REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 sierpnia 2018, 12:13 komentarzy 1

(Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Iławscy kryminalni wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 48-latkowi. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, bo stracił je za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów. Jakby tego było mało, nie miał przy sobie dokumentów od pojazdu, kierował ciągnikiem siodłowym niedopuszczonym do ruchu, a na koniec - gdy został ukarany bardzo wysokim mandatem, podał dane kolegi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 48-letniemu mężczyźnie.

- Z ustaleń śledczych wynikało, iż kierował on ciągnikiem siodłowym z naczepą, na której przewożony był ciągnik rolniczy. Zauważył to świadek, a ponieważ zachowanie kierowcy go zaniepokoiło, o wszystkim poinformował oficera dyżurnego policji. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali opisywane auto do kontroli drogowej. Wylegitymowali kierującego oraz sprawdzili jego stan trzeźwości - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. 

W trakcie czynności okazało się, że numery rejestracyjne ciągnika siodłowego nie zgadzały się z numerem VIN pojazdu. Mężczyzna oświadczył, że jego auto było uszkodzone, więc kupił taki sam ciągnik siodłowy i tylko przełożył tablice rejestracyjne. Na miejsce przyjechali również funkcjonariusze iławskiego ruchu drogowego. 48-latek za m.in. niestosowanie się do zasad ruchu drogowego, brak dokumentów i kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 500 zł. By uniknąć przykrych konsekwencji, podał dane swojego kolegi, ale i to wyszło na jaw. 48-latek usłyszał zarzut z art. 235, wkrótce odpowie przed sądem.

Kodeks karny w art. 235 mówi o tym, że 

"Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAabs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Artykuł załadowany: 0.4235 sekundy