REKLAMAgaleria2
REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2018, 12:25 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości iławianie zgromadzili się na placu Starego Miasta, by zapozować do wspólnego zdjęcia. Fotka, wraz z innymi pamiątkami, trafi teraz do tzw. kapsuły czasu. Mieszkańcy Iławy otworzą ją za sto lat, w roku dwusetnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedsięwzięcie jest wspólną inicjatywą Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego z Internetowego Muzeum Iławy oraz Ewy Jackowskiej ze Świetlicy Stare Miasto. Wydarzenie wpisuje się program lokalnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Zdjęcie zostało wykonane z drona na placu Starego Miasta. To tam o godz. 12:00 zebrali się mieszkańcy Iławy. Byli wśród nich harcerze, którzy tego dnia zorganizowali na starówce patriotyczny happening oraz inni zainteresowani iławianie. Nie zabrakło Dawida Kopaczewskiego- mieszkańca Starego Miasta wybranego na burmistrza, wraz z najbliższymi.

Ich wspólne zdjęcie trafi teraz do metalowej tuby - kapsuły czasu, która zostanie ukryta na terenie miasta i otwarta w 2118 roku - w roku dwusetnej rocznicy odzyskania niepodległości. Do kapsuły trafią też zdjęcia Iławy, wydruki z lokalnych portali internetowych, gazety miejskie i inne pamiątki dokumentujące życie iławian w 2018 roku.

Wspólne zdjęcie iławian na 100-lecie polskiej niepodległości.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Iławianie na wspólnym zdjęciu na 100-lecie polskiej niepodległości

Ilość zdjęć 54

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAZDZ

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ilawianka 7 6 miesięcy temu

  Nowy Burmistrz i jego garstka dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mimi 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Pomysł był fajny, ale nie w sobotę o 12, kiedy mnóstwo ludzi jest jeszcze w pracy, lub ogarnia zakupy i inne sprawy szczególnie przed dwoma wolnymi dniami. Dlaczego nie zostało to zorganizowane np w niedzielę po uroczystościach z okazji święta Niepodległości? Myślę że chętnych do zdjęcia byłoby znaczniej więcej niż ta garstka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zibi 5 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Byłem. Mam nadzieję, że śpiewanie hymnu w dniu 11.11 stanie się co roczną tradycją . Chociaż dla wielu to przejaw współczesnych bolszewików.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamil 4 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Trzeba głęboko zakopać i zalać solidnie betonem. Inaczej wybuchy broni jądrowej gdzieś między 2018 a 2118 uszkodzi kapsułkę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 3 6 miesięcy temuocena: 91% 

  A to się zdziwią przyszli mieszkańcy Iławy, jak otworzą kapsułę czasu i zobaczą garstkę ludzi na "zaniedbanym", zwłaszcza pięknymi kwiatami, Starym Mieście...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 2 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Anno ja się cały czas zastanawiam co.oni chcą tam bez przerwy rewitalizować i dramatyzują że ów Adam nie chciał im tej Starówki "zrobić". Niestety teraz nic ich nie powstrzyma przed pompowaniem kasy w to miejsce....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anna 1 6 miesięcy temuocena: 36% 

  A ktoś powie wtedy "a bo to za czasów panowania pewnego adama" :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAkoncert
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8388 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)