REKLAMAinter parts
REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2018, 18:39 komentarzy 71

(Fot. Info Iława.)

Najpierw głęboka, angażująca mieszkańców dyskusja, później wiążące dla burmistrza i rady referendum lokalne, wreszcie realizacja wskazanego przez iławian rozwiązania. To kolejność działań dotyczących Wielkiej Żuławy, jaką proponuje Komitet Wyborczy Wyborców "Dla Iławy". To właśnie przyszłość przyrodniczej perełki, leżącej w granicach administracyjnych naszego miasta największej wyspy śródlądowej w Polsce, była tematem poniedziałkowej wyborczej konferencji. Drużyna Piotra Żuchowskiego, kandydata na burmistrza Iławy, obiecuje w tej kwestii zasięgnąć opinii mieszkańców, ale też prezentuje swoje wstępne propozycje.

By wysłuchać drugiej (po "Stop betonowaniu Iławy") merytorycznej konferencji komitetu "Dla Iławy", najpierw trzeba było przeprawić się na wyspę. "Co dalej z Wielką Żuławą?" - to pytanie, które przyświecało wyborczemu spotkaniu. 

- Wyspa Wielka Żuława to 82,4 hektara, 1/26 całości naszego miasta. Przez wielu od lat uważana jest za wielki potencjał, który miasto powinno wykorzystać - rozpoczął lider komitetu "Dla Iławy" Piotr Żuchowski. - Tu powinny pojawić się inwestycje turystyczne, tu powinno tętnić życie. Powinni tu przyjeżdżać turyści, a mieszkańcy Iławy powinni na wyspie zarabiać. 

Ale to, jak mówił Żuchowski, tylko jeden z punktów widzenia. Inni uważają, że wyspa jest tak wielkim dobrem w swoim obecnym stanie, że nie powinna być naruszana, jeszcze inni, że należy ją zagospodarować, ale głównie na potrzeby mieszkańców, a nie turystów - wynika z prezentacji. 

Co zatem robić? Rozwiązania, proponowane przez komitet "Dla Iławy", bardziej szczegółowo przedstawili kandydaci na radnych i przewodnicy, Dariusz Paczkowski i Michał Młotek. 

- "Panie Darku, co z tą wyspą"? To pytanie słyszę bardzo często od uczestników wycieczek, które oprowadzam po Iławie - mówił pierwszy z wymienionych, który podczas swojej krótkiej prezentacji skupił się na tym, co niezbędne, by myśleć o  jakimkolwiek zagospodarowaniu wyspy: skomunikowaniu jej z resztą Iławy. Odległość to tylko i aż 300 metrów. - My proponujemy kolej linową. 15-osobowe gondole rozwiązałyby problem komunikacji znakomicie.

Przewodnik podzielił się też swoją opinią na temat najlepszej przyszłości Wielkiej Żuławy. To jednocześnie jeden z pomysłów na jej zagospodarowanie.

- Myślę, że dobrym pomysłem jest oddanie wyspy mieszkańcom na ścieżki rowerowe, spacerowe, miejsce spotkań dzieci, gwarne i wesołe. To moje przemyślenia, a zadecydują mieszkańcy Iławy - zaznaczył. 

- Wszyscy zgodzimy się z tym, że Wielka Żuława to ogromny potencjał, to miejsce, które może stać się kołem zamachowym iławskiej gospodarki na kolejne 20, może nawet 30 lat - powiedział drugi z przewodników Michał Młotek. - Z uwagi na doskonałe położenie Iławy Wielka Żuława jest prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnym terenem inwestycyjnym w Polsce. Pod kontrolą miasta można tu prowadzić turystykę i rekreację w różnych wariantach. 

Młotek przedstawił cztery takie warianty, możliwe do zrealizowania przez zewnętrznego inwestora. To budowa kompleksu hoteli z zapleczem rekreacyjnym, kompleksu hoteli z zapleczem kongresowo-konferencyjnym, nowoczesnego osiedla domów wypoczynkowych lub parku rodzinnego.

- Oczywiście na wyspie musi się też znaleźć miejsce dla mieszkańców - zaznaczył kandydat na radnego, który wspomniał też o aspekcie finansowym realizacji przedsięwzięcia. 

