REKLAMAgaleria2
Santander
Bogdan Chiszpański z żoną Basią.

Bogdan Chiszpański z żoną Basią. (Fot. materiały prasowe.)

Rutynowe badania- tak zdiagnozowano nowotwór krwi u aktywnego mężczyzny w średnim wieku, nienarzekającego na samopoczucie i dbającego o zdrowie. Bogdan Chiszpański z Ostródy podjął walkę z ostrą białaczką szpikową. Być może życie będzie mógł mu uratować tzw. genetyczny bliźniak. Stąd apel chorego o udział w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która w najbliższą sobotę, 13 października odbędzie się w Galerii Jeziorak w Iławie.

Bogdan Chiszpański od wielu lat mieszka w Ostródzie z żoną Basią. Jego życie kręciło się wokół rodziny, przyjaciół i sportu. Uwielbiał jeździć na rowerze, pływać, trenował judo. Od września miał podjąć nową pracę, wraz z żoną planował kolejne wakacje. Jednak przy okazji rutynowych badań u pana Bogdana zdiagnozowano nowotwór krwi- ostrą białaczkę szpikową.

Dziś nie może cieszyć się wielokilometrowymi wycieczkami. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie przyjmuje chemioterapię i przechodzi szereg badań. W ich wyniku może okazać się, że jedyną szansą na powrót do zdrowia pana Bogdana jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

- Prowadziłem zdrowy tryb życia, nie chorowałem, wciąż byłem czynny zawodowo, a jeszcze niedawno byłem w stanie przejechać rowerem 30 km - wspomina pan Bogdan. - Mimo to zachorowałem i dzisiaj, podobnie jak inne osoby cierpiące na nowotwory krwi, potrzebuję Państwa pomocy. Wierzę, że moja historia może pomóc także innym pacjentom w znalezieniu swojego bliźniaka genetycznego. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Może to właśnie Ty pomożesz komuś wygrać walkę z nowotworem krwi.

- Pomóż Bogdanowi i innym. Ty też możesz uratować komuś życie - zachęcają do udziału w akcji organizatorzy.

DZIEŃ DAWCY SZPIKU W GALERII JEZIORAK W IŁAWIE

  • Sobota, 13 października, w godzinach 11-19.
  • Zapraszają Galeria Jeziorak i Fundacja DKMS.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Dzień dziecka
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.7057 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)