REKLAMAgaleria2
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2018, 20:02 komentarzy 50
Od lewej: Marcin Woźniak, Adam Żyliński.

Od lewej: Marcin Woźniak, Adam Żyliński.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku Wydział I Cywilny wydał dzisiaj, tj. 9 października postanowienie w sprawie z wniosku urzędującego burmistrza Adama Żylińskiego, ubiegającego się o kolejną kadencję, z udziałem Marcina Woźniaka, kandydata SLD na radnego Powiatu Iławskiego. Sąd w tej drugiej instancji zmienił poprzednie postanowienie. Marcinowi Woźniakowi ostatecznie zakazano zamieszczania i nakazano sprostowanie dwóch, a nie, jak postanowił sąd elbląski, trzech informacji.

9 października gdański sąd rozpatrywał zażalenie Marcina Woźniaka na wcześniejsze, wydane 5 października postanowienie Sądu Okręgowego w Elblągu, o którym już informowaliśmy. Tutaj przypomnijmy jedynie zwięźle, iż chodzi o trzy informacje, opublikowane przez Marcina Woźniaka na stronie "Iławskie Bareizmy Wyborcze czyli absurd wiecznie żywy" na Facebooku . Dotyczyły one zadłużenia miasta, rzekomego ograniczania możliwości emisji filmu "Kler" oraz rzekomego zawiązania przez Adama Żylińskiego koalicji powyborczej z PiS. Sąd Okręgowy w Elblągu uznał te informacje za nieprawdziwe, zakazał Marcinowi Woźniakowi ich zamieszczania oraz nakazał sprostowanie. 

Chodzi o komentarze, a nie posty, stąd sąd nie ustalał, kto jest administratorem wskazanej strony na Facebooku (Marcin Woźniak kategorycznie stwierdza, iż on nim nie jest).

Dzisiaj postanowienie wydał sąd wyższej instancji, Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Oddalił on wniosek w zakresie dotyczącym kwestii zadłużenia miasta. Chodzi o zamieszczane przez Woźniaka wpisy zapoczątkowane hasłem "Iława- miasto zadłużone". 

- Zasadnie zarzuca żalący Sądowi I instancji błędy w ustaleniach faktycznych i ocenie materiału dowodowego w kwestii zadłużenia Miasta Iława - czytamy w uzasadnieniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. - Okoliczność ta nie tylko nie była zaprzeczona przez wnioskodawcę, ale wręcz przyznana.

Oznacza to w praktyce, że komentarze Marcina Woźniaka na ten temat nie są objęte zakazem zamieszczenia ani nakazem sprostowania. 

Zażalenie w pozostałej części zostało oddalone, tzn. zamieszczone przez Marcina Woźniaka wpisy o rzekomym ograniczaniu emisji filmu "Kler" oraz rzekomej koalicji Adama Żylińskiego z PiS zostały ostatecznie uznane za nieprawdziwe. Mają też zostać sprostowane na tym samym fanpage'u, na którym się pojawiły. Marcin Woźniak deklaruje chęć wykonania tego postanowienia, choć, jak podkreśla, nie on jest administratorem tej strony.

Sprawa dobiegła końca- stronom nie przysługuje już możliwość złożenia zażalenia.

Marcin Woźniak skomentował, że nie zgadza się z postanowieniem sądu, ale je szanuje i wykona, natomiast Adam Żyliński nie chciał komentować sprawy.

REKLAMAMozart2

36Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bareja 36 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Bareja mówi, że spadnie Ci ten Beret Ty łysa pało od nagonki i ściemniania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Włodzimierz 35 7 miesięcy temuocena: 64% 

  Woźniak za te kłamstwa wywiozą cię z Iławy jak Jagnę w Chłopach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alina 34 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Już widzę ten pochód w kierunku Szałkowa, z przodu ksiądz proboszcz z czerwonego kościoła z krzyżem wysoko uniesionym nad głową, nowo wybrany burmistrz Żyliński z wójtem Harmacińskim, dyrektorzy szkół, przedszkoli, dzieci z biało czeronymi flagami etc. Za nimi Marcin na wozie wiadomo z czym. Zawiodą go spiewając „Nie rzucim ziemi..” pod dom kandydata na burmistrza. Po czym nastąpi uroczyste zakończenie - wywrócenie wozu wraz za zawartością w kierunku błekitnych wód Jezioraka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KTM 33 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Ale Jagny nie wywieźli za kłamstwa. Za (...) ją wywieźli, czyli za to co robi Adaś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jkb 32 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Szybko wyszło szydło z worka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rusek 31 7 miesięcy temuocena: 70% 