O jakich pieniądzach mowa? Na pewno o grubych milionach, a być może nawet, w przypadku spektakularnego projektu, o kwocie rzędu miliarda złotych. 

- Pamiętajmy, że za tymi olbrzymimi kwotami kryją się też miejsca pracy, które pojawią się wraz ze wbiciem pierwszej łopaty, ogromne podatki w miejskiej kasie i zlecenia dla miejscowych firm. Zewnętrzny inwestor na wyspie to szansa na dalszy rozwój Iławy - zakończył swoją prezentację Michał Młotek.

Podsumowania konferencji dokonał Piotr Żuchowski. Kandydat na burmistrza chce, by miasto uniknęło kolejnego bolesnego błędu.

- Wielu mieszkańców Iławy pamięta sprzedaż cypla po Czapli w 1992 roku. Rada Miejska jednogłośnie zgodziła się na sprzedaż najbardziej atrakcyjnej ziemi w centrum Iławy. Po szumnych zapowiedziach z tamtego okresu dzisiaj nie ma nic - mówił Żuchowski. - Dziesięć lat później, w 2002 roku ówczesny burmistrz podpisuje już list intencyjny i chce przekazać Wielką Żuławę prywatnemu podmiotowi. Na szczęście te działania zostały powstrzymane - dodał, podkreślając, że trzeba robić wszystko, by Wielka Żuława służyła mieszkańcom Iławy, bo to oni są jej jedynymi właścicielami.

Komitet "Dla Iławy" chce, by przyszłość wyspy była tematem głębokiej dyskusji, włączającej mieszkańców i ekspertów, dążącej do wypracowania najlepszego rozwiązania. Następnie w tej sprawie mogliby się, w sposób wiążący dla lokalnego samorządu, wypowiedzieć mieszkańcy. Chodzi o organizację lokalnego referendum, w którym udział mogliby wziąć wszyscy mieszkańcy posiadający prawo wyborcze.

Jest już wstępny projekt pytania wraz z możliwymi odpowiedziami.

"Czy chce Pan/Pani zagospodarowania wyspy Wielka Żuława?"
tak, na cele rekreacyjne z budżetu  miasta,
tak, na cele turystyczno-rekreacyjne przez inwestora zewnętrznego,
nie, wyspa powinna być zachowana w stanie obecnym.

- Rekomendacja ogólnomiejskiego referendum będzie dla burmistrza podporą, fundamentem, który pozwoli zdecydowanie i mądrze działać. To mieszkańcy mają wskazać burmistrzowi kierunek - podsumował Piotr Żuchowski. Nie ukrywał, że sam opowiada się za trafionym inwestycyjnym wykorzystaniem potencjału wyspy.

Publikacja zlecona przez Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Żuchowskiego "Dla Iławy".
"Co dalej z Wielką Żuławą?" Za nami druga merytoryczna konferencja Piotra Żuchowskiego i kandydatów do Rady Miejskiej w Iławie z jego komitetu.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAabs2

63Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~błazen 63 5 miesięcy temu

  żuchowski ,,,,,,,,,,,,,,,,, chyba skoczysz na wyspę tym złotym pociągiem pamiętam tfoją konferencjem o złotym pociągu''''''''''''' gdzie go schowałeś

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 62 7 miesięcy temuocena: 100% 

  BLA, BLA BLA. Kiełbasa wyborcza. A co Ptasznik zrobił z wyspa przez 8 lat swojej kadencji i co teraz nagle go świeciło co robić. Tym Panom już dziękujemy. Oni już byli. Mieli swoja szansę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Biznesmen 61 7 miesięcy temu

  Też mam pytanie skoro wyspa nie jest własnością prywatną a ziemie i ośrodki wypoczynkowe są miasta dzierżawione co rok na dany sezon. To pytanie moje gdzie i kiedy można stanąć do takiego przetargu dzierżawy na sezon z tego co wiem niezła z tego kasa. A co do sanepidu dziwicie się że na wyspie są ośrodki z domkami Wc i prysznicami i niby co się z tym dzieje a w centrum miasta stoi od wielu lat drewniana budka z frytkami i co do wymogów i standardów ma wiele do życzenia ale jakoś stoi działa i ma się dobrze i standart się nie zmienia... To po co szukać na wyspie problemów jak w mieście jest ich wystarczająco...! Otwieraliście kiedyś gastronomie w Iławie wiecie jakie są wymogi... Jeśli tak to gdzie jest wc dla klientów w drewnianej budce z frytami....!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vit 60 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Wyspę zostawić w spokoju. Przyroda sama wie najlepiej jak ją zagospodarować i żadne pajace nie są jej do pomocy potrzebne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 59 7 miesięcy temu

