REKLAMASadek

(Fot. Info Iława.)

W związku z przypadającą na ten tydzień kulminacją obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie Przedszkola Miejskiego nr 5 w Iławie odsłonięto tablicę upamiętniającą generała Tadeusza Pełczyńskiego. Tuż obok uroczyście zasadzono dąb symbolizujący niepodległość. Dzieci zaprosiły też gości na okolicznościową akademię.

"W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ku pamięci Tadeusza Pełczyńskiego, niezłomnego żołnierza Odrodzonej Rzeczypospolitej. Iława. 11.11.2018r." - głosi napis na tablicy upamiętniającej sylwetkę generała Wojska Polskiego. Umieszczono ją na niewielkim głazie na terenie przy Przedszkolu Miejskim nr 5 w Iławie. Tablicę odsłonięto dzisiaj, tj. w środę, 7 listopada, a okazją są trwające obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach tej samej uroczystości został też zasadzony dąb, symbolizujący polską niepodległość.

Nie zabrakło akcentu artystycznego. Dzieci zaprosiły gości na uroczystą akademię, podczas której zaprezentowały śpiew i taniec. Były polskie pieśni i piosenki, nie zabrakło hymnu narodowego. 

Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5695 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)