REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 maja 2018, 13:37 komentarzy 10

(Fot. Info Iława.)

Takiej konstrukcji jeszcze nie ma w naszym mieście. W lasku przy ulicy Sienkiewicza w Iławie można obecnie obserwować prace związane ze wznoszeniem położonej w koronach drzew kładki. To część dużego przedsięwzięcia inwestycyjnego iławskiego samorządu, które ma przywrócić temu miejscu funkcję rekreacyjną i wypoczynkową. Właśnie taka była rola lasku w przedwojennym Deutsch Eylau.

Spacerowicze, biegacze, rowerzyści (w tym miłośnicy grawitacyjnej jazdy na jednośladach), osoby starsze, dzieci - to przyszli użytkownicy rewitalizowanego lasu komunalnego przy ulicy Sienkiewicza. Celem jest udostępnienie im tego terenu, ale bez kosztów środowiskowych. Priorytetem inwestycji jest zachowanie istniejącego tu ekosystemu.

Powstaje tu system pieszych ścieżek, rowerowe trasy zjazdowe i park umiejętności. Ponadto pojawią się elementy małej architektury oraz kładka w koronach drzew. To właśnie wznoszenie tej konstrukcji można obecnie obserwować w lesie. 

- Powstaje w centralnej części lasu, w miejscu z najbardziej urokliwym i charakterystycznym dla grądu subatlantyckiego drzewostanem, ponad poziomem terenu - czytamy w koncepcji tego przedsięwzięcia. - Umożliwi ona spacerowiczom wejście w wyższe piętro lasu, "wzniesienie się" w poziom koron drzew. Kładka będzie również pełnić funkcję edukacyjną. Będą tu zlokalizowane dwie tablice informacyjne i miejsce obserwacji ptaków (stwierdzono tutaj 31 gatunków - przyp.red.). Dodatkowo ścieżka może pełnić funkcję punktu obserwacyjnego dla przebiegającego tuż obok toru do grawitacyjnej jazdy na rowerze.

Prace w lasku mają dobiec końca jeszcze w tym roku, a dokładnie w sierpniu. Łączna wartość inwestycji przekracza 4,5 mln złotych.

Tak kładka, której budowa w lasku miejskim przy ulicy Sienkiewicza w Iławie jest już w toku, prezentuje się na wizualizacji (źródło: materiały inwestora).


Celem inwestycji jest przywrócenie laskowi funkcji rekreacyjnej i wypoczynkowej, jaką pełnił w okresie przedwojennym (źródło: materiały archiwalne Urzędu Miasta w Iławie).

Iława. Powstaje kładka w koronach drzew (fot. Info Iława).

REKLAMAabs2

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~xgrzesio 10 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Ciekawy pomysł. Fajna atrakcja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pawlak 9 8 miesięcy temuocena: 29% 

  TO już ostatnia kadencja tego (...) burmistrza Iławy, powstaną nowe zakłady pracy miasto będzie się rozwijać same bzdury a ten kładki buduje szkoda gadać ,,,,,,,,,,,,,

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hehe 8 8 miesięcy temuocena: 27% 

  ta kładka ma chociaż metr wysokości ? Pieniądze wydane w błoto .. ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tętnica 7 8 miesięcy temuocena: 83% 

  Pomysł ciekawy ale wykonanie na poziomie obecnego magistratu. Sciezki w "koronach drzew" sięgające do połowy wysokości drzewa a poniżej są piaskowe ścieżki dla rowerów, pytanie dlaczego nie są twarde?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~r.... 6 8 miesięcy temuocena: 56% 

  Może by tak ścieżki rowerowe. Rowerzyści giną na drogach potrącani przez samochody, a buduje się kładki w koronach drzew. Nonsens.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obywatel123 5 8 miesięcy temuocena: 29% 

  Nasz "wspaniały" burmistrz tylko takie pierdoły potrafi robić nic sensownego !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kris 4 8 miesięcy temuocena: 19% 

  Czy to jest temu miastu najbardziej potrzebne? Tyle jest w mieście do naprawy. Co np.z placem po byłej zajezdni ZKM lub plac na przeciw wyjazdu do więzienia. Tam powinny powstać parkingi. Brakuje w mieście ścieżek rowerowych itd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~As 3 8 miesięcy temuocena: 80% 

  Wydaje mi się, że potrzebne i to bardzo, ponieważ otwiera nowy teren do ewentualnego zagospodarowania rekreacyjno - turystycznego. Mówisz, że tyle jest w mieście do naprawy - tylko pamiętaj, że nie wszystko to co jest do naprawy podlega miastu. Część tych terenów jest prywatna lub w gestii Sp.M., część zakładów pracy. Nie wiem jakie są plany w stosunku do tych placów o których piszesz, nie wiem cyja są własnością. najpierw sie dowiedz, potem pisz. A ponadto uważam że każda inicjatywa otwierająca miast jest godna szacunku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 2 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Trochę nisko jak na korony drzew

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sss 1 8 miesięcy temuocena: 9% 

  standardowo bedzie zrobione po lebkach, ale i tak bedzie nam sie podobac..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4041 sekundy