  Wolność słowa w polsce jest, tylko burmistrz jeszcze jest starej szkoły, sowieci maja inne pojęcie o wolności.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lidka 30 7 miesięcy temuocena: 100% 

  No a co właściwie z tym parkiem handlowym przy Ziemowita? Tez słyszałam, że gdzieś w UM blokują. Jakie są powody?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kik 29 7 miesięcy temuocena: 80% 

  Nie rozumiem całej sytuacji. Burmistrz miał swiadomosc ze Woźniak mówi prawdę odnoście zadłużenia, a pozwał go do sądu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marian 28 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Pochwalił się pod publikę żeby przypisać sobie sukces, ale za kulisami blokuje. Podobno jakiś układ z biznesem w tle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic77 27 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Burmistrz już się pochwalił że będzie budował Mc Donalda. Widziałem to w gazecie! Podobno ma jeszcze być 250 miejsc pracy! Przestańcie na niego gadać dobry chłopak tylko w długach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawa 26 7 miesięcy temuocena: 76% 

  Niech kazdy z Was który narzeka na burmistrza wojta czy nie wiadomo kogo to zrob swoją kampanie wygraj i wtedy my Ciebie będziemy oceniać jak i ile zrobiłeś przez całą kampanie. Zarządzanie miastem gmina powiatem nie jest takie latwe jak wszystkim się wydaje bo wszyscy by chcieli dużo bez kredytów itd. Spójrzcie na nasze życie czy w tych czasami można coś sobie wybudować czy kupić mieszkanie bez kredytu? Zastanówcie się ludzie co Wy wypisujecie. A np chcecie rozwoju a mieszkańcy piastowskiego chcieli zamknąć nowa firma która ciągle inwestuje a innego inwestora odstraszyć swoim zachowaniem. Więc może czas iść na wybory zagłosować na kogo kto chce bez wieszania psów na innych i później wspierania włodarzy w ich działaniach. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbigniew 25 7 miesięcy temuocena: 78% 

  Nie było żadnego innego inwestora- niby fabryka czekolady - to był wymysł burmistrza. Szczerze to ta kontrowersyjna fabryka chusteczek mogła stanąć w innym miejscu. Obecnie bardzo głośno jest na temat blokowania przez burmistrza parku handlowego, podobno na czyjeś zlecenie. Czytałem o tym i słyszałem od urzędników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawa 24 7 miesięcy temuocena: 64% 

  Z tego co wiem to w Polsce istnieje takie coś jak wolność słowa i moge wyrażać to co mi się podoba i jak ją to widzę. Nikt nie zabroni mi wyrażać swojego zdania i tego co mysle i czuję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~12 23 7 miesięcy temuocena: 63% 

  Iława, miarkuj ze słowami. Działa inżynierii społecznej wytoczonej medialnie przez UM i krytycznego stania po jednej stronie nie da się zapomnieć. Tym bardziej, że zapewne nie byłeś przejrzeć dokumentacji przy wydawaniu poszczególnych decyzji w tej sprawie. Także proszę nie pisz o sprawach, o których nie masz pojęcia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawa 22 7 miesięcy temuocena: 70% 

  By nie te kredyty miasto stalo by w miejscu i w dalszym ciągu każdy by narzekal że jest źle bo nic się nie dzieje. Każdy na nowym osiedlu Piastowskim wiedzial że po drugiej stronie ulicy są działki przemysłowe. Więc po co ktos tam kupił mieszkanie i teraz narzeka? Są w mieście inne osiedla Wyszyńskiego czy Marina nad Iławka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zawiedziony 21 7 miesięcy temuocena: 48% 

  łatwo brać kredyty i za nie nie odpowiadać, a osiedle Piastowskie to burmistrz potraktował jak chołote, która chce podważyć jego doskonałość. Sam głosowałem na Żylińskiego w ostatnich wyborach, ale w tych już nie popełnię takiego błędu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mydlenie oczu 20 7 miesięcy temuocena: 50% 

  zadłużenie wzrosło o ileś tam milionów, a Pan Burmistrz podaje że zmalało procentowo w porównaniu do czegoś tam, JEDNA WIELKA MANIPULACJA, Panie Burmistrzu ludzie nie dadzą się tak łatwo ogłupić i potrafią liczyć pieniądze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 19 7 miesięcy temuocena: 56% 

  Przez 8 lat Ptasznika Iława się odbiła i wyróżniła na tle innych, teraz znowu będziemy rany lizać po Żylińskim.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~biały kun 18 7 miesięcy temuocena: 52% 

