REKLAMATYP 1 - IPB

(Fot. Mateusz Kowalski.)

Utrzymuje się upał, który w skrajnych przypadkach może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia, a jakby tego było mało, grozi nam gwałtowna burza. Dzisiaj, tj. w piątek, 10 sierpnia w powiecie iławskim obowiązują aż dwa ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez IMGW-PIB.

Pierwsze z nich dotyczy upału i jest to alert drugiego stopnia - pomarańczowy, z prawdopodobieństwem wystąpienia zjawiska określonym na 90%.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Magdalena Pękala.

Ostrzeżenie to obowiązuje w powiecie iławskim do godziny 20:00 w dniu 10 sierpnia.

Kolejne ostrzeżenie (pierwszego stopnia - żółte) dotyczy burz z gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska to 80%.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad - spodziewa się Wiesław Winnicki z IMGW-PIB.

Alert ten obowiązuje w piątek, 10 sierpnia w godzinach 12-20.

Bądźcie ostrożni!

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6209 sekundy