REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2018, 10:59 komentarzy 7

(Fot. nadesłane.)

Osoba przedstawiająca się jako "Iławski Donosiciel" za naszym pośrednictwem apeluje do Urzędu Miasta w Iławie o uporządkowanie miejscowych deptaków. Czytelnikowi chodzi o intensywnie rozrastającą się roślinność, która "zawłaszcza" deptak nad rzeką Iławką. Sygnał przekazaliśmy już ratuszowi i otrzymaliśmy informację zwrotną, iż stosowne prace zostaną wkrótce zlecone.

- Witam serdecznie. Zwracam się do Urzędu Miasta za pośrednictwem Waszego portalu - czytamy w zgłoszeniu "Iławskiego Donosiciela". - Od dłuższego czasu, spacerując iławskim deptakiem od ul. Narutowicza w stronę ul. Kościuszki - koło "hangarów" napotykam na swojej drodze przeszkody w postaci wystających na 3/4 chodnika krzaków. Czy ktoś zrobi z tym porządek? Iława - miasto turystyczne, a tak zaniedbane deptaki... 

g

Apel mieszkańca przekazaliśmy iławskiemu ratuszowi.

- Pracownicy firmy zajmującej się w Iławie pielęgnacją drzew i krzewów ciężko pracują, usuwając jeszcze skutki ostatnich wichur. To może być przyczyną pewnych opóźnień w zakresie pozostałych prac - informuje Julia Bartkowska z Wydziału Bieżącego Utrzymania. - Pielęgnacja wierzby nad Iławką zostanie wkrótce zlecona i wykonana. Prosimy jednak o cierpliwość, bo najpierw usunięcia wymagają skutki gwałtownych nawałnic.

Nad Iławką bujna roślinność wdziera się na deptak, co nie podoba się spacerowiczowi. Urząd zapowiada interwencję, jednak na razie, po ostatnich wichurach, są pilniejsze prace (zdjęcia: nadesłane).

REKLAMAabs2

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~KIKA 7 7 miesięcy temu

  Deptak nad Iławką, taras widokowy oraz nurt i brzegi rzeki, które były stosunkowo niedawno regulowane i czyszczone, juz od wczesnej wiosny tego roku wołają o pomstę do nieba i magistratu. Urzędnicy Wydziału Utrzymania zamiast wozić 4 litery samochodami powinni się przejść całą długością deptaku i może by dostrzegli to co widzą mieszkańcy a nie tylko wnętrze własnego portfela. Pracują za nasze pieniądze. A może im sie znudziła praca i czas na zmiany?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~orto 6 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Krzewy przeszkadzają, a kupy psie nie??? W tej sprawie nikt nie donosi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tak sobie myślę... 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  A po sobotniej ulewie niby po co kratki burzówki z liści ogarnąć... Przecież dopiero dzień później była kolejna burza i co drugi dzień grzmi... A może wiatr rozwieje... burzę lub liście?!? Do pracy rodacy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkanka ilawy 4 7 miesięcy temuocena: 40% 

  Jajrzyjcie na dzika plaze jaki tam jest syf .Czy tam nikt nie odpowiada za czystosc trzeba uwazac na kapsle zeby w noge sie nie wbily

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja jeden 3 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Za ten syf w pierwszej kolejności odpowiadają Ci, który go "produkują"! Zawsze najłatwiej powiedzieć dlaczego nikt tego nie posprząta, a może lepiej zadać pytanie, dlaczego ktoś naśmiecił? Czyżby nasze iławskie społeczeństwo jest tak przyzwyczajone do służby, która sprząta za każdym, na każdym kroku...? A co jeśli ci śmiecący idą do kogoś w odwiedziny, np na grilla na działkę, czy tam też oczekują że gospodarz będzie za nich sprzątał kapsle po piwie i kiepy po fajkach...? Zadam więc jeszcze raz to pytanie - dlaczego ktoś naśmiecił...?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Jakie miasto turystyczne jak w tej Iławie się nic nie dzieje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wert 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Przy tej ścieżce jest też podest widokowy. Tylko że tak zarośnięty trzciną, że nie wiem co z niego mamy oglądać... Serio aż mieszkańcy muszą zwracać uwagę by wydział utrzymania miasta coś ogarnął?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4257 sekundy