REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2018, 00:22 komentarzy 9

(Fot. Info Iława.)

Pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody nie zabrakło gości piłkarskiego pikniku, zorganizowanego w sobotnie popołudnie na zielonym terenie przy stadionie w Wikielcu, by uczcić jubileusz 60-lecia klubu. Na okolicznościowe spotkanie złożyły się część sportowa i oficjalna, a następnie wspólna zabawa przy muzyce.

Teren pikniku zaczął wypełniać się gośćmi tuż przed godziną 17:00. Wszystkich przywitał Krzysztof Sadowski. Prezes GKS-u Wikielec swoje krótkie inauguracyjne przemówienie zakończył apelem do obecnych przedstawicieli lokalnych władz, by pamiętać o stadionowej inwestycji, tak ważnej dla "Gieksy".

- Podobnie jak to powiedziała pani premier, nam się ten stadion po prostu należy - mówił, śmiejąc się, Krzysztof Sadowski.

Wśród zaproszonych gości był m.in. wójt Krzysztof Harmaciński, który także zabrał głos. Wspominał, jak sam kopał piłkę na tutejszym boisku.

- Wtedy była to zupełnie inna murawa, nieraz dosłownie zakopywaliśmy się w piasku - mówił wójt Harmaciński. - Dzisiaj warunki są już zupełnie inne. To przede wszystkim zasługa ludzi, o których przy okazji jubileuszu 60-lecia GKS-u trzeba pamiętać. A przez ten klub przewinęło się ich naprawdę wielu.

Nie zabrakło okolicznościowej statuetki (okrągłej, w kształcie piłki), jaką Krzysztof Harmaciński przekazał Krzysztofowi Sadowskiemu na pamiątkę jubileuszowych uroczystości.

Z zaproszenia na piłkarski piknik skorzystali też przedstawiciele innych klubów. Oni także pojawili się z upominkami, w tym przede wszystkim okazałymi pucharami z klubowymi dedykacjami. Jako pierwszy wystąpił Andrzej Sobiech. 

- W imieniu swoim i całej Rodziny Jezioraka życzę powrotu do III ligi - powiedział prezes Jezioraka.

Głos zabrali też przedstawiciele innych klubów: Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, UKS-u Małego Jezioraka i Orła Mysłakowice. Ci ostatni to goście z partnerskiej gminy, z którą od lat współpracuje samorząd Gminy Iława. Wspominali m.in. wspólny wyjazd na mecz GKS-u z Widzewem Łódź i dziękowali za to ciekawe przeżycie. Poza tym wśród życzeń, kierowanych do prezesa Krzysztofa Sadowskiego i działaczy GKS-u, powtarzały się te dotyczące ponownego wywalczenia awansu do III ligi i jak najszybszego przeprowadzenia planowanej, gruntownej modernizacji tutejszego stadionu.

W części oficjalnej wręczono też statuetki osobom zasłużonym dla rozwoju GKS-u i jubileuszowe medale (przygotowano ich aż 200) przyznane wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom. Poznaliśmy również jedenastkę marzeń Wikielca, wybraną przez internautów w mediach społecznościowych. Szczegóły na ten temat zamieszczamy poniżej. Później przyszła pora na wspólną zabawę przy muzyce.

Okolicznościowe statuetki z okazji 60-lecia klubu GKS LZS Wikielec:
Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Jerzy Grenda, Jerzy Janiszewski, Sylwester Maśka, Roman Malinowski, Marek Gawiński, Antoni Sikorski, Kazimierz Sikorski, Krzysztof Baranik, Marek Boczkowski, Zbigniew Mazurowski, Zbigniew Zientarski, Czesław Detyna, Jarosław Płoski, Tomasz Demczak, Wojciech Tarnowski, Jan Otręba, Marek Witkowski.  

"Jedenastka marzeń" GKS-u Wikielec i rezerwowi:
Zdzisław Małkiewicz, Zenon Zientarski, Mariusz Jajkowski, Jerzy Grenda, Tadeusz Kalisz, Szymon Jajkowski, Jarosław Płoski, Jerzy Janiszewski, Remigiusz Sobociński, Marcin Karczewski, Krzysztof Baranik, Marek Gawiński, Marek Boczkowski, Edmund Ostrowski, Mateusz Jajkowski, Tomasz Gierko, Grzegorz Ostanek, Sylwester Maśka, Kazimierz Goryński.

Wikielec. Piłkarski piknik z okazji jubileuszu 60-lecia GKS-u Wikielec.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANotus_nowa

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Asia 9 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Sobiech życzył awansu do 3 ligi bo tak wypada ale czy w tym sezonie się stanie? Raczej nigdy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jozef 8 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Dajcie premie temu sobocinskiemu bo biedak w podartych spodniach chodzi :P

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~irek 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

  A te puchary i nagrody to za spadek do 4 ligi ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anty-trol 6 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Ale że Sobiech życzył GKS-owi awansu? Przecież teraz będą grać w jednej lidze. To Jeziorak odpuszcza walkę o III ligę? Na to zwróćcie uwagę, kibice, ale nie bez sensu trolujecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Banan 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Wszytko romumię, ze wiocha. Ale żeby po odznaczenie stanąc w szeregu z krawaciarzami przed biskupem w obdartych spodniach do kostek, to chyba hanba primityw i kultura hiphopu. No nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wujek dobra rada 4 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Strój dość swobodny to fakt, ale twoja polszczyzna to dopiero wiocha.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorro 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Aż niebo płakało ze śmiechu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 2 8 miesięcy temu

  A gdzie junior co awanse bramkami

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były grajek Gieksy 1 7 miesięcy temu

  Junior! Zulus! Zielu! Marek Otręba! Kula itd. Nawet ich nie zaprosili a to oni awansowali do okregowki!! Szkoda. A Sobiecha zaprosili ponieważ stadionu Jezioraka potrzebują jak będzie modernizacja starego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5537 sekundy