  Kolejny super pomysł i będzie tak jak z Super Galeria jazzowa zamiast zieleni mam za 1.5 miliona beton Kolejny pajac a już ci jego ludzie super

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sebba 58 7 miesięcy temu

  Szkoda że nie zaszli na plażę miejską i zobaczyli tą dziurę po restauracji - już się biorą za naprawę wyspy a w Iławie rozgrzebane

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elo 57 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Dobry pomysł z tym zagospodarowaniem wyspy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zc 56 7 miesięcy temu

  A co z opinia mieszkancow gminy ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ACTA2 55 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Tymczasem dzisiaj euro-posłowie z PO poparli dyrektywę ACTA2. Dziękujemy... :-(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 54 7 miesięcy temuocena: 73% 

  Komitet "DLA ZABAWY" nawet nic nie wspomniał o tym aby w końcu coś drgnęło w temacie przejazdów kolejowych na DK16 oraz na ul. Wyszyńskiego. Nic kompletnie, nawet żadnej wzmianki. Nic też o jakimkolwiek inwestorze który by stworzył wiele miejsc dobrze płatnej pracy. Były burmistrz przez 8 lat swoich rządów nawet nie kiwnął palcem w temacie przejazdów kolejowych. To jest palący problem a nie wyspa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sanitariusz 53 7 miesięcy temuocena: 100% 

  NAJLEPSZĄ ZMIANĄ W TYM MIEŚCIE JEST POZBYCIE SIĘ TEJ WIELOLETNIEJ SITWY PO-PSL Z WŁADZ MIASTA.(...)

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan I 52 7 miesięcy temuocena: 92% 

  Ja się tylko zastanawiam z kim oni tam rozmawiają i robią tę prezentację. Przecież nie ma tam żywej duszy, no chyba że drzewa ożywili.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karp 51 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Ryby, kolego, RYBY! Ale ryby głosu nie mają...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~G.M 50 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Drodzy Państo Te podziały i kłótnie o władzę niczym się nie przysłużą ani Iławie ani gospodarce i promocji Iławy. Iława i Wielka Żuława to perełka warmi ale cóż z tego jeśli środowisko wodne do ktorego lgną wczasowicze i wszyscy relaksujacy sie nad wodą i zostawiający kasę w mieście są niczym gdy nie dba sie o wodę w ktorej nie ma juz ryb , a dostep do wody w miejscach gdzie to jest prawem wrecz nakazane jest blokowane przez płoty wchodzace do jeziora. O czym to świadczy ? O braku zainteresowania wszelkich władz. Należało by zrobić porzadek z tą patologią a dopiero robić referenda. Brakuje pieniedzy . Bardzo proszę za nielegalne pomosty, ploty w jeziorze obciążyć a kasę do budżetu. Zacznijmy od porządków a poźniej od trafionych inwestycji. Szanujmy się i naszą przyrodę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pantera 49 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Nie tyle Kandydata co żmiji strzeście się. Kandydat nie ma dobrej opinii u wielu ludzi którzy go blisko poznali. Pożałujecie! Twarze pozostałych bardzo przypominają KODziarzy. Zapamietjcie: Osrzegam przed tym towarzychem poza Panem Młotkiem. Ostrzegam!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 48 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Pana Młotka do PiS - jescze ma wone miejsce nawet w srdoku listy to ma do przodu, Ubrany sztywno, luksusowo spręzysta sylweta, a reszta to takie szlory.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacek 47 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Szczególnie przed tą panią za tablicą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojtek 46 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Święte słowa. Żal mi Pana, Panie Michale.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 45 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Mam pytanie do Adama Żylińskiego i do SANEPIDU: kto zajmuje się wywozem nieczystości z wyspy i kiedy ostatni raz były odbierane śmieci oraz fekalia? Czy to prawda że śmieci są palone i zakopywane na wyspie a szambo spuszczane do Jezioraka? Proszę pokazać kwity! Wóz asenizacyjny nie jest w stanie dopłynąć na wyspę promem a statek śmieciarka nie sięga do szamba!!! Panie Żyliński niech pan udowodni że dba pan o dobro Wielkiej Żuławy i Jezioraka!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyspiarz 44 7 miesięcy temu

