REKLAMAKlonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2018, 13:21 komentarzy 10
Wstęgę przecięli (od lewej): Lesław Wydra - Zastępca Dyrektora Biura Budżetu i Majątku Prokuratury Krajowej, Teresa Rutkowska-Szmydyńska - Prokurator Regionalna w Gdańsku, Leszek Gabriel - Prokurator Okręgowy w Elblągu, Jan Wierzbicki - Prokurator Rejonowy w Iławie.

Wstęgę przecięli (od lewej): Lesław Wydra - Zastępca Dyrektora Biura Budżetu i Majątku Prokuratury Krajowej, Teresa Rutkowska-Szmydyńska - Prokurator Regionalna w Gdańsku, Leszek Gabriel - Prokurator Okręgowy w Elblągu, Jan Wierzbicki - Prokurator Rejonowy w Iławie. (Fot. Info Iława.)

14 września 2018 r. - to dzień oficjalnego, uroczystego otwarcia nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Iławie. Pracownikom iławskiej prokuratury towarzyszyli liczni zaproszeni goście: przedstawiciele prokuratur nadrzędnych i sądownictwa oraz współpracujących służb mundurowych, osoby reprezentujące wykonawcę inwestycji, samorządowcy. 

Gospodarzem uroczystości był Prokurator Rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki. Dokonał prezentacji dotyczącej przebiegu inwestycji i zaprosił gości na zwiedzanie zmodernizowanego i przebudowanego obiektu. 

Wcześniej odbyła się część oficjalna, na którą złożyło się kilka wystąpień. Jako pierwszy głos zabrał Prokurator Okręgowy w Elblągu Leszek Gabriel. To właśnie kierowana przez niego jednostka była inwestorem. Jak mówił, wcześniej do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Iławie była powierzchnia zaledwie 202 m2. Teraz, po zaadaptowaniu na potrzeby tej jednostki byłej siedziby Sądu Rejonowego w Iławie, powierzchnia ta wzrosła do niemal 1200 m2.

- Poprzednia siedziba stawiała przed pracownikami i prokuratorami Prokuratury Rejonowej w Iławie zadanie wykazania się ogromnym hartem ducha, ogromną cierpliwością i ponadprzeciętnym zaangażowaniem - powiedział Leszek Gabriel. - Za ten hart ducha, za zaangażowanie, a w szczególności za cierpliwość, jaką się wykazali, chciałbym im teraz bardzo gorąco podziękować. 

Prokurator Okręgowy w Elblągu podziękował też samorządowcom Powiatu Iławskiego za życzliwość, a Iławskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu IPB, wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy, za terminowe i zgodne z umową przeprowadzenie prac. Pozwolenie na użytkowanie zostało udzielone już we wrześniu 2017 roku. Natomiast w drugim i trzecim kwartale 2018 roku zmodernizowany obiekt został wyposażony. Wartość inwestycji przekracza 3 mln złotych, z czego wartość robót budowlanych to około 2 mln 845 tysięcy złotych. 

- Mam nadzieję, że warto było czekać. Dzisiejsza siedziba ma bowiem charakter wzorcowy - powiedział Leszek Gabriel. - Wyposażona jest nie tylko w odpowiednią ilość miejsc do pracy, osobne gabinety dla wszystkich prokuratorów, komfortowe i przestronne pomieszczenia sekretariatu, ale także pomieszczenia socjalne, sanitarne, windę, nowe instalacje elektryczne, elektrotechniczne, wentylacyjne. Znajdują się w niej też pomieszczenia wysoce specjalistyczne, jak kancelaria tajna, pokoje przesłuchań, pokoje dla zatrzymanych. Czyni to pracę zdecydowanie bardziej komfortową i efektywną.

Szef elbląskiej prokuratury dodał, że iławska jednostka słynie z ciężkiej i rzetelnej pracy. Teraz ten wizerunek uzupełni jeszcze odpowiednia siedziba.

Przecięcie wstęgi nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Iławie.
Zdjęcia: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAabs2

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jeszka 10 9 miesięcy temuocena: 75% 

  No pani pseudo dziennikarka pokazała szacunek swoim strojem i wyglądem jakby z wykopów wróciła. No ale czego chcieć od. . . Smutne

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JOWISZ 9 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Piękny budynek zarówno w środku jak i na zewnątrz! Gratulacje, myślę, że urzędnikom będzie się teraz godnie pracować, bo to co mieli wcześniej to istna tragedia, by w takich warunkach ludzie mogli pracować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 8 9 miesięcy temuocena: 80% 

  Oczywiście księzulka nie mogło zabraknąć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 7 9 miesięcy temuocena: 60% 

  Wzruszająca uroczystość. Dwie rzeczy zauważyłem: kalendarz z 2013 r. na biurku ( fot nr 42 ) oraz fakt że wszystkie kobiety związane z prokuraturą są takie jakieś dziwne... Nie mówię oczywiście o urodzie, ta się broni sama...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anonim 6 9 miesięcy temuocena: 50% 

  kancelaria tajna z drzwiami od kibla?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~#folwarkLeszka 5 9 miesięcy temu

  budynek gotowy we wrześniu 2017 otwarty we wrześniu 2018 - hart ducha, brawo "co ja mogę" leszek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Motor 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Bzdura! Nie wie Pan jaka jest prawda i pisze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  W końcu Prokuratura ma godne warunki pracy!! Brawo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolek z Gdańska 2 9 miesięcy temuocena: 67% 

  Budynek nowy tylko kumuchy te same

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamila 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie wiem nie rozumiem niektórych redaktorów... doniosła uroczystość. Otwarcie prokuratury. Każdy na paliwo ubrany. A Pani z meloradio właśnie weszła z ulicy i myśli sobie że przecież jej wolno. Zero wyczucia sytuacji. I czego tu wymagać od dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMASkład opału
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5058 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)