REKLAMALotnicza majowka
REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 września 2018, 10:41 komentarzy 19

(Fot. nadesłane.)

Gdy poruszamy na portalu tematykę problemów związanych z nieporządkiem wokół kontenerów na śmieci, wiele osób uważa, że winna w tym zakresie jest przede wszystkim spółka komunalna, odpowiedzialna za wywóz odpadów. Tymczasem sami mieszkańcy też często mogą zrobić trochę więcej, by utrzymać czystość w swoim najbliższym otoczeniu... I to właśnie do mieszkańców skierowany jest apel iławianina, członka zarządu wspólnoty "Rumianek".

Na nadesłanym nam zdjęciu, wykonanym w minioną niedzielę, 23 września, widać wielką górę worków z odpadami. Czyżby śmieci nie były odbierane wystarczająco często? Nie- autor apelu widzi problem gdzie indziej. Jak informuje, najbliższe otoczenie kontenera na odpady często tak wygląda, nawet wtedy, gdy w pojemnikach nadal jest miejsce na worki ze śmieciami i to właśnie tam można byłoby je wrzucić.

- Dlatego apeluję do mieszkańców budynków przy ulicy Odnowiciela 2, 4 i 6 na osiedlu Piastowskim, aby zaprzestali wyrzucania śmieci na posadzkę w śmietniku, kiedy pojemniki (z tyłu) są do połowy pełne. Nie można wejść do środka, żeby wyrzucić śmieci. Nie wstyd Wam, że dzięki takiemu postępowaniu niebawem pojawią się szczury?! Nie chce się wchodzić, bo brzydko pachnie? Nie wspomnę już o pozostawianiu śmieci na zewnątrz śmietnika. Ludzie, opamiętajcie się! - apeluje Marcin Michalski.

Na osiedlu Piastowskim worki ze śmieciami są przez mieszkańców pozostawiane na posadzce, choć kontenery na odpady nie są całkowicie zapełnione. Dlatego Marcin Michalski apeluje, by zaprzestać takiego zachowania. Kończy się ono widokami jak na załączonym zdjęciu i przyciąga gryzonie...

REKLAMAabs2

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dydek 17 6 miesięcy temu

  1- IPB te małe budki na śmieci budowało jeszcze przed ustawa śmieciową i zmianą firmy wywożącej. Pojemniki w nich są za małe/ich za mało na ilość bloków z nich korzystających - zmienić pojemniki/zwiększyć ilość lub zwiększyć częstotliwość wywozu a kolejne wiaty budować większe dobrze wszystko licząc! 2- ja bym urządził kontrolę w sklepach pod blokami, bo ustawowo są zobowiązani do gromadzenia i wywożenia odpadów a faktycznie to korzystają z pojemników wspólnot. 3- problem podrzucania śmieci też istnieje, nie raz widziałem firmy budowlane podjeżdżające i wywalające kible itp. choć przecież za darmo mogą zawieść to i oddać na Komunalnej!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AAA 16 6 miesięcy temu

  Dzisiaj ponownie pojemniki prawie pełne (wszystkie). Kiedy wywiozą? Już po południu zapewne worki znowu będą leżeć na posadzce i znowu będzie na mieszkańców? Jakoś kiedyś nigdy z tym problemu nie było, a dopiero po zmianie firmy zaczęły się problemy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Uwaga Uwaga!!!! Bo przyjedzie UWAGA...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mariusz 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zresztą zauważam jeszcze problem z wyrzucaniem odpadów papierowych i plastików. Czy to jest taki wielki wysiłek, żeby zgnieść jakieś opakowanie przed wrzuceniem do pojemnika? Dlaczego w pojemnikach na papier i tworzywo ciągle nie ma miejsca? Nie tylko dlatego, że są za małe (chociaż są) i nie dlatego, że panowie zbyt rzadko wywożą. Część z nas po prostu nie myśli o dobru wspólnym, a część jest leniwa. W tej chwili jest to tylko smutne, ale niedługo będzie również kosztowne…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mariusz 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Pan Marcin ma całkowitą rację i nie ma co zwalać winy na firmę sprzątającą, która moim zdaniem w miarę rzetelnie wykonuje swoje obowiązki. Faktycznie kontenery z tyłu są jeszcze nie zapełnione, a z przodu na posadzce już leży kupa worów. Mogą być tylko cztery wytłumaczenia, ale żadne nie świadczy dobrze o „sprawcach”: lenistwo, strach przed wejściem głębiej, zlecanie wynoszenia śmieci dzieciom, które nie są w stanie dosięgnąć do kontenera, boją się wejść głębiej albo zwyczajnie nikt ich nie nauczył, że śmieci wyrzuca się do kontenera, a nie do pomieszczenia z kontenerami, wreszcie zwykłe, ordynarne chamstwo. Jak się pojawią szczury, to zacznie się marudzenie na zarządy, przerzucanie się odpowiedzialnością przez wspólnoty i trzeba będzie ponosić spore koszty na walkę z gryzoniami, a póki co nawet z gołębiami na dachach i pod dachami nie możemy sobie poradzić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sąsiad z bloku obok 12 6 miesięcy temu

