REKLAMANotus_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 listopada 2018, 11:26 komentarzy 15

(Fot. Info Iława.)

14 listopada tego roku- to dzień, który można uznać za początek realizacji dużej miejskiej inwestycji przy dworcu Iława Główna. To wtedy były Burmistrz Iławy Adam Żyliński, w ostatnich dniach swojej kadencji, podpisał umowę na realizację tego przedsięwzięcia. Roboty, które są już w toku, mają zakończyć się niemal dokładnie za rok, do 29 listopada 2019.

Roboty przy dworcu prowadzi, w wyniku wygranego przetargu, iławska spółka Spomer. Wartość zamówienia opiewa na 16,4 mln złotych. Dodatkowo niemal 400 tysięcy złotych będzie kosztowała renowacja znajdującej się na skwerze przy dworcu zabytkowej lokomotywy. W przypadku tej części zamówienia za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez warszawską spółkę Remteam. 

Projekt zyskał unijne wsparcie w rekordowej w naszym mieście wysokości prawie 19 milionów złotych. W skład przedsięwzięcia wchodzi jeszcze zakup nowych ekologicznych autobusów ZKM.

Wśród pierwszych zadań wykonywanych na skwerze przy Żeromskiego, Broniewskiego i Dworcowej są roboty ziemne i wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją. Projekt zakłada realizację nowych nasadzeń, które częściowo to zrekompensują. Na ulicy Żeromskiego zerwano asfaltową nawierzchnię jezdni- jak widać na załączonych zdjęciach, prace te odsłoniły bruk, najprawdopodobniej przedwojenny. Trwają też drogowe prace przygotowawcze związane z lepszym skomunikowaniem terenu przy dworcu z rondem przy urzędzie skarbowym.

Wszystko to dopiero prace przygotowawcze, na efekty musimy poczekać do późnej jesieni przyszłego roku. Jak docelowo ma wyglądać teren przy dworcu, można zobaczyć na wizualizacjach, załączonych na przykład do tego artykułu.

Ruszyły roboty przy dworcu Iława Główna.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Ruszyły prace przy dworcu

Ilość zdjęć 17

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAMozart2

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~pilarz 14 5 miesięcy temuocena: 100% 

  W Warszawie matka z dzieckiem straciła życie w parku jak na nich spadło stare drzewo. Kto z was obrońców drzew chciałby doznać takiej tragedii. Drzewo jest materiałem opałowym od epoki Flinstonów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lit 13 5 miesięcy temuocena: 80% 

  HEJ CEBULAKI IŁAWIAKI, cieszcie sie że pieniądze z unii znalazły się na przełomie ostatnich 10 lat bo dalej wyglądało by to wszystko jak w pegeerze. Macie piekne drogi rowerowe, ulice, chodniki ronda, odświeżone budynki, nowych wciąż przybywa, galerie handlowe, parki, teraz najgorzej wyglądający w okolicy 100 km teren przed dworcem a i wreszcie sam dworzec, Czego jeszcze nie wiecie, czego jeszcze chcecie? Co Wam w chorych głowach siedzi? Nie podoba się do wyprowadzka, Rosja, Ukraina, Białorus czeka z otwartymi rękami na debili i bezmózgów. Ładne miasto tu wyrasta ale ludzie głupi na maxa!!!!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Acha 12 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Tragicznie to wygląda wycięte zdrowe drzewa, te z którymi dorastałam. Postawienie zegara słonecznego za 19mln bo tyle ma kosztować inwestycja, tragedia. Ktoś powie, że potrzebne parkingi dla ludzi dojeżdżających do pracy.... no właśnie za takie pieniądze można było pomyśleć o zakładzie pracy na miejscu....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 11 5 miesięcy temu

  Zakład pracy w tym miejscu? Chyba nie bardzo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vit 10 5 miesięcy temuocena: 58% 

  Rekordowa inwestycja? To jest rekordowa dewastacja starej zieleni miejskiej, nie pierwsza zresztą w Iławie. Zanim to co się posadzi zacznie spełniać swoją wizualną i praktyczną rolę upłynie co najmniej 50 lat, skwer wtedy będzie znów do remontu. Mam nadzieję że wtedy Iławą będą rządzić normalni ludzie a nie idioci którzy nie rozumieją że wizytówką każdego miasta jest jego zadbana zieleń a nie betonowe kafelki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz 9 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Dlaczego w kazdym miescie zaczynajac rewitalizacje terenu wycinane i usuwane sa wszystkie drzewa? W Lubawie byl taki piekny rynek z drzewami i kwiatami-wylozyli kamieniem. W Ilawie byly drzewa ktore dawaly cien w lato i charakter tego miejsca przy dworcu. A teraz co? Zostanie taka gola dupa. Oczywiscoe ktos powie ze posadza nowe. Ale znajac zycie posadza albo i nie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolejarz 8 5 miesięcy temuocena: 67% 

  lokomotywą powinien zająć się specjalista od złotego pociągu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lesnik 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

  a Pan Kopacz na moje oko to z 200tys nowych drzew w zamian za wycięte będzie musiał posadzić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zainteresowany 6 5 miesięcy temuocena: 36% 

  Przy okazji, niszczenie drobnego przedsiebiorcy. gratulacje.Czyzby inny system , rodem z....... Dobry poczatek. Gratulacje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mark 5 5 miesięcy temuocena: 43% 

  taksowkarzy nazywasz drobnym przedsiebiorca czy co?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adasdasdasd 4 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Infoiława !! Gimbal do nagrywania polecam :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo. 3 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Tych [...] taksiarzy z tamtąd wywalić....

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hekcjsjcis 2 5 miesięcy temuocena: 71% 

  Mnóstwo ludzi korzysta z dworcowych taksówek więc dla odmiany może zlikwidujmy przystanek ZKM. Droga Pani Sylwio, o paragon zawsze można poprosić a w przypadku jego braku, nie płacić za przejazd i zgłosić sprawę do US. musi się Pani jednak liczyć z tym iż kurs nie będzie kosztował 10zl tylko tyle ile wskazał txmetr.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwia 1 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Jestem za !!!Fajnie by tez było ,zeby paragony zaczeli wydawac :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8888 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)