REKLAMAgaleria2
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2018, 10:50 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe.)

"Winyle, czyli muzyczne ikony lat 80-tych na jednej scenie w Iowa Music Bar!"- pod takim hasłem w sobotę, 1 grudnia w naszym mieście odbędzie się wyjątkowy klubowy koncert. Będą to muzyczne przenosiny w czasie, za sprawą których w Iławie będzie można poczuć klimat legendarnego jarocińskiego festiwalu.

Jednego wieczoru na tej samej scenie zagrają Sztywny Pal Azji, Róże Europy i Kobranocka. Tego fani polskiego rocka po prostu przegapić nie mogą!

SZTYWNY PAL AZJI

Zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. 

Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największy hit „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał zresztą na ten słynny festiwal regularnie przez trzy kolejne lata.

Debiutancka płyta Europa i Azja (1987) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. "Wieża radości, wieża samotności" znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana przez słuchaczy za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów). 

W 2017 roku premierę miała najnowsza płyta zespołu, „Szara”, która została bardzo pozytywnie przyjęta przez fanów, jak i dziennikarzy.

RÓŻE EUROPY

W roku 2018 Róże Europy obchodzą 35-lecie pracy!

Za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Trzy lata później ukazał się debiutancki album "Stańcie przed lustrami". Ten i kolejne albumy przyniosły zespołowi popularność za sprawą takich utworów jak: „Stańcie przed lustrami”, „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” czy „Radio młodych bandytów”.

Szczyt popularności nastąpił w roku 1992 wraz z wydaniem albumu "Poganie! Kochaj i obrażaj", na którym znalazł się największy przebój grupy – „Jedwab”, a także single: „Wesołych Świąt” i „Kontestatorzy”. „Jedwab” (w którym gościnnie głosu użyczyła rozpoczynająca wtedy karierę Edyta Bartosiewicz), przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówkach list przebojów, m.in. przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

KOBRANOCKA

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły się także składanki – „Gold”, „Koncert” i „The Best of…”. Dyskografię zespołu zamyka „Prawdopodobnie najlepsze”, wydana w 2016 roku.

Support:

WAJZY

Zespół Wajzy pochodzi z okolic Dzierzgonia i Malborka, powstał w 2014 r. 

- Gramy rocka i najlepiej czujemy się w muzyce na żywo, przekazując całą swoją energię publiczności. Występujemy w pubach, klubach, na zlotach motocyklowych, w domach kultury oraz innych imprezach plenerowych, a nasze koncerty cieszą się dużym entuzjazmem wśród publiczności - mówią o sobie muzycy.

WINYLE W IŁAWIE- zespoły Sztywny Pal Azji, Róże Europy i Kobranocka na jednej scenie, jednego wieczoru!

 • Sobota, 1 grudnia, początek o godzinie 19:00.
 • IOWA Music Bar w Iławie, ul. Broniewskiego.
 • Bilety:
 • 60 zł - przedsprzedaż, 
 • 70 zł - w dniu wydarzenia. 
 • Do kupienia: 
 • online: iowamusicbar@gmail.com.
 • stacjonarnie: w barze oraz w sklepie Rondo. 

f

KONKURS!

We współpracy z klubem IOWA Music Bar przygotowaliśmy dla Czytelników portalu www.infoilawa.pl niespodziankę. Wśród zainteresowanych udziałem w zabawie osób rozlosujemy trzy podwójne zaproszenia na koncert. By wziąć udział w tym losowaniu, należy:

 • udostępnić konkursowy post na profilu portalu infoilawa.pl na Facebooku oraz w komentarzu pod nim wpisać lub oznaczyć osobę, którą uczestnik zabawy zaprosi na koncert.

g

Wyniki podamy na portalu w najbliższy poniedziałek, 26 listopada. Zachęcamy do udziału w zabawie i życzymy powodzenia!

AKTUALIZACJA: WYNIKI

Pora na rozstrzygnięcie naszego konkursu. Miło nam poinformować, że podwójne zaproszenia na koncert zdobyły następujące osoby:

Aneta Michalak,
Alina Kostkowska-Kotlińska,
Roman Sławiński.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem. Osobom, do których tym razem uśmiechnęło się szczęście, życzymy udanej zabawy!

Odbiór wejściówek będzie możliwy bezpośrednio przed koncertem, za okazaniem dowodu tożsamości.

NOTKA RODO. Zabawa, organizowana przez wydawcę portalu www.infoilawa.pl, skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich. Udział w niej jest jednoznaczny z udzieleniem organizatorowi zgody na opublikowanie imienia i nazwiska zwycięzcy na portalu, w aktualizacji tego artykułu (tylko w przypadku wygranej, w celu poinformowania o takim fakcie). Administratorem danych osobowych uczestników konkursu jest wydawca portalu www.infoilawa.pl. Przetwarzanie tych danych odbywa się wyłącznie w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia i rozstrzygnięcia zabawy.

REKLAMAZDZ

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~muzyk 2 5 miesięcy temuocena: 0% 

  sztywny pal już chyba mniętki, czyli kobranoc .róże też chyba więdną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Lecz się człowieku już czas

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4675 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)