REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 czerwca 2018, 10:23 komentarzy 2
Budynek dawnej szkoły w Ławicach siedzibą Klubu Integracji Społecznej.

Budynek dawnej szkoły w Ławicach siedzibą Klubu Integracji Społecznej. (Fot. Archiwum własne.)

Wkrótce ruszą roboty budowlane, które dostosują budynek dawnej szkoły w Ławicach do pełnienia funkcji gminnego Klubu Integracji Społecznej.

6 czerwca Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał z przedstawicielem firmy „Kas-Bud Bis” Kazimierzem Szczepańskim umowę dotyczącą wykonania stosownych prac.

- W ramach projektu budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla których zostanie zbudowany podjazd oraz zostaną przystosowane pomieszczenia sanitarne. Placówka zyska również nowe wyposażenie, w skład którego wejdzie m.in.: sprzęt komputerowy, projektor LED, laptop wraz z oprogramowaniem, aparat cyfrowy, przyrządy treningowe. Powstanie również aneks kuchenny wraz z wyposażeniem - informują urzędnicy.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 30 września tego roku. Jesienią dawna szkoła będzie już siedzibą Klubu Integracji Społecznej działającego w strukturach GOPS. Zrzesza on osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, w tym osoby bezrobotne i niepełnosprawne.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych. Jej całkowita wartość wyniesie prawie 270 tysięcy złotych, z czego wkład własny gminy to 51 tysięcy zł.

Umowa na roboty budowlane w budynku dawnej szkoły w Ławicach - podpisana (fot. Urząd Gminy w Iławie).


 

REKLAMAabs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~analityk 2 7 miesięcy temu

  Mieszkańcy Ławic zostali wykiwani (...). Tyle zabiegów i starań o szkołę, to miała być duma wsi. Będą się teraz "integrować". W Ławicach masz przegrane wybory jesienne. (...)!

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NOBLISTA 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  (...) co tak się śmiejesz ? Zniszczyłeś co najważniejsze w wiosce... Przypomnij sobie kto wyremontował całą szkołę, która była w tragicznym stanie... Pamiętaj, że Ci tego (...) nie zapomnimy!

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4196 sekundy