REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2018, 14:16 komentarzy 13

(Zdjęcia: Susz jest super!/Facebook.)

Po prostu absurd - tak wielu lokalnych kierowców ocenia wprowadzenie na odcinku drogi wojewódzkiej w gminie Susz podwójnej linii ciągłej. Zgodnie z zasadami ruchu drogowego nie można przez nią przejeżdżać, ani na nią najeżdżać. Mieszkaniec, który nagłaśnia sprawę w mediach społecznościowych, buntuje się przeciwko takiemu rozwiązaniu. Jak nakreśla, w praktyce oznacza to, że kierowcy aut osobowych, jeśli nie będą chcieli ryzykować mandatem, będą się ciągnąć za rowerami i maszynami rolniczymi. A mowa przecież o prostym jak strzała odcinku drogi...

Droga, o której mowa, to mierzący około 2,5 kilometra odcinek pomiędzy miejscowościami Różnowo i Bronowo w gminie Susz. Wraz z początkiem tego roku zmienił się administrator tej trasy. Teraz to Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Ma to związek ze zmianą przebiegu drogi wojewódzkiej w tej okolicy.

Jak relacjonuje w grupie "Susz jest super!" w mediach społecznościowych internauta, 14 maja zarządca wprowadził tu nowe porządki. To... podwójna linia ciągła, na całej długości tego odcinka. 

- Co to oznacza w praktyce? Może nie każdy wie, ale oficjalnie za samo najechanie na owe linie bez zgody policji, która ruchem kieruje, jest mandacik i 5 punktów karnych - przybliża konsekwencje wprowadzenia tej zmiany w organizacji ruchu mieszkaniec. - Teoretycznie możemy na niej wyprzedzić rower, jeśli zachowamy od rowerzysty odstęp co najmniej jednego metra i nie najedziemy na linię ciągłą. O ile rowerzysta jest życzliwy, a samochód wąski, da się to zrobić, ale to tylko teoria. W praktyce oznacza to tyle, że żaden szeroki samochód nie może legalnie wyprzedzić choćby rowerzysty i żaden pojazd nie może wyprzedzić ciągnika jadącego 30km/h. Średnio jasna jest również sytuacja, gdy chodzi o pojazd wolnobieżny, który porusza się z prędkością do 25km/h... To jest dramat! - ocenia internauta.

Jak wskazuje, droga, po niedawnych zmianach w organizacji ruchu w Suszu, jest obecnie ruchliwa. W sezonie letnim nie brakuje tu też rowerzystów i maszyn rolniczych. Dodaje, że na tej trasie nie przypomina sobie wypadku, któremu mógłby zapobiec obowiązujący zakaz wyprzedzania. 

- Niektórzy może powiedzą, że wystarczy trochę zwolnić, a przejazd, zamiast 2 minut, zajmie 6. Ale tu nie chodzi o żaden pojedynczy przypadek, tylko o istotę rzeczy, o to, by podobnie absurdalne decyzje zwalczać w zarodku - podnosi mieszkaniec.

Nowa organizacja ruchu rzeczywiście budzi spore wątpliwości. Jak zarządca uzasadni potrzebę wprowadzenia na długim, prostym odcinku drogi podwójnej linii ciągłej? Dowiemy się wkrótce. Już skierowaliśmy do olsztyńskiego ZDW pytania w tej sprawie. Sprawę przekazaliśmy także Komendzie Powiatowej Policji w Iławie z prośbą, by funkcjonariusze ocenili zasadność wprowadzenia, w tym konkretnym przypadku, podwójnej ciągłej. Mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej komendy policji zasugerowała, by zaniepokojeni takim stanem rzeczy mieszkańcy wykorzystali internetową Mapę Zagrożeń dla Bezpieczeństwa, która jest relatywnie nowym kanałem komunikacji z policją. - Można tam opisać sprawę, dodać zdjęcia. Na każde takie zgłoszenie funkcjonariusze reagują. Jeśli zostaną stwierdzone nieprawidłowości, wystąpią do zarządcy drogi - dodaje policjantka. 

Do tematu wrócimy.

Zdjęcia: Susz jest super!/Facebook.
 

REKLAMAabs2

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Łaciaty 13 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Byłem ,obejrzałem .Zastanawiam się tylko jak mieszkańcy przy tej drodze maję zjechać na posesję bez łamania przepisów ,zjazdy na jeden punkt linii przerywanej??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łaciaty 12 8 miesięcy temu

  Byłem ,obejrzałem .Zastanawiam się tylko jak mieszkańcy przy tej drodze maję zjechać na posesję bez łamania przepisów ,zjazdy na jeden punkt linii przerywanej??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Młody kierowca 11 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Na pewno Iławska policja drogowa mandatowo zweryfikuje panów wiedzę na temat wyprzedzania pojazdów na linii podwójnej ciągłej. "Żeby mało wiele znać przepisy", proszę najpierw zapoznać się z treścią Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowym. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukasz 10 8 miesięcy temuocena: 50% 

  "kierowca zawodowy" uprzedziłeś mnie ;) też nie widzę problemu.. tylko przepisy mało wiele trzeba znać..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca zawodowy 9 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Jeżeli je jest ustawiony znak typu zakaz wyprzedzania i jest tylko linia ciągła to przepis mówi o tym że można wyprzedzać pojazdy wolnobierzne... Więc jaki jest problem??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cała wstecz 8 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Takich perełek jest sporo. Teren zabudowany we wsi Rodzone na drodze Iława- Sampława, przed remontem drogi to ok 0,5 km, po remoncie ok3,5 km mimo ze wieś jaka była taka jest. No cóż to wszystko dla naszego bezpieczenstwa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerzy 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Debilami to są ci co zatwierdzili ten projekt zmiany organizacji ruchu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wpisz Swój Nick 6 8 miesięcy temuocena: 67% 

  krajowi i wojewodcy zarzadcy drog to banda debili. wszedzie gdzie droga pod nich podlega sa podwojne ciagle i brak lewoskretow. przeciez kierowcy nie sa debilami potrafia ustapic pierszenstwa przed skreceniem w lewo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wpisz Swój Nick 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

  sa debilami ale rysowanie wszedzie ciaglych linii nie rozwiarze problemu. kierowca z 2 promilami nawet tej linii nie widzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Mylisz się, niektórzy kierowcy są debilami co ostatnio widać po wypadkach na drogach warmińsko-mazurskiego i nie tylko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Będzie o tym w TVN Turbo w programie absurdy drogowe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Widz 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Hehe dobre i ten szeroki aż na punkt wyjazd z posesji :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wujek dobra rada 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Absurd. Ciekawe co odpisze zarządca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3878 sekundy