REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2018, 09:39 komentarzy 2

(Fot. W-M OSG.)

Pracodawcy nielegalnie zatrudniali cudzoziemców na Warmii i Mazurach i... dostali za to "po kieszeni". Z informacji Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, który podsumował 10 miesięcy tego roku, wynika, iż kary grzywien wymierzone w wyniku ujawnionych nieprawidłowości opiewają już na 142 tysiące złotych. 

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu ostatnich 10 miesięcy objęli kontrolą blisko 3 600 cudzoziemców i stwierdzili, że 835 obcokrajowców pracowało niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kontrolę legalności zatrudnienia przeprowadzono na terenie powiatów: olsztyńskiego, iławskiego, bartoszyckiego, ełckiego, gołdapskiego, mrągowskiego, braniewskiego oraz kętrzyńskiego. Najczęściej nielegalnie wykonującymi pracę byli obywatele Ukrainy, a następnie Białorusi i Mołdawii.

- Głównie powtarzającymi się naruszeniami przepisów były: praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy oraz praca na innych warunkach, niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu - informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. - Branże, w których stwierdzono nieprawidłowości, to firmy zajmujące się pośrednictwem pracy oraz transport, budownictwo, rolnictwo i turystyka.

W następstwie ujawnionych nieprawidłowości sądy z Warmii i Mazur wobec 61 pracodawców wymierzyły grzywny na łączną kwotę 142 tys. zł.

SG/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAMozart2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ilawianka 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

    Szkoda, że nasze państwo nie potrafi usprawnić tak systemu, by pracodawcy nie płacili "na lewo", tzn. płacą na papierze najniższą krajową, a do ręki trochę więcej...to jest dopiero okradanie państwa.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~morfeusz 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

    Okolo2300zl. od pracodawcy-kpina. Zadnego pracodawcy taka kwota nie zboli... W ciagu miesiaca mu sie zwroci!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4383 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)