REKLAMAKleks2

Prokuratura Rejonowa w Iławie przedstawiła 26-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania zgwałcenia dziecka. Do tego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w jednym z lubawskich przedszkoli. Ponieważ służby nie ujawniają, o którą placówkę chodzi, burmistrz Lubawy wydał specjalne oświadczenie. Informuje w nim, iż zdarzenie nie miało miejsca w przedszkolu miejskim.

O bulwersującym zdarzeniu z Lubawy informowaliśmy już na portalu. W miniony poniedziałek w szatni jednego z lubawskich przedszkoli 26-letni mężczyzna usiłował zgwałcić kilkuletnią dziewczynkę. Został zatrzymany przez policję. Prokuratura przedstawiła mu zarzut usiłowania zgwałcenia osoby małoletniej. Grozi mu za to kara od 3 do 15 lat więzienia. 

Oświadczenie w sprawie wydał dzisiaj burmistrz Lubawy Maciej Radtke. Oto jego treść.

W nawiązaniu do niejednoznacznych informacji w mediach, dotyczących podejrzenia w dniu 9 lipca 2018 roku (poniedziałek) próby gwałtu na dziecku na terenie przedszkola w Lubawie oświadczam, że zdarzenie to - nie miało miejsca w Przedszkolu Miejskim.

Nasza placówka wyposażona jest w monitoring, a - według informacji otrzymanej od pełniącej obowiązki dyrektor Pani Anity Grubalskiej-Brodawki - dzieci na terenie Przedszkola Miejskiego przebywają wyłącznie pod opieką opiekunów i nauczycieli.
 

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.553 sekundy