REKLAMATYP 1 - IPB
Na zdjęciu Marysia Musińska, podopieczna Fundacji Dzieciom

Na zdjęciu Marysia Musińska, podopieczna Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Dziewczynce będą dedykowane dwa wydarzenia w iławskim klubie muzycznym IOWA Music Bar.

Iławski klub IOWA Music Bar i artyści znów jednoczą siły, by pomóc choremu, potrzebującemu wsparcia dziecku. Prawie 9-letnia Marysia Musińska cierpi na nieuleczalną wadę centralnego układu nerwowego. Pachygyria, bo tak nazywa się to schorzenie, wymaga nieustannej, intensywnej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej.

Iławski klub muzyczny IOWA Music Bar jest organizatorem dwóch charytatywnych wydarzeń, dedykowanych Marysi. Oba będą utrzymane w klimacie rapu i hip-hopu. Już w najbliższy piątek, 18 maja zapraszamy na koncert z udziałem rapera ZdunO pod hasłem "Zabij nudę". Tydzień później, 25 maja w klubie przy Broniewskiego odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Rap dla Marysi" z udziałem wielu artystów reprezentujących ten nurt muzyczny. 

O wsparcie dla Marysi apelują jej rodzice, Małgorzata i Rafał Musińscy. Niestety, stan dziewczynki w ostatnim czasie uległ znacznemu pogorszeniu... 

Marysia, nasz kochany śmieszek, nie miała tyle szczęścia, co inne zdrowe dzieci. Urodziła się z wadą centralnego układu nerwowego (PACHYGYRIA). Jest to nieuleczalna choroba, która spowodowała znaczne opóźnienie psychoruchowe. Marysia ma już prawie dziewięć lat, ale wciąż nie porusza się na nóżkach, nie mówi i choć znalazła sobie swój własny sposób przemieszczania się i komunikowania z otoczeniem, to nie to samo, co podejść, zobaczyć, dotknąć, czy powiedzieć…

Marysia wymaga nieustannie intensywnej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej, pozostaje pod opieką dr Marka Bachańskiego w Warszawie.

W ostatnim czasie stan Marysi bardzo się pogorszył. Wszystko, co wypracowaliśmy przez dziewięć lat jej życia, zostało niestety zabrane przez straszną chorobę. Marysia uczy się od nowa wypowiadać kilka słów, które znała już wcześniej, poznaje od nowa smaki, dotyk, otoczenie... Niestety nasilenie się ataków padaczki, które są wykańczające także pod względem fizycznym, doprowadziło do "wykasowania" jej mózgu. To straszne i bardzo bolesne dla nas, kiedy tak bardzo cieszyliśmy się z jej małych osiągnięć, gdzie celebrowaliśmy każde nowe wypowiedziane przez nią słowo, kiedy razem poznawaliśmy świat i wydawało nam się, że pokonujemy chorobę i wygrywamy walkę.

Dzisiaj już tego nie ma. Zaczynamy od początku. Od nowa nauczymy ją mówić "tata", "mama", "Kuła" (co oznaczało imię jej brata Mikołaja) oraz tych kilkunastu, a może kilkudziesięciu słów, gestów, dzięki którym się z nami "dogadywała". Pomożemy jej, zrobimy wszystko, żeby nasza Mania wróciła. Niestety, sami nie damy rady. Wiele dostępnych u nas, w Polsce czy za granicą terapii, leków, itd. jest kosztownych i znacznie przekracza nasze możliwości, dlatego prosimy o wsparcie dla naszej małej księżniczki. 

Bardzo dziękujemy za wsparcie, 
rodzice Marysi, Gosia i Rafał

JAK POMÓC?

1. Dane do przekazania 1% (dla rozliczających podatek):

 • KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 11329, Maria Musińska

g

2. Dane do przekazywania darowizn:

 • Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
 • ul. Łomiańska 5, 01- 685 Warszawa
 • KRS: 0000037904
 • 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
 • z dopiskiem 11329 Maria Musińska
 • darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

h

3. Charytatywne wydarzenia w IOWA Music Bar:

 • - Piątek, 18 maja, koncert pod hasłem "Zabij nudę", wystąpią: ZdunO/DJ BRD, Niedźwiad, W-armia, Tył Naprzód, Bercik, Piotras i Dj Champloo. Początek o godzinie 20:00, bilety: 10 zł, podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz rehabilitacji Marysi.
 • - Piątek, 25 maja, koncert pod hasłem "Rap dla Marysi", wystąpią: JPW/JALAS, DYMI DYM, ARIELTONIEKSYWA, MARTYN ESM, ERNEST, ŁYMPA, EMCEK, Chudy i GeForce. Początek o godzinie 20:00, wstęp: dobrowolne wpłaty do puszek na rzecz akcji charytatywnej dla Marysi Musińskiej.
REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4306 sekundy