  mi się wydaje że pod koniec tygodnia nie wywozili śmieci bo w niedzielę na odnowiciela 8/10 było to samo. A to że ludzie stawiają obok kontenera pomimo że jest pusty to świadczy tylko o kulturze i buractwie tego kogoś..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nowy 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

  róbcie tak dalej, a dzieci wasze będą tak samo postępować, a potem będziecie się żalić na wszystkich i na wszystko że szczury, że śmierdzi, że bałagan i że miasto nic nie robi i o was zapomniało, pozdrawiam kumatych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz 10 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Do odnowiciela 1-Nawet mieszkaniec podlesnego czy gajerka moze wyrzucic tu smieci, nie ma rejonizacji. Place do firmy zadana kwote i mozna zostawic odpady gdziekolwiek w miescie!!!! Tak mowi prawo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

  To są wspólnoty, a więc każdy ze śmietników jest własnością prywatną. Dlatego część z nich jest zamknięta na klucz i mają tam wstęp tylko właściciele. Tak mówi prawo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odnowiciela 1 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Twoja wypowiedź świadczy o Tobie i poziomie Twojego rozwoju... Widocznie, żeby zaoszczędzić jeździsz po całym mieście i wyrzucasz śmieci wszędzie tylko nie do śmietnika, za który płacisz. Widać, że nie znasz prawa. Twoja wypowiedź świadczy o poziomie Twojej inteligencji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odnowiciela 1 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Na Odnowiciela 1 jest ten sam problem. W piątek rano śmieci były wywożone, a w sobotę rano nie można było wejść do pomieszczenia z kontenerami z powodu nadmiaru śmieci. Poza tym śmietniki są chyba dedykowane dla mieszkańców - a notorycznie można zaobserwować, że mieszkaniec jednego z bloków, który jednocześnie jest właścicielem pizzerii [...]... wyrzuca wielkie wory ze śmieciami ze swojego lokalu. Może wyrzuca nie tylko do naszego kontenera i stąd macie ten sam problem???

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 6 6 miesięcy temuocena: 14% 

  Artykul jak zza komuny, ludzie sprzatajcie, spoldzielnia jest tylko od liczenia pieniazkow, picia kawki. Nie rozwiazywania problemow. Autor artykulu lekko przegina ze stronnicznoscio w strone zarzadu. Ludzie nie dajcie sobie nastawic oczu. Rozwiazanie proste, zarzadca na sniadanie idzie nå spacer z pieskiem i z 50 metrow, widzi czy pelno czy pusto, pelno to dzwoni po smieciarke, tylko niech bedzie zyczliwy i nie nawymysla wezwan do pustych kontenerow, a potem rozliczy mieszkancow z usmiechem na twarzy. Tak na serio ogarnij sie zarzadzco i zrob rozwiazanie, na to wyglada ze wkoncu na osiedlu mieszkancy mieszkaja, ludzi przybywa. To nie wstyd ludzi tylko zarzadu ktory nie reaguje na potrzeby mieszkancow. Bez sensu artykul.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 5 6 miesięcy temu

  Mrm, ale madra wypowiedz skoro tak wnioskujesz. Fakt jest taki smieci pelno, a smietniki jak kolo domku jednorodzinnego. Chyba tu nie mieszkasz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mrn 4 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Ale mądra wypowiedź - znaczy sam śmiecisz skoro takie jest Twoje stanowisko,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 3 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Jakoś w piątek kosze były zapelnione po sam czubek to co w sobotę wywozili śmieci skoro Pan Marcin twierdzi że były do połowy puste? Skoro jest za dużo śmieci ze nawet nie ma gdzie palca włożyć to trzeba zamówić wywóz śmieci 2 razy w tygodniu a nie raz a nie zwalac na ludzi. 3 wielkie bloki na 4 male kontenery na śmieci. To jest chore.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Sześć kontenerów, nie cztery.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 1 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Taka jest prawda, ludzie tylko szukają winnych, a sami rzucą byle gdzie, byle jak... Żal patrzeć. Przyłączam się do apelu: opamiętajcie się!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4315 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)