REKLAMAWardrom
klonowski

(Fot. Magdalena Modrzewska.)

Frednowy będą miejscowością, w której po raz pierwszy w gminie Iława rozegrany zostanie wyścig wraków. Rajd "O Puchar Wójta Gminy Iława" szykują pasjonaci takiego ścigania i organizatorzy Warmińskiej Ligi Wraków z grupy Oskar Race.

Rajd, który odbędzie się we Frednowach pod Iławą 1 lipca, będzie trzecią z cyklu dziesięciu imprez organizowanych przez Oskar Race w województwie warmińsko-mazurskim. Partnerem przedsięwzięcia jest samorząd gminy wiejskiej Iława.

Start pierwszego wyścigu o 10:30.

- Jesteśmy obecnie w trakcie opracowywania szczegółowego regulaminu i trasy rajdu, a także informacji dla widzów. To pierwsza taka impreza w tym miejscu, więc wymaga naprawdę solidnych przygotowań. Najważniejsze przecież jest bezpieczeństwo: zarówno kierowców, jak i kibiców - powiedział portalowi www.infoilawa.pl Bartłomiej Trypucki z Oskar Race, zaangażowany w przygotowanie imprezy. - Z reguły organizowane przez nas rajdy odbywają się na torach o dystansie około 800 metrów. We Frednowach pod Iławą wstępnie przewidujemy cztery wyścigi mężczyzn: dwa biegi, a następnie półfinały i finał. Przygotowujemy też indywidualny wyścig dla kobiet. Panie najprawdopodobniej wystartują w dwóch wyścigach. 

Jak opowiada Trypucki, pomysł na takie rajdy zrodził się w 2015 roku, gdy jego kolega samochodem przejechał się po torze motocrossowym.

- Stwierdził, że jeśli on dał radę, to inni też mogą - mówi pan Bartłomiej. - Zorganizowaliśmy dwie edycje tego wydarzenia, pierwszą w Grabinku koło Ostródy. Teraz, po przerwie spowodowanej obowiązkami zawodowymi, wskrzeszamy Złom Race. W ramach Warmińskiej Ligi Wraków odbędzie się łącznie 10 imprez. Finał przewidujemy w Tyrowie, gdzie odbył się też pierwszy z tegorocznych rajdów.

Tak wyglądała trasa oraz zmagania w ramach wyścigu zorganizowanego przez Oskar Race w Tomarynach koło Gietrzwałdu 10 czerwca (zdjęcia: Magdalena Modrzewska).

Frednowy w gminie Iława miejscem zmagań w ramach pierwszego w tych okolicach rajdu Złom Race. Już 1 lipca!

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6938 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)