  Zyzio głupiś jak but. Związek Gmin nie odbiera śmieci od ośrodków wypoczynkowych ani nie odbiera szamba od nich . Powinni mieć zawartą umowę o wywóz z firmami zajmującymi się wywozem i to powinien sprawdzić sanepid podczas odbioru przez sezonem. Z autopsji wiem że mają wykopane doły i sypią śmieci a szambo leją po nocach w krzaki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zyzio 43 7 miesięcy temuocena: 57% 

  Zwiazek gmin czyste środowisko Geniuszu !! Najpierw się doucz a pózniej pisz. Juz wiesz gdzie zglosic zeby uprzatneli smieci ktore tam zostawiles.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zent 42 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Te pytania proszę kierować bezpośrednio do Żuczka (...) i jego ekipy, pozdrawiam

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dobra rada 41 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Moim zdaniem, wszelkie plany i decyzje na temat Wielkiej Żuławy powinny być zamrożone do czasu, aż zanikną wszelkie układy UM z miejscowymi biznesmenami, a stare zacofane pryki opuszczą UM i radę miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 40 7 miesięcy temuocena: 13% 

  Wszak twa odwaga to ukryty nick Jajo?. Sam jesteś miernotą. Do pięt kobiecie nie dorastasz. W każdej kwestii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PORAŻKA JAKAŚ 39 7 miesięcy temuocena: 92% 

  POWIEM JEDNO - MASAKRA !!!!!!!!!! Jak nie połączenie E.Jackowskiej z Panem Woźniak... Co kiedyś palili mosty i to konkretne... Teraz wyspa... Zajmijcie się miastem POWAŻNIE. Bo wyspa jest piękna i niech taka zostanie. Ja jak chce tam pojechać z rodziną to dzwonimy do Pana bosmana z Barakudy albo z Bosmana i jesteśmy. Dla chcącego nic trudnego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacek 38 7 miesięcy temuocena: 79% 

  Mam nadzieję, że mówiąc o inwestorze zewnętrznym, nie macie na myśli pseudo biznesmenów z Iławy. Z tego całego towarzystwa tylko Młotek coś kuma. (...)

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mój nick 37 7 miesięcy temuocena: 56% 

  Ja chcę Panie Żuchowski na wyspie agencje towarzyską z prawdziwego zdarzenia, bzykanko jak w raju. Żeby można było żonkę tu i tam zdradzać, a w mieście nigdzie nie ma takiego miejsca... hehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyspa 36 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Tyle gnoju i bałaganu jest zrobione w mieście przez trzy kadencje Żylińskiego, że trzeba się najpierw skoncentrować żeby odrobić straty za Lubawą, Brodnicą, Piszem, Ełkiem itd. Wielką Żuławę zostawcie dla mądrzejszych pokoleń, bo wszyscy jesteście zwyczajnie za głupi na jakiekolwiek myślenie o tym miejscu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cypel 35 7 miesięcy temuocena: 88% 

  O to chodzi. Cypel po "Czapli" ma 2 ha, gadania, planów, wizji, było co niemiara. Znany biznesmen przed zakupem snuł wizje z "mchu i paproci", po czym zakupił grunt i zmienił plan zagospodarowania żeby zwykłe bloki postawić, wciskając ciemnotę, że to apartamenty. Żuława ma 80 ha i jest jedyna, wiec zanim znowu coś spieprzycie proponuję poćwiczyć na pastwisku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 34 7 miesięcy temuocena: 83% 

  A jak by tak ma wyspie postawić zamek gotycki ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aaaaaaaa 33 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Chcemy drugie Yas Marina Circuit na Wyspie !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 32 7 miesięcy temuocena: 90% 

  A gdzie jest Marcin Woźniak? Marcin musisz się więcej kręcić przy burmistrzu, bo zabraknie dla ciebie posady..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lit 31 7 miesięcy temuocena: 94% 

  ...Co dalej z Wielką Żuławą...? Panie Żuchowski niech Pan wpuści tam Waźniaka, on już tam zrobi wszystko - jak robił w iceka...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~"szczygieł" 30 7 miesięcy temuocena: 82% 

  Jeżeli Wielka Żuława i Jeziorak ma być dla mieszkańców to nich Żuchowski złoży najpierw obietnicę uporządkowania- odtworzenia zgodnie z prawem, brzegów Jezioraka w swoja stronę czyli Szałkowa i dalej. Będzie to najbardziej namacalny dowód jego prawdomówności. A.aaa i niech to napisze, bo temu człowiekowi wierzyć nie można.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyspa 29 7 miesięcy temuocena: 69% 

  Są prywatni inwestorzy, z dużym kapitałem i duże firmy zajmujące się tego typu tematami. Patryk Jaki wczoraj mówił o podobnym temacie w warszawie. Obecny burmistrz i radni - ci co są i ewentualnie ci na załączonych zdjęciach to prymityw na tą skalę inwestycji. Na pewno nie można dopuścić do decydowania lokalnym biznesmenom, już chodziły słuch na temat, że jakiś biznesmen z paroma groszami w kieszeni chciał się brać za wyspę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kinio 28 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak, też słyszałem - ten od apartamentów, hi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 27 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Abstrahując... mnie ciekawi jak wyglądałby widok 15-osobowych gondoli w których transportowani byliby mieszkańcy razem z dziećmi i rowerami/rolkami/hulajnogami ect. na ścieżki rowerowe i atrakcje małej architektury wykonane na wyspie... hmmm.... nie jestem za jednym czy drugim ani za tym od mleka.... mnie po prostu przeraża brak kandydata z konkretnym planem politycznym, gospodarczym w Iławie trzeba wygospodarować przede wszystkim miejsce na duży zakład pracy wynegocjować wręcz takie warunki, oraz płace w zamian za ew. uchylenia podatkowo-gruntowe, "ludzie zróbmy hotel na wyspie", już Tiffii było robione, na chwile iławianie później ukraińcy i inne wschodnie nacje... ogólnie w "kampni wyborczej" wyścig na pomysły ok, szkoda tylko że nie z zakresu gospodarki w tym komunalnej... a wręcz "science fiction"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 26 7 miesięcy temuocena: 91% 

  do ~dżetek Zgadzam się z Tobą, jednak nie jestem ślepy staram się tylko "wyławiać" choćby jakieś pozytywy u każdego który się ubiega o kandydaturę. Chciałbym usłyszeć jak kandydaci mówią o rozwiązaniu problemów z gospodarowaniem odpadami w naszym mieście, co z monitoringiem ( jego rozszerzeniem), co z miejscami pracy?, co w kwestii rewitalizacji Starego miasta?, co z amfiteatrem i jego zadaszeniem? co w kwestii mieszkań socjalnych? ustalić i poddać pod konsultacje społeczne miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i zamknąć ten temat raz na wieki bez kręcenia i matactwa, wyspa owszem i jaskrawy temat ale uważam iż dajmy ludziom godziwą pracę i przedsiębiorcom pole manewru do prowadzenia swojej działalności dla czego żaden z kandydatów nie podnosi tych kwestii ?? mało popularne ? mała nośność i rozgłos? od tego się zaczyna rozsądną "administratywę małej ojczyzny" a nie od "Adrianowych--> obiecuję, przysięgam, obiecuję przysięgam" ....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dżetek 25 7 miesięcy temuocena: 27% 

  Obawiam się, że gdyby nawet pojawił się taki polityk o którym piszesz to zostałby opluty na wszystkie strony. Znajdz mi człowieka, który idealnie podpasuje wszystkim? Nie ma takiego nie tylko w Iławie ale i w Polsce a i tez na świecie. Z tego co kojarzę kolejne spotkanie Piotra Żuchowskiego będzie o gospodarce. Facet prowadzi kampanię wyborczą a wy oczekujecie czego? Igrzysk? Toć igrzyska wam już daje obecny burmistrz. Trzeba być slepym i do potęgi tępym aby nie widzieć jak nasze pieniądze są marnotrawione na igrzyska wyborcze Żylinskiego. Zobacz na promocję imprez miejskich w mediach lokalnych. Nigdy tak nie było zeby burmistrz wykupywał całe strony w KI. I płaci za to Waszymi pieniędzmi. TO WAM PASUJE!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dr 24 7 miesięcy temuocena: 82% 

