wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2018, 15:14 komentarzy 3

Za nami już 8. edycja Iławskiego Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego. W niedzielę, 9 września 21,097 km - połówkę królewskiego dystansu, pokonało 420 biegaczy i biegaczek. Uczestnikom na trasie towarzyszyła wspaniała pogoda i podobna atmosfera. Jak co roku Iławski Półmaraton był prawdziwym biegowym świętem.

Bartosz Mazerski - to zwycięzca Iławskiego Półmaratonu 2018. Zawodnik reprezentujący LKS Zantyr Sztum przekroczył linię mety wyścigu, usytuowaną nad Małym Jeziorakiem na wysokości iławskiej hali, z czasem 01:17:42. Tuż za nim (01:17:45) był Krzysztof Sulewski, przedstawiciel BSB Barczewo Biega. Andrzej Jaranowski - to z kolei trzeci zawodnik, którego przybiegnięcie na metę oklaskiwali zgromadzeni kibice. Zdobywca najniższego stopnia podium, przedstawiciel TKKF Kolejarz Bydgoszcz, osiągnął czas 01:19:30.

Najszybszą kobietą tej edycji Iławskiego Półmaratonu była olsztynianka Mariola Sudzińska (01:30:06). Srebrny medal wśród pań przypadł w udziale Dorocie Pawłowskiej (Zamek Kurzętnik), która osiągnęła czas 01:30:33. Podium płci pięknej zamyka Barbara Bączek-Motała. Reprezentantka firmy Amex Bączek osiągnęła czas 01:30:52.

A klasyfikacje "najszybszy iławianin", "najszybsza iławianka"? Oto one. Wśród mężczyzn, zgłoszonych do tej dodatkowej, lokalnej klasyfikacji, wygrał Adrian Przybyła (Iława Team Kopeć, 01:22:09) przed Mirosławem Ruczyńskim (Iława Biega, 01:25:19) i Przemysławem Belką (Iława Biega, 1:26:32). Najszybsza iławianka to natomiast Beata Swiegocka (01:36:03) przed Moniką Kołatką (Iława Biega, 01:41:30) i Beatą Sierdzińską (Iława Biega, 01:43:12).

Gratulujemy - zwycięzcom w poszczególnych kategoriach i wszystkim, którzy w Iławie i gminie Iława pokonali dzisiaj połówkę królewskiego dystansu. Takich osób było tym razem 420.

Dzisiaj odbył się także bieg "Młody Maratończyk" na dystansie 2,5 km, który ukończyło 119 osób. Wśród chłopców miejsca na podium wywalczyli: Jakub Bogusiewicz (SSP Orka Iława), Piotr Trzciński (SP1 Iława) i Grzegorz Horbaczewski (UKS Dwójka Morena Gdańsk). Najszybsze wśród dziewcząt były Patrycja Bulik (Laseczno), Aleksandra Kowalska (SP5 Iława) i Natalia Drzewiecka (SP5 Iława). Brawo, młodzi sportowcy!

Na mecie 8. Iławskiego Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego.