Przy sprzyjającej pogodzie i licznie zebranej publiczności rozegrany został V-ligowy derbowy pojedynek pomiędzy Czarnymi Rudzienice a Jeziorakiem Iława. Gospodarze mieli w tym meczu swoje dobre momenty, zwłaszcza gdy w pierwszej połowie, tracąc już dwie bramki, zdołali doprowadzić do wyrównania. Ale ostatecznie Czarni Rudzienice musieli uznać wyższość Jezioraka, zespołu, który już przypieczętował swój awans do IV ligi, przegrywając wysoko, 2:7.

Zespół Jezioraka Iława dość szybko, bo już w 10. minucie, wysunął się na prowadzenie. Piękny strzał z dystansu Daniela Madeja nie dał golkiperowi gospodarzy szans. Na 2:0 dla gości podwyższył w 25 minucie grający trener Jezioraka Iława. Wojciech Figurski oddał skuteczny strzał z rzutu wolnego, z około 16 metrów. Cztery minuty później gospodarze po ładnej akcji całego zespołu zdobyli bramkę kontaktową. Strzelał, głową, Tomasz Zakierski. Po zdobyciu gola gospodarze nabrali wiatru w żagle, a mecz się wyrównał. Efektem tego była kolejna bramka dla Rudzienic, tym razem na listę strzelców Czarnych wpisał się Wiesław Murawski, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym Jezioraka. W pierwszej połowie kibice licznie zgromadzeni na stadionie w Rudzienicach oglądali jeszcze jedną bramkę. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Radosław Galas płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce rywala. Do przerwy Jeziorak prowadził 3:2.

W drugiej odsłonie derbowy mecz był już dość jednostronnym widowiskiem. Plac gry zdecydowanie zdominował Jeziorak, czego wyrazem były kolejne bramki dla zespołu z Iławy. Celnie strzelali jeszcze Wojciech Figurski, Łukasz Święty, Daniel Madej (z rzutu karnego) i ponownie Łukasz Święty. Szczególnie bramka na 2:4 podcięła gospodarzom skrzydła. Ostateczny wynik tego derbowego spotkania to 2:7.

Czarni Rudzienice - Jeziorak Iława 2:7 (2:3)

Jeziorak Iława: Kamil Jędrzejewski, Daniel Madej, Aleksander Krajewski (Karol Kaźmierski), Dawid Kowalski, Jakub Słomski, Michał Foj, Remigiusz Parulis (Rafał Kuchnik), Łukasz Suchocki (Jakub Gula), Łukasz Święty, Radosław Galas, Wojciech Figurski.

0:1 - Daniel Madej
0:2 - Wojciech Figurski
1:2 - Tomasz Zakierski
2:2 - Wiesław Murawski
2:3 - Radosław Galas
2:4 - Wojciech Figurski