna woda. Przepiles małżeństwo, mieszkanie, bo siedzisz w komunalnym i dzieci bez Boga wychowales. Nie zasługujesz na kszte szacunku, co innego nasz kochany burmistrz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maja 8 8 miesięcy temuocena: 43% 

  No, no burmistrza pozazdrościć !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beatka z kwiatka 7 8 miesięcy temuocena: 84% 

  Dobre wyważenie. Wójt tylko na dwóch zdjęciach. Inny włodarz wiadomej gminy z powiatu iławskiego jest na każdym w artykułach. Podobno ma też zdjęcie z lądowania na księżycu :) O! Co ON ma ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marzena 6 8 miesięcy temuocena: 54% 

  Oprócz wyglądu trzeba mieć coś w głowie !!! Seagalowi to on do pięt nie dorasta, co za porównanie!!!!! Arku nie wiesz co piszesz, on mnie też uczył, to lepiej się nie będę wypowiadać na ten temat. Lepiej nie wspominać tych czasów !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bunk 5 8 miesięcy temuocena: 43% 

  Prawda jest miażdżąca są dwa (...) w naszym mieście, które nie szanują naszego burmistrza. (...)

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 4 8 miesięcy temuocena: 60% 

  do Bunk jakąś traumę przeżywasz? bo co post o Kisielicach "pijesz" do jednej lub dwóch osób :P

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krystyna 3 8 miesięcy temuocena: 52% 

  Atmosfera Dni Rodziny bardzo miła, bawiliśmy się doskonale dziękujemy Panie burmistrzu. Z roku na rok lepiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 2 8 miesięcy temuocena: 48% 

  Seagal z Kisielic górą , prawdziwie twardy gość. Miałem przyjemność być jego uczniem. Konkretny, zawsze przygotowany i w kasze nie dał sobie dmuchać. Faceci w rurkach mogą za nim teczka nosić. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Julia 1 8 miesięcy temuocena: 48% 

  Ależ macie tego burmistrza przystojnego, prawdziwy facet! W tej kategorii Kisielice biją na głowę cały powiat. Pozdrawiam Julia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4199 sekundy