  Dla mnie jest oczywiste Woźniak musi przeprosić Żylińskiego. Przestańcie bzdury pleść o zadłużeniu. Ptasznik zadłużył miasto na ponad 50 milionów i to było dobrze. Teraz z Wożniakiem w jedną trąbę dmuchają i tego nikt nie wyciąga. Dwa lata kadencji Ptasznika to dopiero było zadłużenie. Jeśli człowiek średnio inteligentny tego nie jest w stanie pojąć to jest katastrofa. Mam nadzieje że za chwilę ukaże się uzasadnienie wyroku. A na marginesie to poziom tych podłych postów już sięgnął dna. Dobrze że wybory kończą się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 17 7 miesięcy temuocena: 78% 

  Kolego, przypomnij sobie i zrób listę tego co powstało za Ptasznika.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zainteresowany 16 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Strona ta, czy podobna działała także przy poprzednich wyborach i nie krytykowała jednego z kandydatów. Dziwne. Warto może porozmawiać ze swoim pracownikiem panie Burmistrzu? Może uda się dowiedzieć kto jest administratorem i do sądu. Z kłamstwami inaczej nie można postępować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kama 15 7 miesięcy temuocena: 73% 

  Mam już dość tej kampanii. Jeden lepszy od drugiego. Normalny człowiek nie ma nawet na kogo zagłosować bo jak nie urok to sraczka co czeka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~milicja 14 7 miesięcy temuocena: 76% 

  Myślę, że CBA wyciągnęłaby tyle szwindli, że te Woźniaka, to byłby zwykły żart.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 13 7 miesięcy temuocena: 67% 

  O jakim wy przelómie piszecie. On juz był. A Wałęsa dał wam pluralizm i mozecie się za kudły co 4 lata szarpać. A swoją drogą. Czy wy myslicie że większośc Iławian nie poznała się na Woźniaku? Wy nigdy nie obalicie Żylinskiego bowiem bronią go wszyscy w wieku od 60 do 80 roku życia. To oni chodzą prawie na 100% na wybory zas z pokolenie 30 40 50 lat na wybory idzie tylko 25-35 % populacji. I oni jak wy sadzicie stanowią podstawę ludności jaka została w Ilwie. I tu macie swoją porażkę. D.....i jedne!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacy 12 7 miesięcy temuocena: 92% 

  Czyli pełna mobilizacja i wszyscy do wyborów!!! Niech nastąpi przełom!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janusz 11 7 miesięcy temuocena: 64% 

  Też idę w tonie Wyborca88. może będzie to przełom i dzień wyborów przejdzie do historii jako nowa era dla tego miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 88 10 7 miesięcy temuocena: 44% 

  Brawo Panie Marcinie!!! Prawdę trzeba obnażać! Gratuluję odwagi i trzymam kciuki w wyborach za Pana

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pół inteligentny 9 7 miesięcy temuocena: 54% 

  Ale ze co że Pan Marcin rozpowsechnia nieprawdę. Brawo i odwagi w dalszych kłamstwach? Brawo wyborca 88. Gratuluję odwagi wprost przyznanie że kłamstwo to twoj priorytet w życiu. Brawo... Gratuluję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 8 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Żeby latać do sądu o takie komentarze to chyba przesada. Wystarczy odpowiedzieć i po sprawie. No ale czego się spodziewać po człowieku który na swoim profilu usuwa negatywne opinie i banuje użytkowników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbych 7 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Ludzie , Woźniak to (...) jakich mało, popytajcie o jego karierę w Miłomłynie . Nie jestem żadnym trolem i wiem co piszę .

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znajoma 6 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Sorry, ale o panu Woźniaku też mam słabe zdanie. W rozmowie miły, grzeczny i przyjemny. Za plecami już gorzej. Z tym, co napisał użytkownik o nicku Lsd, zgadzam się bardzo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Knasuk 5 7 miesięcy temuocena: 25% 

  Lsd - żuć to świństwo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lsd 4 7 miesięcy temuocena: 90% 

  Woźniak niech robotę jakąś w końcu normalną sobie znajdzie to nie będzie musiał dawać d... dlatego polityki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 3 7 miesięcy temuocena: 64% 

  Woźniak na burmistrza ... Młlomłyna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popek 2 7 miesięcy temuocena: 59% 

  Może lepiej zainteresujmy się Iławą, naszymi sprawami i naszym włodarzem, co nas Miłomłyn obchodzi? Swoją drogą lepiej się rozwija niż Iława, przynajmniej pod względem inwestycji - ma powstać duża firma - czytałem gdzieś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Dzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6457 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)