ZDZ

(Fot. Wiesław Raczkowski.)

Podział punktów po dość wyrównanym meczu - to rezultat rozegranego w środę w Wikielcu meczu pomiędzy miejscowym GKS-em a MKS-em Ełk. Zespołu z gminy Iława nic już nie uchroni przed spadkiem do IV ligi, ale duch sportowej rywalizacji nakazuje grać do końca. Pożegnanie z III ligą może czekać także Sokoła Ostróda. III-ligowiec z sąsiedniego powiatu wczoraj na wyjeździe wysoko (2:5) przegrał z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Zajmuje teraz 15. lokatę w tabeli i jest w strefie spadkowej.

GKS Wikielec - MKS Ełk 1:1 (0:0)

Bramki:
1:0 - Rafał Śledź (51')
1:1 - Mariusz Łapiński (66')

W pierwszej odsłonie meczu 30. kolejki III ligi pomiędzy GKS-em a MKS-em żaden z zespołów nie stworzył większego zagrożenia pod bramką rywala. Gra miała wyrównany przebieg, a na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie swój zespół wyprowadził na prowadzenie Rafał Śledź. Zawodnik, strzelając głową, pokonał bramkarza przyjezdnych. Piłkarze MKS-u rzucili się do odrabiania strat. Do wyrównania doprowadził w 66 minucie Mariusz Łapiński. Końcówka meczu była zacięta - oba zespoły starały się zdobyć jeszcze jednego gola, doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku. Dwie dogodne sytuacje miał Paweł Tomkiewicz, ale nie udało się ich wykorzystać. W ostatniej akcji meczu bramce GKS-u zagrozili goście. W sytuacji sam na sam z bramkarzem zawodnik z Ełku nie wykorzystał szansy.

GKS Wikielec: Damian Suszczewicz, Mateusz Jajkowski, Paweł Kolcz, Piotr Kacperek, Piotr Wypniewski, Paweł Tomkiewicz, Borys Piórkowski, Adrian Płoski, Cezary Nowiński, Sergiej Gurow, Rafał Śledź. Rezerwa: Jacek Malanowski, Remigiusz Sobociński, Szymon Jajkowski,  Kamil Tomczyk, Jakub Łopatyński, Kacper Kamiński.

Następna, 31. kolejka III ligi to dla GKS-u mecz z rezerwami warszawskiej Legii. To spotkanie zostanie rozegrane 26 maja o 12:00 w Ząbkach.

Zdjęcia: Wiesław Raczkowski.