REKLAMAMartex_nowa

(Fot. materiały prasowe.)

CCTV to rodzaj monitoringu przemysłowego. Skrót ten z języka angielskiego oznacza Closed Circuit Television. Innymi słowy jest to zespół urządzeń, które nie tylko rejestrują, ale także monitorują i zapisują wyznaczony obszar.

W skład wspomnianego zestawu wchodzą następujące urządzenia :

- kamery
- obudowy
- rejestratory
- zasilacze oraz przewody zasilające
- monitory
- bezprzewodowe, bądź przewodowe nadajniki sygnału
- routery (opcjonalnie)
- akcesoria dodatkowe

Cały proces funkcjonowania monitoringu polega na przesyle obrazu z kamery względem rejestratora. To na podstawie rodzaju przesyłu wyróżniamy kilka wariantów systemowych. Do najczęściej stosowanych zaliczamy standardowy monitoring analogowy, monitoring IP, system HD-CVI oraz HD-SDI. Czym różnią się wyżej wymienione systemy?

Monitoring analogowy

Do największych atutów monitoringu analogowego należy przede wszystkim jego niska cena razem z niskim kosztem instalacji. Uproszczona obsługa to kolejny argument, który przemawia za wyborem owego systemu. Wadą jest z kolei niska jakość obrazu. Rozdzielczość nawet w najlepszych wariantach nie przekracza 1 Mpx i pozostawia wiele do życzenia. Montaż jednego z najstarszych typów systemowych polega wyłącznie na odpowiednim połączeniu szeregu urządzeń.

Monitoring IP

Monitoring IP to zdecydowanie najnowocześniejsze rozwiązanie pośród systemów monitorujących, które cechuje się nieograniczonym zasięgiem oraz najwyższą jakością obrazu. Do pozostałych zalet należy zaliczyć wysoką odporność na zakłócenia oraz fakt, iż wariant ten korzysta wyłącznie z protokołu internetowego względem transmisji danych. W praktyce zatem monitoring IP uwarunkowany jest obecnością łącza internetowego, co pozwala zapomnieć o przewodach instalacyjnych obecnych w przypadku innych form systemowych. To co jest zaletą może okazać się wadą, bowiem w przypadku zakłóceń sieciowych jesteśmy odcięci od podglądu. Z ofertą dotyczącą monitoringu IP możemy zapoznać się na stronie internetowej - https://www.montersi.pl/monitoring-ip.

Monitoring HD-CVI

Zaletą tego rozwiązania jest duża rozdzielczość sygnału transmisji danych. Dla funkcjonowania systemu wykorzystuje się przełączniki występujące w tradycyjnej telewizji analogowej, dlatego bardzo często konwencjonalna CCTV bywa zmodernizowana na kształt HD-CVI. Generuje to znacznie oszczędności, ponieważ instalacja i okablowanie jest już skonfigurowane z rejestratorami oraz monitoringiem. Cena oraz jakość owego rozwiązania się równoważy, dlatego system HD-CVI jest bardzo popularnym wyborem.

Monitoring HD-SDI

Ostatni wariant systemowy powstał na skutek zapotrzebowania i nowej jakości studiów telewizyjnych. Dzięki systemowi HD-SDI mamy możliwość przesyłania wysokiej jakości obrazu przy zastosowaniu profesjonalnego kabla koncentrycznego. System ten sprawdza się świetnie głównie z racji faktu, iż różnice pomiędzy rejestrowanym obrazem, a wydarzeniem rzeczywistym są minimalne. Wadą z kolei jest brak możliwości wymiany systemu analogowego na monitoring HD-SDI.

Cała oferta telewizji przemysłowej dostępna jest na stronie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa.

Publikacja zlecona.

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8322 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)