  Najlepszym biznesem byłoby wybudowanie na wyspie parku rozrywki typu "disneyland". Wtedy zarabialiby wszyscy, hotelarze, restauratorzy, taksówkarze itd. itp. Do tego Iława wreszcie stałaby się sławna i znana. Jak miasto posiada taki teren, to chyba znalezienie inwestora nie jest problemem. Trzeba tylko trochę chęci i pomyślunku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin starej daty 23 7 miesięcy temuocena: 39% 

  Zapytam z ciekawości. Czemu tak opluwacie Żuchowskiego, czym wam już tak podpadł, tym, że postanowił kandydować? Rozumiem, że jesteście w tej Adamowej sitwie, ale na Boga trochę umiaru i kultury.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~latynos lokalny 22 7 miesięcy temuocena: 42% 

  Krytykują Żuchowskiego bo tego drugiego nie widać. Halooo panie burmistrzu Żyliński gdzieś pan sie schował? (...) Była wyspa lemurów teraz bedzie latino hehe. Amfiteatr z Luisa Amstronga zrobi na Enriqe Iglesiasa albo Banderasa.

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mix 21 7 miesięcy temuocena: 83% 

  Nikt go nie opluwa, tylko krytykuję. Przecież można krytykować-a Żuchowski jak jest facet z jajami to powinien być odporny na krytykę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 20 7 miesięcy temuocena: 25% 

  Też iławiak. Mieszkańcy Iławy zapamiętają, kto wybudował obwodnicę a kto galerię jazzową. Kto wybudował basen, a kto urządził lasek dla nikogo. I kto wybudował ścieżki, a kto je tylko rozbudowuje. Panie Iławiak. Daj pan spokój

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Też Iławiak 19 7 miesięcy temuocena: 95% 

  Szczyt hipokryzji Iławianinie starej daty przez pana Piotra przemawia. Ma u boku Ptasznika, który przez 8 lat nie zrobił tyle, co Żyłka, do tego w sprawiewyspy jak i szlabanów, palcem nie kiwnął, a startuje z hasłem "zmienimy Iławę"?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ide na wybory 18 7 miesięcy temuocena: 24% 

  Trole w blokach startowych już wybiegli i plują jadem, gnojówkę rozlewają a pan włodarz klaszcze w łapki. 21 października Iława rozliczy obecnego burmistrza za wszystkie niespełnione obietnice. Oj rozliczy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marmoto 17 7 miesięcy temuocena: 81% 

  hotele to najgorsze co moze powstacna tej wyspie przede wszystkim w gastronomi bardzo malo sie zarabia mysle ze przede wszystkim Zuchowski powinien pomyslec w pierwszej kolejnosci o inwestorach i zapewnieniu normalnej pracy dla mieszkancow a nie tylko stolarnie i gastronomia..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 16 7 miesięcy temuocena: 42% 

  Spoko, spoko, jeszcze kadencja się nie skończyła, jeszcze zdążą sprzedać deweloperom na bloki jak pół Iławy :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TadeuszK 15 7 miesięcy temuocena: 71% 

