REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 czerwca 2018, 12:57 komentarzy 7

(Fot. Michał Krysztofiak.)

Nowe tereny rekreacyjne otwierają się nad Iławką. Wyspa Młyńska, gdzie jeszcze niedawno były ogrody działkowe, zamienia się w otwarty rekreacyjny park, gdzie iławianie zrelaksują się przy nowej fontannie, albo zażyją słonecznej kąpieli na nowej trawiastej plaży nad Małym Jeziorem Iławskim. Ponadto jest już wytyczony przebieg nowych ścieżek pieszo-rowerowych, dzięki którym bardziej dostępna będzie dolina Iławki. Trakt na razie zakończy swój bieg tuż za kolejowym mostem na rzece, później budowa ma być kontynuowana.

Dawno nie zaglądaliśmy na ulicę Kościuszki w Iławie, gdzie na Wyspie Młyńskiej, terenie pomiędzy Iławką a Młynówką, mocno postępują prace związane z realizowaną tu miejską inwestycją rekreacyjną. Nic dziwnego, od terminu ukończenia robót wykonawcę, firmę SKANSKA, dzielą już tylko niespełna trzy miesiące. Prace mają tu dobiec końca do 31 sierpnia tego roku. 

Pewne trudności miały tu miejsce wiosną. Po wyjątkowo obfitych opadach część inwestycyjnych terenów znalazła się pod wodą. Dlatego teren podniesiono, obecnie jego wysokość jest o około 1 metr większa. 

Później kłopotów było już mniej. Teraz, zwłaszcza na zdjęciach z lotu ptaka, wykonanych przez Michała Krysztofiaka, widać już kształt rekreacyjnego, publicznego parku, z którego niedługo skorzystają iławianie na Wyspie Młyńskiej. 

Wejście do parku akcentować będzie pergola z fontanną. Będą tu też urządzenia umożliwiające aktywny wypoczynek: zabawowe i siłowni terenowej. Szczegóły można znaleźć na grafice, dostępnej w załączonej galerii zdjęć. Dalej, na końcu cypla, gdzie jest rozlewisko Iławki nazywane  Małym Jeziorem Iławskim, niespodzianka. Powstaje tu trawiasta plaża, która będzie służyła słonecznym kąpielom. Nie będzie tu kąpieliska, a przynajmniej nie od razu. Urząd Miasta  w Iławie nie wyklucza, że zostanie tu wyznaczone miejsce do kąpieli, ale to plany na dalszą przyszłość. Na razie będzie tu można wypożyczyć leżak i zrelaksować się nad wodą. Będą tu też przebieralnie i sanitariaty. Ponadto na Wyspie Młyńskiej powstaną dwie kładki. Jedna zostanie poprowadzona przez Młynówkę i skomunikuje nowy park z okolicami ulicy Jagiełły. Teren ten ma zostać przy okazji uporządkowany, by zachęcać do spacerów. Druga kładka przez Iławkę, tuż za Zielonym Zakątkiem, poprowadzi iławian dalej wzdłuż rzeki. 

Będzie tu biegła nowa ścieżka pieszo-rowerowa. To druga część trwającej inwestycji. Trakt rozpocznie swój bieg przy ulicy Kościuszki, w miejscu, gdzie teren objęty inwestycją graniczy z pasem drogowym, a zakończy, na tym etapie, tuż za kolejowym mostem na Iławce. Będzie tam też trzecia kładka na Iławce i małe rondo umożliwiające rowerzystom wykonanie nawrotu. Natomiast docelowo ścieżka ta ma zostać doprowadzona do ronda na zakończeniu ulicy Piaskowej. Ścieżka rowerowa będzie bitumiczna, natomiast ciąg pieszy będzie miał nawierzchnię mineralno-żwirową.

Nowe rekreacyjne tereny nad Iławką, Młynówką i Małym Jeziorem Iławskim powinny być dostępne późnym latem. Zobaczcie, jak to teraz wygląda. Na zdjęciach z lotu ptaka dobrze już widać zarys nowych atrakcji i sposobu ukształtowania terenu.

Zdjęcia z lotu ptaka: Michał Krysztofiak.
Pozostałe: Info Iława/materiały inwestora.

REKLAMAabs2

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wybory 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Ja cieszę się z tej inwestycji, jednak szkoda, że jak zwykle, wszystko jest robione gdy zbliża się czas wyborów. Miastu potrzebna jest młoda krew i młodzi włodarze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 6 7 miesięcy temu

  proponuje zrobic inwentaryzacje sciezek rowerowych w ilawie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mobilek 5 7 miesięcy temuocena: 20% 

  Obiekty rekreacyjne z pewnością cieszą...ale jestem ciekawy, czy Włodarze naszego miasta myślą o tym, jak sprawniej wjechać do Iławy w godz. 14:oo-14:3o i 15:oo-15:3o zwłaszcza od ul.lubawskiej. Na tą chwilę to czysty koszmar

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~młody obywatel 4 7 miesięcy temuocena: 40% 

  Brawo brawo :P tylko takie rzeczy potrafi nasza władza budować :P Dla dziadków aby mogli się spokojnie przejść i później z czystym sumieniem zagłosować ponownie na tych nieudaczników !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kukuryku 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Fajnie jakby w końcu powstał ogrodzony (to jest zamykany z każdej strony) wypasiony plac zabaw dla dzieci i tych co jeszcze raczkują, stawiają pierwsze kroki i tych co już śmigają, wspinają się itd) brakuje takich placów zabaw w Iławie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gowinek 2 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Szkoda że to ostatni kontrakt firmy SKANSKA w Iławie. Dodatkowym atutem jest fakt, iż robotami kieruje jeden z najbardziej uznanych i cenionych specjalistów w regionalnej branży. Ten kto Władka zna i miał przyjemność z nim pracować wie w czym rzecz:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 1 7 miesięcy temuocena: 80% 

  A przy wejściu na ten nowy, imponujący teren rekreacyjny natkniemy się na całkowicie zaniedbany budynek dawnego młyna miejskiego mający wygląd koszmaru ze złego snu. A przed nim, idąc od strony ul. Kościuszki będziemy mogli podziwiać równie malownicze podwórko będące podobnie zaniedbanym składowiskiem starych opon i innego badziewia. Już chyba najwyższy czas by zarówno mieszkającego gdzieś daleko od Iławy właściciela młyna oraz posiadacza śmietnika z oponami i jakiegoś paskudnego baraczka tam się znajdującego, doprowadzić do porządku i zmusić by wreszcie zadbali o swoje kompletnie zaniedbane przybytki. Są do tego rozliczne możliwości. W przeciwnym razie urok nowej ścieżki rekreacyjnej zostanie całkowicie zaprzepaszczony już przy wejściu dwoma obiektami będącymi od lat zwykłym wstydem dla naszego miasta. A może także uda się przy okazji oczyścić całkowicie zapchany, pełen brudu i smrodu przepust wodny odnogi Iławki prowadzący do młyna będącego w stanie ruiny i kompletnej rozpaczy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4488 sekundy