wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2018, 16:25

Są powody do radości! Na zdjęciu Wojciech Figurski, strzelec jednej z bramek w dzisiejszym meczu Jezioraka z Romintą Gołdap. (Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Cenne trzy punkty zdobył dzisiaj w dalekiej Gołdapi Jeziorak Iława. W meczu 15. kolejki IV ligi podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego 4:2 pokonali niżej od siebie notowany zespół gospodarzy, Romintę Gołdap.

Rominta Gołdap - Jeziorak Iława 2:4 (1:2)
Bramki dla Jezioraka: Radosław Galas (14'), Daniel Madej (44'), Wojciech Figurski (53'), bramka samobójcza (57').

Jeziorak dobrze rozpoczął sobotnią potyczkę z Romintą, przed tym meczem zajmującą dość odległe, 13. miejsce w IV-ligowej tabeli. Pierwszy kwadrans gry wystarczył, by biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Golkipera gospodarzy jako pierwszy pokonał Radosław Galas. Na minutę przed gwizdkiem obwieszczającym koniec pierwszej połowy na 2:0 dla Jezioraka podwyższył Daniel Madej, a chwilę potem bramką, strzeloną przez Michała Mościńskiego, odpowiedzieli gospodarze. Na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 1:2 dla Jezioraka.

Druga odsłona spotkania 15. kolejki przyniosła kolejne groźne i skuteczne akcje w wykonaniu Jezioraka. W 53. minucie na listę strzelców zespołu z Iławy wpisał się grający trener Wojciech Figurski. Gospodarzom przydarzyła się też bramka samobójcza. Wynik ustaliła na 2:4 bramka zawodnika gospodarzy, strzelona w 67 minucie.

Jeziorak Iława zapisał na swoje konto cenny komplet punktów. Teraz zawodnicy mogą się już skupić na przygotowaniach do meczu 16. kolejki. A będzie to derbowe starcie z GKS-em Wikielec. Czy Jeziorakowi uda się rewanż za przegraną 1:7 w sierpniowym meczu 1. kolejki? Przekonamy się w sobotę, 17 listopada o godzinie 17:00. Mecz zostanie rozegrany w Wikielcu.

Jeziorak Iława: Dawid Mazurowski, Jakub Słomski, Michał Foj, Krzysztof Kressin, Łukasz Święty, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Daniel Madej, Radosław Galas, Paweł Sagan. Rezerwa: Marek Lewicki, Karol Kaźmierski, Aleksander Krajewski, Wiktor Zakrzewski, Kacper Neumann, Łukasz Suchocki.

Debiuty w drużynie seniorów w meczu o stawkę zaliczyli dzisiaj Wiktor Zakrzewski, który wszedł w 82. minucie za Jakuba Słomskiego oraz Kacper Neumann, który w 90. minucie zmienił Arkadiusza Kucińskiego.