  Panie Żuchowski patrzę na relacje z waszych spotkań i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma pan nic do zaoferowania temu miastu. Pomysły podebrane Żylińskiemu tylko ładnie ubrane w konsultacje społeczne. Wcześniej jako minister i wicemarszałek województwa zamiast działać na rzecz naszego miasta pan brylował na różnych uroczystościach i oczekiwał od plebsu niskich pokłonów. Mnie pan nie oszuka. Do tego ta ekipa. Fałszywy do granic możliwości Paczkowski no i Ptasznik, który chyba nie bardzo już wie o co chodzi a przez 8 lat urzędowania chyba nie wiedział, że wyspa należy do miasta. Na resztę szkoda słów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IŁAWIANIN 14 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Świetne słowa, Nic nie zrobił będąc "przy korycie", teraz bawi się z grupą wzajemnej adoracji w obietnice, tworząc kolorowe plansze i obiecując jakieś referenda. Co rusz krytyka obecnej władzy a jeszcze nic ciekawego nie usłyszałem. Pojechali na Piastowskie bo wcześniej było tam trochę szumu, a nóż widelec ktoś zagłosuje. Spółdzielcze bloki zrewitalizują na starówce ?? Kolejna kpina.. Powiedzcie wkońcu coś o gospodarce, co z drogą S5 (DK16) ?? co z zakładami pracy i przestancie pitolic o jakichś gondolach na wyspę. Paczkowski z Młotkiem chca chyba zostać nadwornymi Gondolierami..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Goguś 13 7 miesięcy temuocena: 76% 

  Mało tobie bajek ze złotym pociągiem Panie Żuchowski? Teraz następne bajki o wyspie Pan piszę? Ten facet ma jakieś przewidzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 12 7 miesięcy temuocena: 35% 

  Cztery lata temu, pamiętam jak dziś, obiecano nam konsultacje. Dziś znów mówi się o konsultacjach, ale już konkretnie, dlatego ja w to wierzę. To my zdecydujemy, co stanie się z wyspą. Jestem za Panie Żuchowski.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nowy 11 7 miesięcy temuocena: 83% 

  Przecież Ptasznik był burmistrzem dwie kadencje i nic nie wymyślił z wyspą, a teraz takie Młotki i inni bajki piszą i marzą, w Iławie nigdy nie będzie turystyki, a za pracę w gastronomi i hotelarstwie dziękujemy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żeglarz i kierowca. 10 7 miesięcy temuocena: 93% 

  Ptasznik też nie zbudował wiaduktu kolejowego, który można było zbudować za pieniądze PKP w czasie przebudowy linii Gdańsk-Warszawa. A może tak zamiast fantazji o wyspie najpierw zbudować prawdziwą obwodnicę miasta i oczyścić brzeg Jezioraka z samowoli, bezprawnych płotów i zakazów cumowania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 9 7 miesięcy temuocena: 83% 

  Koniu zapomniałeś jeszcze dodać, że i owszem rozgłos krótkotrwały i skandal międzynarodowy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koń pociągowy 8 7 miesięcy temuocena: 43% 

  Nie powielaj sloganów. Poczytaj ile miasto Wałbrzych zyskało na promocji w tym całym zamieszaniu ze złotym pociągiem. 500mln zł musiałby tamtejszy magistrat wydać na promocję miasta jeśli chodzi o media nie lokalne ale światowe. Wałbrzych był na ustach całego świata a kto miał głowę na karku to i zarobił na tym. Poczytaj poczytaj a nie bełkotasz jak trol.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 7 7 miesięcy temuocena: 73% 

  Nie są skazani, ale te pomysły z gondolami ze scieżkami moze tunelem po Jeziorakiem to nic więcej jak marzenie ściętej głowy szacowny Panie Pietrze. Niech Pan projektuje nam proste realne pomysły nie "szklane domy" jakby z panskiego "przedwiośnia" Pan dawno miał szansę na przedwiośnie a zastała Pana jesien wczesna, wie Pan o czym mowa????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 6 7 miesięcy temuocena: 72% 

  Próbujcie dalej...ale wg mnie jesteście skazani na porażkę wyborczą!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 5 7 miesięcy temuocena: 35% 

  A ja mówię tym ludziom zdecydowanr TAK! Panie Żuchowski tak trzymać!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koleżka 4 7 miesięcy temuocena: 73% 

  Tak,jestem właśnie mieszkańcem Iławy i to ja decyduję na kogo będę głosował...Mówię tym ludziom zdecydowanie NIE!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca taki sam jak ty 3 7 miesięcy temuocena: 43% 

  Na szczęście nie ty o tym decydujesz tylko mieszkańcy Iławy, a wiadomo skąd i w imieniu kogo piszesz koleżko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miastowy 2 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Najważniejsze to zrobić MOST!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mark 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  ... nad torami najpierw Zamiast dwóch przejazdów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7387 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)