REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 sierpnia 2018, 10:29 komentarzy 1

(Fot. Tomasz Kowalewski.)

„Rado” to imię wilka, który 8 sierpnia wrócił do swojego naturalnego środowiska. Młody basior przez ostatnie pół roku dochodził do zdrowia w prowadzonym przez leśników ośrodku rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku koło Lubawy.

Pod koniec lutego lekarz weterynarii znalazł przy drodze między Golubiem-Dobrzyniem a Wąbrzeźnem rannego wilka. Zwierzę najprawdopodobniej potrącił samochód. Młody basior został niemal natychmiast przewieziony do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek ośrodka rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku koło Lubawy. W tutejszym ośrodku leśnicy wybudowali jedyną w tej części Polski specjalistyczną wolierę do rehabilitacji wilków.

„Rado” jest kolejnym pacjentem, który dzięki leśnikom doszedł do zdrowia. 8 sierpnia leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek wypuścili basiora na terenie Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń. 

– Był w dobrej kondycji. Mamy nadzieję, że szybko odnajdzie się w swoim naturalnym środowisku – powiedział leśniczy Lech Serwotka z ośrodka w Napromku.

Tekst: Adam Pietrzak.
Zdjęcia: Tomasz Kowalewski.

REKLAMAabs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Artykuł załadowany: 0.6144 sekundy