wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2018, 13:34 komentarzy 1

Cztery bramki Jezioraka Iława i jedno honorowe trafienie Unii Susz. W IV-ligowych derbach na pożegnanie z piłkarską jesienią zdecydowanie wygrał faworyt.

4:1 - Marcin Sawicki (72')

Dobiegają końca tegoroczne rozgrywki piłkarskie w IV lidze. W Iławie w ostatnim w tym roku spotkaniu o punkty na Sienkiewicza rywalizowali Jeziorak Iława i Unia Susz.

W roli zdecydowanego faworyta derbowej potyczki występowali gospodarze, którzy wkrótce dowiedli, że na to miano zasłużyli. Jeziorak wyszedł na prowadzenie w 15. minucie. Wynik otworzył wtedy Dawid Ksiuk, który dobrze odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i oddał celny strzał z odległości około 5 metrów. Po kilkunastu minutach na 2:0 dla Jezioraka podwyższył Radosław Galas. Wykorzystał on ostre dośrodkowanie wzdłuż bramki Daniela Madeja i wślizgiem skierował futbolówkę do bramki. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Tym razem strzelcem był Łukasz Suchocki, który w 34. minucie podwyższył na 3:0, ustalając wynik pierwszej połowy.

Już w drugiej odsłonie Suchocki podwyższył prowadzenie Jezioraka na 4:0. Jedno honorowe trafienie zdobył dla Unii Susz Marcin Sawicki. 4:1- to wynik derbowego spotkania na pożegnanie z piłkarską jesienią.

SKŁADY

Gospodarze
Jeziorak Iława:
Dawid Mazurowski (BR), Karol Kaźmierski, Michał Foj, Krzysztof Kressin (K), Łukasz Święty, Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Radosław Galas, Łukasz Suchocki. Rezerwa: Marek Lewicki (BR), Jakub Słomski, Wojciech Figurski, Aleksander Krajewski, Kacper Neumann, Wiktor Zakrzewski. Trener: Wojciech Figurski. Kierownik drużyny: Leszek Dudkiewicz.

Goście
Unia Susz:
Karol Chodowiec (BR), Arkadiusz Jastrzębski, Marcin Sawicki, Jonasz Lewandowski, Mateusz Włodarczyk, Michał Kacziński, Mateusz Musiński, Kamil Kozłowski, Cezary Dedek, Jakub Urbański (K), Piotr Chmielewski. Rezerwa: Fabian Wieliczko (BR), Maciej Pietruszewski, Damian Drozdowski. Trener: Fabian Wieliczko. Kierownik drużyny: Zbigniew Pastuszuk.

Sędziowie: Maciej Tarnolicki (główny), Paweł Duchnowski (asystent nr 1), Piotr Michalak (asystent nr 2).

Derbowe spotkanie pomiędzy Jeziorakiem Iława a Unią Susz zakończyło piłkarską jesień nad Jeziorakiem.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Wkrótce na infoilawa.pl obszerniejsza fotorelacja z derbowego spotkania.