REKLAMADPK

(Fot. materiały prasowe.)

Jedni dopilnują, by głosowanie przebiegło w sposób prawidłowy, drudzy policzą głosy- znowelizowany Kodeks wyborczy wprowadził dwa rodzaje obwodowych komisji wyborczych. Poznaliśmy ich składy w Iławie.

Obwodowe komisje wyborcze ds. przeprowadzenia głosowania i obwodowe komisje wyborcze ds. ustalenia wyników głosowania powołał i stosowne informacje podał do publicznej wiadomości Komisarz Wyborczy w Elblągu II.

Jakie trzeba spełnić warunki, by móc zasiąść w komisji? Jak przypomina w specjalnej publikacji Fundacja Batorego, kandydat na członka obwodowej komisji wyborczej musi mieć prawo do wybierania, ale nie może kandydować w wyborach, pełnić funkcji komisarza wyborczego, pełnomocnika komitetu, urzędnika wyborczego lub męża zaufania. Możliwość powołania na członka komisji wyklucza także kandydowanie w wyborach osoby, która jest „małżonkiem, wstępnym, zstępnym, rodzeństwem, małżonkiem zstępnego lub przysposobionego albo pozostającą z nim w stosunku przysposobienia” w stosunku do kandydata do obwodowej komisji wyborczej. Członkiem komisji można zostać tylko na obszarze województwa, w którym się stale zamieszkuje. KW jasno określa również, że można być członkiem tylko jednej komisji wyborczej.

To wymagania. A na co można liczyć w zamian? Jak podaje za Państwową Komisją Wyborczą Portal Samorządowy, członkom obwodowych komisji wyborczych przysługuje zryczałtowana dieta w wysokości 300 zł. W przypadku przewodniczących tych komisji wyborczych dieta wynosi 380 zł, zaś ich zastępców – 330 zł.

Jakie są składy komisji w 19 obwodach głosowania w Iławie? Informacje na ten temat w załącznikach poniżej.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Dzień dziecka
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1301 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)