REKLAMAimage2

(Fot. nadesłane.)

Do końca lipca miała pojawić się właściwa, docelowa nawierzchnia przejazdów kolejowo-drogowych w gminie Iława. Jak jednak informują mieszkańcy, tak się nie stało, a na przejazdach, przy betonowych płytach, ponownie pojawiły się trudne do pokonania autem uskoki. Jak sprawdzamy, w odniesieniu do tej części kolejowej inwestycji o łącznej wartości około 80 mln złotych, ma miejsce poślizg. Termin ukończenia prac został przesunięty o około miesiąc.

Mieszkanka Rudzienic nadsyła nowe zdjęcia tutejszego przejazdu kolejowo-drogowego i alarmuje.

- Ponownie pojawiły się głębokie uskoki. Kilka dni temu podjazd został podsypany piaskiem, to wszystko. Nikogo nie widać przy robotach - czytamy w nadesłanej redakcji prośbie o interwencję.

Zgłoszenie w sprawie skierowaliśmy do PKP PLK.

- W trakcie robót na linii kolejowej Iława – Olsztyn stwierdzono konieczność wykonania dodatkowych prac na przejazdach kolejowo-drogowych, których nie uwzględniał wcześniej przygotowany projekt. Wpłynie to na zmianę harmonogramu robót na przejazdach - informuje w odpowiedzi Martyn Janduła z zespołu prasowego wskazanej spółki. - Zakładamy, że prace powinny się zakończyć na przełomie sierpnia i września. Cały czas mobilizujemy wykonawcę do dbania o stan tymczasowej nawierzchni na przejazdach. Każdy przypadek zgłaszamy wykonawcy, aby zadbał o właściwy dojazd.

Natomiast cała inwestycja na kolejowej trasie Iława-Olsztyn, której wartość opiewa na około 80 mln złotych, ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.

- Obecnie wykonawca przebudowuje perony na przystankach Rudzienice Suskie, Pikus, Unieszewo, Lubajny i Biesal, dzięki czemu pasażerowie wygodniej wsiądą do pociągów. Będzie na nich nowe oświetlenie, ławki, gabloty informacyjne - podaje szczegóły Martyn Janduła. - Dodatkowo perony zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. 

Czekamy na sygnały od Czytelników. Chcesz zgłosić sprawę? Zapraszamy: kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

REKLAMAfood

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4903 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)