REKLAMAgaleria2
REKLAMADPK

(Fot. UG w Iławie.)

W czwartek, 27 września w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala "Sportowa Polska", podczas której Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński został uhonorowany szczególnym wyróżnieniem. Otrzymał brązową statuetkę i prestiżowy tytuł „Budowniczy Polskiego Sportu”. 

Do konkursu wójt został zgłoszony przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Wyróżnienie zostało przyznane za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie.

Ponadto podczas gali wyróżnienie i tytuł "Pasjonata Sportowej Polski" otrzymał Zdzisław Patoła – sekretarz Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Jego kandydatura została zgłoszona przez kluby sportowe działające na terenie gminy Iława. Zdzisław Patoła został doceniony jako współtwórca sukcesów sportowych gminy Iława, współorganizator wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, jak też organizowanych od 1998 r. turniejów piłki nożnej i siatkowej. Do chwili obecnej mimo osiągnięcia wieku emerytalnego czynnie udziela się społecznie i pracuje na rzecz rozwoju sportu w Gminie Iława.

Doceniono również nowo wybudowany kompleks szkolny w Gromotach, który otrzymał wyróżnienie w kategorii "Sportowy Obiekt Roku". Tytuł ten otrzymują obiekty sportowe i rekreacyjne za wyróżniające je architekturę, konstrukcję, zastosowane przy budowie lub modernizacji materiały, technologie i wyposażenie obiektu oraz jego walory użytkowe i funkcjonalne.

Publikacja Urzędu Gminy w Iławie.
Przedstawiciele Gminy Iława na gali "Sportowa Polska".
Zdjęcia: UG w Iławie.

REKLAMAabs2
REKLAMAart-studio
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Dzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.487 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)