wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 września 2018, 17:53 komentarzy 4

(Fot. Info Iława.)

Trzy punkty dopisał do swojego konta Jeziorak Iława. Po ciekawym spotkaniu, rozegranym na Sienkiewicza w sobotnie popołudnie, podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego pokonali Tęczę Miłomłyn 3:1.

Mecz 9. kolejki IV ligi
Jeziorak Iława - Tęcza Miłomłyn 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0 - Wojciech Figurski (32')
2:0 - Arkadiusz Kuciński (40')
2:1 - Wojciech Kowalkowski (51')
3:1 - Michał Foj (59')

W ubiegłym tygodniu niespodziewanie dużo kłopotów sprawili podopiecznym Wojciecha Figurskiego zawodnicy Czarnych Olecko. Drużyna ta, plasująca się na jednym z ostatnich miejsc w IV lidze, przegrywała z Jeziorakiem już 0:2, by ostatecznie wygrać 3:2. W dzisiejszym meczu, gdy rywalami iławian byli piłkarze Tęczy Miłomłyn, zajmującej także odległe, 13. miejsce, takich przykrych niespodzianek już nie było. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy do końca pierwszej połowy prowadzili już 2:0 po bramkach Wojciecha Figurskiego i Arkadiusza Kucińskiego.

Już w drugiej odsłonie odpowiedzieli goście - bramkę kontaktową dla Tęczy strzelił Wojciech Kowalkowski. Po kilku minutach wynik ponownie uległ zmianie - na 3:1 dla Jezioraka strzelił Michał Foj, który pokonał bramkarza gości ładnym strzałem z rzutu wolnego. Po chwili okazję w postaci sytuacji sam na sam z bramkarzem miał Kowalkowski - strzelec bramki dla Tęczy, ale tym razem oddał niecelny strzał.

Po trzeciej bramce dla Jezioraka tempo meczu trochę "siadło". Gospodarze, zadowoleni z wyniku, skoncentrowali się na defensywie i z rzadka tylko kontratakowali. Szansę w końcówce spotkania miał jeszcze Arkadiusz Kuciński, ale strzelając z odległości około trzech metrów, nieczysto uderzył w futbolówkę i posłał ją ponad bramkę. Zwycięstwo 3:1 - to rezultat tego spotkania. Trzy punkty zostały w Iławie.

Jeziorak Iława: Mazurowski, Foj, Kressin, Ksiuk, Sagan, Kuciński, Parulis, Madej, Czarnota, Galas, Figurski. Rezerwa: Jędrzejewski, Słomski, Kaźmierski, Święty, Krajewski, Gula, Rzeźnikiewicz.

W rozegranym w sobotę, 29 września meczu 9. kolejki IV ligi Jeziorak Iława podejmował Tęczę Miłomłyn.
Zdjęcia: Info Iława.