REKLAMASadek

(Fot. Organizator.)

W ubiegłą  sobotę, 9 czerwca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kisielicach po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny, który jest już tradycją tej placówki. W tym roku uroczystość odbyła  się pod hasłem "Piknik Rodzinny Pełen Pasji". 

Goście, którzy przybyli na tę imprezę, mogli podziwiać występy artystyczne uczniów Ośrodka, m.in. przedstawienie teatru cieni "Pinokio", obejrzeć pokaz taneczny przedszkolaków i posłuchać piosenek w języku angielskim. Na uczestników pikniku  czekało wiele stoisk i atrakcji: swojska chata, malowanie twarzy, przejażdżki konne, balonowe zabawy, wóz strażacki, pokazy pierwszej pomocy oraz GWARD - kwidzyńskie stowarzyszenie sportowo-kolekcjonerskie. Ogromnym powodzeniem cieszył się "Kącik leśnika", prowadzony pod kierunkiem Nadleśnictwa Susz oraz kącik geologiczny, gdzie pracownik naukowy Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego - Pan  Michał Cyglicki odkrywał tajemnice skamielin sprzed milionów lat. 

Piknik był okazją do zwiedzenia Ośrodka i spotkania przyszłych wychowanków z ich nauczycielami i terapeutami. Odwiedziny tak licznie przybyłych gości stały się pretekstem do pokazania możliwości, jakie niesie ze sobą nauka i terapia w tym miejscu oraz z jakich form wsparcia mogą korzystać niepełnosprawne dzieci. Ta dynamicznie rozwijająca się placówka proponuje swoim podopiecznym coraz to ciekawsze i zaskakujące formy nauki i terapii.

Otwarta od niedawna pracownia edukacji ekologicznej pod chmurką, ogród doświadczalny, ścieżka sensoryczna i pracownia integracji sensorycznej w plenerze - to tylko wycinek tego, co pojawiło się tu w ostatnim czasie. Nic dziwnego, że zainteresowanie piknikiem było tak duże. 

Dodatkowo pracownicy Ośrodka zaprosili na spotkanie ze specjalistami - terapeutami, które odbędzie się w przyszłą sobotę. Tego dnia będzie można nieodpłatnie skorzystać z konsultacji neurologopedy, fizjoterapeutów, terapeutów integracji sensorycznej, czy pedagogów. 

To był udany dzień. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy to miejsce, gdzie zaprasza się uczniów i ich rodziców, miejsce otwarte na każde dziecko potrzebujące pomocy.

Pracownicy Ośrodka wraz z uczniami składają podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Pikniku i zapraszają do udziału w nim w przyszłym roku.

Zdjęcia: Organizator.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4175 sekundy