REKLAMALotnicza majowka
REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2018, 10:17 komentarzy 3

(Fot. Czytelnik.)

Niepokojąca barwa wody i jeszcze gorszy zapach unoszący się nad stawem w Babiętach Wielkich i w jego okolicy - te okoliczności wskazują na to, że doszło do zanieczyszczenia zbiornika. Mieszkaniec, od którego otrzymaliśmy pierwszy sygnał w tej sprawie, przekazał, iż ktoś wypompował tu szambo, jednak nie zna szczegółów. Z kolei właściciel terenu, Gmina Susz, pierwszą informację o incydencie przyjęła od nas. Samorząd zapowiada interwencję.

- Staw w parku w Babiętach Wielkich został zanieczyszczony. Ktoś wypompował szambo i zatruł wodę wraz z rybami - zgłosił nasz Czytelnik.

g

Dopytywany o szczegóły, mężczyzna przekazał, że zanieczyszczenie stawu odkrył w minioną niedzielę, 23 września rano. Nie wie jednak, kiedy doszło do domniemanego wypompowania szamba ani też kto mógł tego dokonać.

Sami byliśmy na miejscu we wtorkowe popołudnie. Smród można było poczuć już wchodząc do parku od strony placu zabaw. Średniej wielkości staw znajduje się w miejscu ustronnym, w głębi parku, ale odległość od drogi i tutejszej szkoły podstawowej jest niewielka. Podczas naszej wizyty woda była wyraźnie zanieczyszczona. Dużą część tafli pokrywał plankton, ale tam, gdzie go nie było, woda miała niepokojącą, żółto-brunatną barwę.

Sprawę zgłosiliśmy do Urzędu Miejskiego w Suszu. Cezary Oracki z suskiego magistratu potwierdził, że staw jest gminny oraz poinformował, że nasze zgłoszenie jest pierwszym przekazanym urzędowi w tej sprawie. Samorząd zapowiada, że sprawa zostanie sprawdzona. Najprawdopodobniej jutro, tj. 28 września na miejscu będzie pracownik zajmujący się tematyką ochrony środowiska. Od jego ustaleń zależą dalsze działania ze strony gminy. Więcej na ten temat powinniśmy dowiedzieć się na początku przyszłego tygodnia. Do tematu wrócimy.

Zanieczyszczony staw w Babiętach Wielkich.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAGaleria Jeziorak

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~bambi 3 6 miesięcy temu

  no tak rolnik udaje ze płaci a krus ze dba i tak w koło...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też ze wsi 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  wieś będzie srać pod siebie byleby nie płacić za ścieki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rolnik szuka szamba 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  ... zgadza się. W ramach partyzanckiej walki ze zbyt wysokim KRUSem i zbyt niskimi emeryturami...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5151 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)