REKLAMAKlonowski
Ewa Pączkowska, Dyrektor Szkoły Językowej British School w Iławie.

Ewa Pączkowska, Dyrektor Szkoły Językowej British School w Iławie.

Rozmowa z Ewą Pączkowską, Dyrektor Szkoły Językowej British School w Iławie.

Czym jest dziś znajomość języka obcego dla młodego człowieka?

Jest takie obrazowe powiedzenie, że człowiek żyje tyle razy, ile zna języków. Myślę, że to w pełni wyczerpuje znaczenie edukacji w tym zakresie. Każdy kolejny opanowany język obcy to kolejne nasze szanse. W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest obowiązkiem. Bezwzględnie. Najlepiej jest znać co najmniej dwa, jeśli myśli się poważnie o rozwoju i karierze zawodowej. Nauka języka obcego dla młodego człowieka to fundament, czy to do dalszej edukacji, czy przyszłej pracy.

Co chce Pani powiedzieć rodzicom, którzy nie dostrzegają wartości, jaką jest edukacja językowa?

To najlepsza inwestycja, jaką można zafundować dziecku. Niezwykle ważna. Dziś bez znajomości języków obcych pozostaje się w tyle. A chcemy, aby nasze dzieci nie odbiegały od standardów edukacyjnych. Dbajmy więc o rozwój ich znajomości języków obcych.

Iława wydaje się trudnym rynkiem. Nie jest to miasto - gigant z nieskończoną pojemnością rynku. Czy to odpowiednia droga, by prowadzić markową szkołę językową?

Oczywiście, że tak. Właśnie dlatego, że jest markowa, że ma wyznaczone standardy, pozwala mi omijać rafy. Do tego moja wiedza i doświadczenie… Prowadzę szkołę 14 lat, British School w Iławie działa od 22. Mogę powiedzieć, że znam rynek, a marka ma wypracowane latami bardzo skuteczne metody nauczania i to, co jest nie do przecenienia, reputację.

Szkoła ma 100% zdawalność egzaminów międzynarodowych. Proszę powiedzieć, jaka jest Pani recepta na sukces?

Pasja. Zaangażowanie i poświęcenie. Zdawalność na poziomie 100% to nasze, lektorów i moje, źródło największej satysfakcji z pracy. Nasz sukces. Dajemy 100% wiary w umiejętności naszych kursantów, kierujemy nimi tak, by osiągali jak najlepsze wyniki w nauce. Od wielu lat nasze zaangażowanie przekłada się w ich motywację do nauki. Tradycyjnie i w tym roku wszyscy zdali. Korzystając z okazji, gratulujemy naszym uczniom!

Planuje Pani rozwój? Jak wyobraża sobie Pani szkołę za kilka lat?

Obserwuję zmiany zachodzące pod wpływem komputeryzacji, rozwoju Internetu. Uwzględniam je, myśląc o szkole i staram się wychodzić im naprzeciw, być o krok do przodu. Ważne jest także regularne szkolenie lektorów np. z technik edukacyjnych zwiększających motywację wewnętrzną kursantów do nauki języków. Tworzymy autorskie programy nauczania dla najmłodszych dzieci, tak by nauka była dla nich przygodą, wspaniałą niezapomnianą zabawą.

Publikacja zlecona.

BRITISH SCHOOL - ZNAJDZIESZ NAS:

  • w Iławie: na ul. Jana III Sobieskiego 45 (nad Bankiem Millenium)
  • w Lubawie: na ul. Kupnera 17 (w Miejskiej Bibliotece Publicznej)
  • na Facebooku: link.
  • Tel. 89-648-70-16, 793 150 160.
     
REKLAMAfood
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7188 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)