REKLAMATYP 1 - IPB

(Fot. UM w Iławie.)

Kompleksowa rewitalizacja ul. Jasielskiej w Iławie trwa w najlepsze.

- To bardzo szeroki projekt, który zakłada nie tylko przebudowę drogi i wyburzenie starych hal, ale zmianę całego otoczenia - komentuje burmistrz Adam Żyliński. - Rewitalizacja tego terenu to przede wszystkim Centrum Aktywności Lokalnej w jednej z dawnych hal Zakładu Karnego, w którym będą prowadzone zajęcia aktywizujące dla mieszkańców Iławy i okolic. Proces ten zawiera także termomodernizację miejskich budynków mieszkalnych przy ul. Jasielskiej.

g

Całość prac, które są obecnie wykonywane w tamtym rejonie, to trzy odrębne projekty. Pierwszy dotyczy wyburzenia dawnych hal poprzemysłowych i poprowadzenie nowego układu komunikującego ul. Jasielską z ul. Wiejską oraz budowy dużego parkingu. Drugi projekt to przebudowa hali poprzemysłowej na cele społeczne (tam mieścić się będzie Centrum Aktywności Lokalnej). Trzeci projekt dotyczy wyposażenia wyremontowanej hali w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć społecznych. Obecnie trwają przetargi związane z tym zadaniem.

Osobnym tematem realizowanym w tamtej części miasta jest termomodernizacja budynków przy ul. Jasielskiej (1B, 1C, 2 i 4). Pracownicy wydziału Planowania Inwestycji i Monitoringu złożyli wnioski o dofinansowanie tego zadania ze środków UE. Obecnie trwa ich ocena w Urzędzie Marszałkowskim.

Zobaczmy zatem, co już udało się wykonać i jak wygląda ta inwestycja na jej zaawansowanym etapie.

[Urząd Miasta w Iławie]
 

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4011 sekundy