REKLAMAKlonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 sierpnia 2018, 13:40 komentarzy 4

(Fot. Info Iława.)

Na jednym z parkingów na osiedlu Podleśnym w Iławie miejsce parkingowe przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej blokuje... duży osiedlowy kontener na odpady komunalne. Przedstawiciel spółki Koma, odbierającej śmieci mieszkańców naszego miasta, wyjaśnia, co może być tego przyczyną. Przekazujemy też jego apel do kierowców i administratorów.

O sprawie informuje Czytelnik. Jak podaje, na parkingu przy blokach na ulicy 1 Maja, nieopodal osiedlowego sklepu i wymiennikowni, parkingowe miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych zajmuje kontener na codzienne odpady komunalne mieszkańców. Tak jest, jak przekazuje internauta i jak mówi nam na miejscu jeden z tutejszych mieszkańców, od niedawna, najprawdopodobniej zaledwie od wczoraj. Jednak kontener w ogóle nie powinien się tutaj znaleźć. Jak zatem doszło do tego nieprawidłowego "parkowania"?

- Każdego dnia zabieramy z Iławy do opróżnienia około 20 takich kontenerów - mówi koordynator spółki Koma w Iławie Tomasz Gliszczyński. - Bywa, że gdy wracamy na miejsce, by odstawić pusty pojemnik, przeznaczone dla niego miejsce jest już zajęte przez zaparkowany tam samochód. Zdarza się zatem, że po prostu nie ma innego wyjścia, jak odstawić kontener na miejscu parkingowym dla osoby niepełnosprawnej, bo wszystkie inne są po prostu zastawione - wyjaśnia, ale też dodaje, że kierowcy Komy, zdając sobie sprawę, że nie jest to prawidłowe, starają się tego unikać.

Okazuje się, że w Iławie takie problemy nie należą do rzadkości. Nie pomaga fakt, że w naszym mieście takie przeznaczone na kontenery miejsca na parkingach z reguły nie są oznakowane.

- Jakiś czas pracowałem w Ostródzie i tam przyjęło się, że miejsca, gdzie stoją takie pojemniki, są przez spółdzielnie czy wspólnoty oznakowane odpowiednimi tabliczkami. Dzięki temu możemy to egzekwować. W skrajnych przypadkach, jeśli ktoś nagminnie pozostawia auto w ten sposób, może zostać ukarany przez policję mandatem. Kierowcy po jakimś czasie się do tego przyzwyczaili i zdało to egzamin w praktyce - mówi Gliszczyński. - W Iławie się z tym nie spotkałem, a warto, by spółdzielnie i wspólnoty rozważyły wprowadzenie takiego oznakowania. Byłoby to duże ułatwienie zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców - sugeruje koordynator Komy.

Kontener na śmieci z reguły nie zajmuje miejsca dla niepełnosprawnych. Po prostu ostatnio, gdy był odstawiany na miejsce po opróżnieniu, przeznaczone dla niego miejsce zostało zastawione przez zaparkowane auto. Stąd apel Komy do administratorów, by odpowiednio oznakować takie miejsca. 

REKLAMAabs2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Miejscowy 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Okazuje się że w większości nasze społeczeństwo to renciści. Dziadki i babki na elektrycznych wózkach co mało ludzi na chodnikach nie porozjeżdżają a na rynek po jaja kurze lecą szybciej niż niejeden trzynastolatek na wagary. Zróbmy same miejsca dla inwalidów i ustawmy się po legitymację rencistów pod ZUS i będzie sprawiedliwie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poldek 3 10 miesięcy temuocena: 67% 

  Chcą porządek to miejsce musi być a po za tym parking nie powinien być przy śmietniku dziadek pewnie się wk............ przecież obok jest parkingi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nowy 2 10 miesięcy temuocena: 86% 

  widziałem w poniedziałek jak stawiał kontener, ale nie miał wyjścia bo stoją na środku parkingu auta i jak miał wycofać takim składem? kierowca z komy trąbił i czekał ale nikt nie przyszedł, dzisiaj taż stoją auta po środku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polakko 1 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Jak informuje czytelnik. Ludzie spokojnie. Nie da rady wszystkiego zrobic naraz. Widocznie firma musiala postawuc tymczasowo tam smietnik. Maja duzo pracy ale ogarna. A Ci czytelnicy to widze ze nic nie robia, siedza na dupie za przeproszeniem i tylko wiecznie sensacji szukaja. Ok jest to miejsce dla niepełnosprawnej osoby ale widocznie nie mieli wyjscia innego, chyba ze mieli postawic na czyims samochodzie. To dopiero bylalby burza i sensacja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5389 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)