REKLAMAnarzędzia
REKLAMAMOZART
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 maja 2018, 11:31 komentarzy 17
Działka na osiedlu Piastowskim, gdzie może powstać nowa miejska placówka oświatowa.

Działka na osiedlu Piastowskim, gdzie może powstać nowa miejska placówka oświatowa. (Fot. Info Iława.)

W zbiorowej świadomości mieszkańców Iławy Piastowskie to rodzaj "osiedla młodych". Ta część miasta, zdominowana przez nowe budownictwo, jest w dużej części zamieszkana przez rodziny z dziećmi. Stąd nie dziwi pojawiający się już od dłuższego czasu postulat budowy na tym osiedlu nowej miejskiej szkoły podstawowej. Jak można się było dowiedzieć podczas ostatniej sesji iławskiej rady, ratusz prowadzi obecnie rozmowy w sprawie przejęcia działki, gdzie szkoła mogłaby powstać.

Sprawa była dyskutowana podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie, w miniony poniedziałek. Radny Włodzimierz Harmaciński był ciekawy szczegółów spotkania, jakie przedstawiciele iławskiego samorządu odbyli z prywatnym właścicielem położonej na osiedlu Piastowskim działki. W sprawozdaniu z międzysesyjnej działalności burmistrza i urzędu jest mowa o tym, że jest to teren przeznaczony pod oświatę. Informacji, w odpowiedzi na zapytanie radnego, udzieliła podczas sesji zastępczyni burmistrza Mariola Zdrojewska.

- Właścicielem tego terenu, w planie przewidzianego do zabudowy pod cele oświatowe, jest pan Marek Śliwiński - poinformowała zebranych wiceburmistrz. - Trwają rozmowy mające na celu ustalenie warunków, na jakich moglibyśmy przejąć ten teren i rozpocząć proces inwestycyjny mający na celu budowę obiektu oświatowego. Te rozmowy są w toku, więc więcej szczegółów obecnie nie mogę podać. 

Mariola Zdrojewska dodała, że tego samego zagadnienia, potrzeb tutejszych mieszkańców pod względem infrastruktury edukacyjnej, dotyczyło spotkanie z ks. Zenonem Kołodyńskim, proboszczem położonej na osiedlu Parafii p.w. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. 

Wiadomo ponadto, że Urząd Miasta w Iławie przygotowuje analizę demograficzną osiedla. Opracowanie ma być źródłem wiedzy o zasadności takiej inwestycji oraz liczbie i wieku dzieci mieszkających w zasięgu nowej potencjalnej podstawówki. Od wyników tych prac będzie zależał kształt przyszłej szkoły - przede wszystkim jej wielkość, ale także decyzja dotycząca powstania ewentualnego oddziału przedszkolnego.

Do tematu wrócimy. Tymczasem oddajemy do Waszej dyspozycji sondę. Czy Waszym zdaniem szkoła podstawowa na osiedlu Piastowskim w Iławie powinna powstać?

Zdjęcia: Info Iława.

Czy Twoim zdaniem powinna powstać nowa miejska szkoła podstawowa na osiedlu Piastowskim w Iławie?

REKLAMATom-bet

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jolancia 17 ponad rok temuocena: 75% 

  Jak zbudują szkołę to będą musieli zamknąć SP1 bo nie będzie tam dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 16 ponad rok temuocena: 17% 

  Żłobek i przedszkole tak ale szkoła niepotrzebna. Obecne podstawówki można zorganizować w systemie dwuzmianowym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Slawomir 15 ponad rok temuocena: 57% 

  Jogurt przestań wypisywać takie rzeczy. Dwuzmianowe hehe dobre

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tosia 14 ponad rok temuocena: 22% 

