REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2018, 12:49 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ale 16-letni sprawca i tak będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Młody rowerzysta, poruszając się chodnikiem, doprowadził do potrącenia pieszych.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj w Iławie. Około godziny 18:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o potrąceniu pieszych na Sobieskiego.

- Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Ustalili, że 16-latek, jadąc rowerem po chodniku, nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego potrącił pieszych idących chodnikiem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało - informuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej komendy policji. - Natomiast 16-latek będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Pamiętajmy!

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym rowerzysta może jechać chodnikiem tylko w przypadku kiedy:

 • 1) opiekuje się osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem,
 • 2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów,
 • 3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła).

f

Ponadto, jeżeli jedziemy rowerem po chodniku pierwszeństwo na nim ma zawsze pieszy - uczulają policjanci.
 

REKLAMAabs2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Rowerowa Iława 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Może jednak Powiat mógłby utworzyć na tym chodniku ścieżkę rowerową, jest dość szeroki na całej ulicy Sobieskiego i rowerzyści wybierają ten chodnik a nie chodnik przy sądzie prowadzący do nikąd. Jadąc od dworca PKP nie ma możliwości dojechać do centrum nie wjeżdżając na drogę asfaltową. Jak nie ma kasy, to może wystarczy wymalować farbą strefę dla rowerów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wpisz Swój Nick 2 8 miesięcy temuocena: 20% 

  zapierd... barany jak poparzeni chodnikami niejednokrotnie bez trzymanki. przeciez im wszystko wolno

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bobbi 1 8 miesięcy temu

  No cóż, tacy rowerzyście pewnie biorą przykład z domu, gdzie tatuś ma w czterech literach zasady ruchy drogowego, bo w końcu to on jest władcą szosy. Nieważne czy 20-letni pasek tdi, czy też nówka, bolec audica - to ja pan drogi i prędkości - nie patrzę na pieszych, rowerzystów i innych kierowców, byle do przodu, byle wcisnąć się na zderzak i być u celu o całą minute szybciej!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.397 sekundy