REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2018, 10:31 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Tym hasłem kieruje się coraz więcej osób, rozumiejąc, jaka odpowiedzialność spoczywa na kierującym pojazdem. Dlatego kiedy świadek zauważył mężczyznę, który wysiadł z busa i zachowywał się tak, jakby wcześniej spożywał alkohol, poinformował o tym oficera dyżurnego policji. Tak wpadł kierowca, który miał w organizmie aż 2 promile alkoholu!

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, do którego powinni stosować się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. 

Tak właśnie postąpił 51-latek, który przyjechał busem na parking jednego z iławskich sklepów. Kiedy kierowca wysiadł z samochodu, zauważył go zgłaszający, który oświadczył oficerowi dyżurnemu, że wyglądał tak, jakby był pod działaniem alkoholu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali 51-latka. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości.

Okazało się, że przypuszczenia zgłaszającego się potwierdziły. 51-latek kierował busem, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.


Przypominamy!

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem i stosujmy się do zasad ruchu drogowego.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAMozart2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wiotek 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Policja powinna też ze swojej strony napisać że nie ma żadnych konsekwencji jeżeli nasze przypuszczenia okażą się błędne bo wydaje mi się że sporo osób może mieć opory przed poinformowaniem o nietrzeźwym kierowcy właśnie z tego powodu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierująca 2 7 miesięcy temuocena: 86% 

  Tępić meneli na drogach!!!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo dla świadka. Wzorowe zachowanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4416 sekundy