  Czy potrzebna jest ta szkoła? Myślę, że nie tym bardziej, że w tym roku na kolędzie Proboszcz Zenon w rozmowie mówił, że duża część parafian to osoby wynajmujące mieszkania i z nich nie ma stałego parafianina. Tak samo z dziećmi jak rodzice wynajmują mieszkanie to nie będą mieszkać tam na stałe, więc liczba dzieci też może być zmienna. Niestety a taki obiekt trzeba utrzymywać a to są kolosalne koszty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 13 ponad rok temu

  oparte na rzuconej niepotwierdzonej opinii księdza "na kolędzie" to dobre :) pomyśl wtedy inaczej parafianin nie równa się mieszkaniec..teraz czy te dane mają odniesienie do zamieszkania przez młodych osiedla Piastowskiego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dawid Kopaczewski 12 ponad rok temuocena: 77% 

  Od dawna wiadomo, że to osiedle się rozrasta, więc temat szkoły/przedszkola powinien już dawno zaistnieć w debacie publicznej. Do tej pory burmistrz Żyliński jednak temat zbywał, ot choćby w artykule GI z 2016 roku i podczas Sesji w roku 2017. Co się od tego czasu zmieniło? Bloków aż tak dużo nie przybyło, zresztą te, które powstały wówczas były budowane. Odpowiedź jest jedna: niebawem wybory i trzeba pozyskać jakoś elektorat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Owszem nie dziwne ze trzeba. Problem dojrzał jak doszło do głowy ile rocznie rodzi się tutaj dzieci - oczywiście od siły naczelnej. Przeszło setka, ale ile w drodze to już inna sprawa, ale widac...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kiełbasa wyborcza 10 ponad rok temuocena: 100% 

  kampania wyborcza się zaczęła..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 9 ponad rok temuocena: 67% 

  Mam nadzieje ze sp4 przeniosą do tej nowej szkoły na osiedlu :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala. 8 ponad rok temu

  Sp4 z bardzo dobrymi matematykami i polonistami- dlaczego nie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 7 ponad rok temuocena: 67% 

  Pleban liczy dzieci przy chrztach. Okazuje się, ze co najmniej setkę ich święci. 500+ potęguje demografię, ni e mówiąc już o szczególnych dotacjach. Tu na osiedlu przyrost jest niemożebny, a ile kobitek w stanie błogosławionym??? Za 5 latek szkoła musi stac jak ta lala

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zielono mi 6 ponad rok temuocena: 54% 

  Znajdzie się zaraz jakiś cymbał co będzie protestował, chciał zamknąć. Tak są takie wojowniki co walczą z każdym i o wszystko.... wiesz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stasiorek 5 ponad rok temuocena: 78% 

  Pewnie zeby szkola powstala jest tu u nas bardzo duzo dzieci bedzie lzej rodzicom bo blizej bedziemy miec do szkoly juz sie doczekac nie moge kiedy bedzie szkola moja coreczka ma 3latka i mam nadzieje ze do I klasy pojdzie juz na odiedlu Piastowskim

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerzy 4 ponad rok temuocena: 56% 

  A gdzie zdjęcie szkoły na tle fabryki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 3 ponad rok temuocena: 77% 

  osiedle Piastowskie planowane na 16000 mieszkańców czyli w przybliżeniu połowa Iławy. Jak najbardziej wskazane dla placówki oświaty. Zaznaczam oświaty, a nie bloków czy zakładów produkcyjnych, co jak historia pokazuje może wyniknąć już po zakupie działki przez miasto informując mieszkańców, że nie ma zgody na cele oświatowe i teraz trzeba coś z działką zrobić - przecież nie będzie leżała odłogiem :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk 2 ponad rok temuocena: 41% 

  Burmistrz przejmie i później sprzeda pod bloki, jak połowę tego miasta. Idea słuszna, z tego co wiem to już poprzednicy o tym mówili.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rysiek 1 ponad rok temuocena: 67% 

  Poprzednicy dużo mówili, a Żyliński oprócz mówienia jeszcze realizuje. Oby czasy stagnacji, pod rządami panów Ptasznika i Ławrynowicza już nigdy nie wróciły.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9679 sekundy