REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2018, 13:09 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe/zdjęcie ilustracyjne.)

Czy to już przedwyborcza gorączka? A może komuś... zaszkodził upał? To refleksje, jakimi dzieli się z nami urzędnik suskiego magistratu, gdy dzwonimy tam, by zweryfikować zgłoszenie czytelnika. Internauta twierdzi, że 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Suszu wcale nie zawyła syrena, choć urząd zapowiedział jej uruchomienie. Tadeusz Socha stanowczo zaprzecza. - Sam słyszałem suską syrenę ze swojego balkonu - mówi.

Wczoraj na portalu relacjonowaliśmy iławskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 w Iławie Miejski Inspektorat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego uruchomił system syren. Zrealizował w ten sposób Zarządzenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego nr 26/13, które nakazuje robić tak dwa razy w roku: 1 sierpnia i 1 września. Poza wymową symboliczną - historyczną jest to trening Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania. W Iławie wskazał on, iż serwisu wymaga ratuszowa syrena. 

A w Suszu? Jak wynika ze zgłoszenia internauty, także wystąpiły problemy.

- W Suszu pomimo zamieszczonego na stronie urzędu komunikatu syreny nie zawyły! Wstyd! Zero szacunku dla ludzi walczących o wolną Polskę. Hańba! - ocenił emocjonalnie czytelnik.

Jednak Tadeusz Socha, w Urzędzie Miejskim w Suszu zajmujący się zarządzaniem kryzysowym, stanowczo zaprzecza, by taka sytuacja w ogóle miała miejsce.

- Warto sprawdzać swoje informacje, zanim się o nich pisze. Jest to po prostu nieprawda. Sam, o godzinie 17:00 będąc na balkonie, dobrze słyszałem suską syrenę - mówi urzędnik. - Zapewniam, że syreny 1 sierpnia zostały włączone, nie mam co do tego wątpliwości - zapewnia.

Przy okazji warto dodać, że w gminie Susz system alarmowania ludności składa się z czterech syren. W Suszu mieści się ona w budynku, który jest siedzibą miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej i jednocześnie centrum zarządzania kryzysowego. Pozostałe syreny są w remizach OSP w Redakach, Jakubowie Kisielickim i Babiętach Wielkich. 
 

REKLAMAMozart2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Suszanin 2 7 miesięcy temuocena: 0% 

    Wyłaczenie syrena o równej 17

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Juwelier 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

    Napisz po polsku o co Ci chodzi?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4485 sekundy