REKLAMAgap

(Fot. OSP Dobrzyki.)

Wczoraj, tj. 12 czerwca wieczorem strażaków postawiło na nogi zgłoszenie o pożarze jachtu, zacumowanego przy pomoście w Matytach w gminie Zalewo. Nad sprawą pracują też policjanci, bo okoliczności zdarzenia wskazują na to, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

Do zdarzenia doszło około godziny 20:30. 

- Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru jachtu, wewnątrz którego znajduje się butla z gazem propan-butan - informuje kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. - Na szczęście okazało się, że butla nie była objęta pożarem i nie stwarzała zagrożenia.

Straty poniesione przez właścicieli w wyniku zdarzenia oszacowano na 30 tysięcy złotych. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona, ale służby nie ukrywają, iż jest prawdopodobne, że doszło do celowego zaprószenia ognia.

Wyjaśniają to policjanci.

- Śledztwo jest w toku, policjanci gromadzą materiał dowodowy, przesłuchują świadków - podaje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Zdjęcia: OSP Dobrzyki.

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4032 sekundy