REKLAMASadek

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Rząd przekazał dodatkowe 500 mln złotych na wsparcie samorządowych inwestycji w lokalne drogi. Które z remontów w naszym powiecie załapały się na to wsparcie i dzięki dotacji będą mogły być realizowane? Sprawdzamy.

500 milionów złotych to dodatkowe pieniądze z dotacji celowej z budżetu państwa, które rząd zdecydował się przeznaczyć na inwestycje w drogi lokalne. Łącznie ze środkami, jakie już wcześniej zaplanowano na ten cel w budżecie, na lokalną infrastrukturę drogową trafiło w tym roku 1,3 mld zł.

- Dodatkowe pieniądze trafią do 421 samorządów na 433 inwestycje - informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. - Inwestycje obejmą około 561 kilometrów dróg gminnych i powiatowych. Część przedsięwzięć to budowa nowych dróg, a część – modernizacja i remonty. Inwestycji może być więcej. Gdyby pojawiły się oszczędności, będzie można je przeznaczyć na projekty rezerwowe, których jest 196.

Które lokalne samorządy pozyskały dotacje z rządowego programu wsparcia dróg lokalnych? Sprawdzamy listę dofinansowanych przedsięwzięć z naszego powiatu. 

LISTA PODSTAWOWA:

  • - Gmina Zalewo - przebudowa drogi gminnej w miejscowości Urowo, w obrębie istniejącego pasa drogowego;
  • - Gmina Lubawa - przebudowa drogi gminnej Łążyn - Szczepankowo Nr 147021N w miejscowości Łążyn.

f

LISTA REZERWOWA:

  • - Powiat Iławski - przebudowa drogi powiatowej Nr 1345N Lubawa-Mortęgi - granica powiatu.

g

Druga transza środków na drogi lokalne nie jest ostatnią w tym roku, przygotowywana jest następna - zapewnia Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3939 sekundy