wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 maja 2018, 10:13 komentarzy 3
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Śliwiński, Mateusz Sochacki, Szymon Zawadzki, Krzysztof  Śmigielski. Panie: Magdalena Jarząbek, Natalia Graman, Alicja Piotrowska.

Na zdjęciu od lewej: Mateusz Śliwiński, Mateusz Sochacki, Szymon Zawadzki, Krzysztof Śmigielski. Panie: Magdalena Jarząbek, Natalia Graman, Alicja Piotrowska.

W dniach 16-18 maja w Pleszewie odbyły się Ogólnopolskie Zawody LOK w Dwuboju Obronnym.

W zawodach uczestniczyły najlepsze drużyny z poszczególnych województw naszego kraju. Zarząd Wojewódzki LOK w Olsztynie w wyniku eliminacji wojewódzkich wytypował do tych zawodów reprezentację Zarządu Powiatu Iławskiego, która wygrała te eliminacje. Byli to uczniowie Szkolnego Koła LOK Zespołu Szkół w Lubawie.

Zawody w Pleszewie odbywały się w trudnych warunkach spowodowanych obfitymi opadami deszczu. Zawodnicy startowali w trzyosobowych drużynach dziewcząt i chłopców. Uczestniczyli w dwóch konkurencjach: marszobieg bojowy i pojedynek strzelecki. W klasyfikacji łącznej województw uczniowie ZS w Lubawie zajęli 4. miejsce. Trochę szczęścia zabrakło do podium. Znakomicie spisali się podczas marszobiegu bojowego, gdzie drużynowo dziewczęta zajęły 1. miejsce, a chłopcy 3. miejsce. Indywidualnie podczas tej konkurencji Alicja Piotrowska zajęła 1. miejsce, a Natalia Graman była 3. Szymon Zawadzki wśród chłopców zdobył brązowy medal.