REKLAMAgaleria2
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2018, 09:51 komentarzy 21

(Fot. Info Iława.)

Dobiegły końca roboty na Wyspie Młyńskiej- terenie pomiędzy rzeką Iławką, Młynówką i Jeziorem Iławskim. Mimo mroźnej pogody można tam spotkać rowerzystów i spacerowiczów, ciekawych efektów dużej miejskiej inwestycji.

Wcześniej na Wyspie Młyńskiej, położonej w sąsiedztwie starego młyna, znajdowały się ogrody działkowe. Dalej, wzdłuż Iławki, w kierunku wiaduktu kolejowego, teren był niezagospodarowany i dziki. 

Roboty ruszyły jesienią ubiegłego roku. Przekształciły Wyspę Młyńską w teren do wypoczynku i rekreacji. Obszerny plac został zagospodarowany urządzeniami placu zabaw i siłowni plenerowej, ziemnymi trampolinami oraz małą architekturą: ławkami, koszami na śmieci. W centralnej części wyspy jest pergola z fontanną. Jest już za późno na uruchomienie wodotrysku, dlatego efekt, jaki daje, zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Wyspę wieńczy tzw. trawiasta plaża z widokiem na Jezioro Iławskie, która ma służyć opalaniu. Obok jest nietypowy budynek, zespół boksów. Są tam m.in. sanitariaty i natryski oraz zamykane na klucz szafki. To jedyna część inwestycji, która pozostaje ogrodzona i zamknięta.

Jedna z kładek jest położna na Młynówce, dwie kolejne na Iławce. Nowe ścieżki piesze i rowerowe na tym etapie kończą swój bieg tuż za kolejowym wiaduktem. Wzdłuż traktu powstało kilka miejsc na zorganizowanie pikniku.

Zrealizowano też sporo nowych nasadzeń: drzew, krzewów, pnączy, ozdobnych traw. Teren jest monitorowany.

Wykonawcą miejskiej inwestycji była firma SKANSKA, a projekt podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich to "Budowa tras rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą wzdłuż rzeki Iławki" (wartość robót to 3,7 mln zł), a druga "Zagospodarowanie przestrzeni nad rzeką Iławką w Iławie na cele turystyczno-rekreacyjne" (prawie 9 mln zł). Obie te części dofinansowano ze środków Unii Europejskiej.

Nowe tereny rekreacyjne nad Iławką są już dostępne. Zobacz efekt wielomiesięcznych prac.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Wyspa młyńska już otwarta

Ilość zdjęć 27

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAZDZ

21Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~1805 21 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Pytanie do władz Iławy. Kiedy ten piękny zabytek jakim jest "Młyn" przestanie straszyć, nie wspominając o śmietniku jakim jest kanał doprowadzający do niego wodę, tym bardziej że tak pięknie zrobiliście "Wyspę młyńską" Leszek Z.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 20 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Niestety ale zasyfiona zamulona zbrudzona róznymi smieciami odpływająca od młyna struga, to szambo, ktore nie jak nie zgrywa się z pieknem obiektu. Toć to psuje piękno tej przstrzeni i faktycznie należy jakimś tanim sposobem oczyścić pogłębić i wpuścić wodę ze strony jeziora iławskiego. To jest konieczne, inaczej w zaden sposób nie psuję te szambo z tak cudowną przestrzenią

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kościuszki 19 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam byłem widzialem jest fajnie tylko jeden problem ktory mnie nurtuje znam ten teren od 46 lat wychowalem się tam mając 7 lat był to teren naszych eskapad dziecięcych fantazji młyn pracowal fakt na prąd ale mielił meritum prawa odnoga wyplywająca z pod mlyna czy ktoś sprawdzil zbadal to co tam jest co się znajduje nagromadzone przez lata ja wiem bo jak zapewne i inni widzieli co z bylego iwcs potem izns płynie wprost do tego odpływu nie raz ktoś miał okazję tam wpaść bez pomocy nie bylo mowy o wyjściu olej ,smar ropa i tylko ten w niebie wie co jeszcze pozdrawiam odpoczywających i iławski sanepid...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UPA 18 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Tego trzeba pilnować bardzo Wiem jedno. Większości sie nie podoba bo po co to? Wszystko dlatego ze wykonał to Zylinski. Pis jest nadal przeciw bopieniądze miały pójśc na drózki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pesymista 17 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Byłam tam o 18.00, ciemno i nieprzyjemnie, latem może i owszem ale na dalekie wędrówki zwłaszcza wzdłóż iławki.... hm, hm nie polecam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ormowiec 16 5 miesięcy temuocena: 0% 

  O tyle może być niebezpiecznie spacerowac w kierunku filarow bowiem w razie napadu to masz albo jezioro albo plot. A nad Iłwaką nocą to bezpiecznie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taran 15 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Tylko szkoda że pełno śmieci, nawet wiaderka pływają dziwne plamy jakby po ropie w wodzie. A ogólnie super pomysł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~samiswoi 14 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Inwestycja spoko!, perspektywa rozbudowy wzdłuż Iławki i wokół jeziora (połączenie przez pomosty) jeszcze bardziej uzasadnia wydane pieniądze. Ale! czy potrzeba unijnych funduszy, aby w trakcie tej inwestycji (łatwy dostęp sprzętem do brzegu) oczyścić martwy kanał i Iławkę wokół wyspy młyńskiej? Czy "gospodarze-urzędnicy" miasta liczą, że na wiosnę bujna zieleń zakryje wszelkie brudy i śmieci w wodzie i na brzegach? Obecnie wygląda to okropnie! No cóż, podobnie jest z brzegami Jezioraka, wzdłuż ścieżki rowerowo-pieszej od mostu (ul.Dąbrowskiego) do przystani na Lipowym Dworze. Praktycznie nikt nie dba o ten teren, jedynie wiosenna zieleń co roku ukrywa śmieci itp.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Acha 13 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Kolego! Przecież "chodzi" o turystów mają zostawiać kasę i tyle. Kto by się przejmował śmieciam,to zostaje dla mieszkańców, mam psa też to widzę i coraz bardziej mam to gdzieś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 12 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Świetny projekt w urokliwej okolicy. Boję się jednak, że albo bydło obróci wszystko w ruinę albo brak prawidłowej regulacji poziomu Iławki zniszczy deptak. Albo jedno i drugie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 11 5 miesięcy temuocena: 40% 

  Bydło? Masz na myśli rodzinę. Niech każdy zacznie od siebie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~młody obywatel 10 5 miesięcy temuocena: 65% 

  Kolejna atrakcja dla emerytów i rencistów. Były burmistrz chyba robił to z myślą o zbliżającej się emeryturze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 9 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Pomyśl trochę "młody obywatelu" zanim coś napiszesz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 8 5 miesięcy temuocena: 30% 

  "Wszystko i nic" tak nazwałabym to miejsce...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J.J. 7 5 miesięcy temuocena: 22% 

  Szkoda działkowców ! "Pikniki" i pełno pijaczków w okolicy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehe 6 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Zgoda! To uwidoczni się latem, teraz wszyscy pieją z zachwytu, później nikt nie będzie zainteresowany, dopóki nie dostanie w gębę...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wow 5 5 miesięcy temuocena: 80% 

  To wynocha z IŁAWY JAK się nie podoba to co mamy i co jest zrobione !!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 4 5 miesięcy temuocena: 33% 

  A chodnika dla pieszych wzdłuż ruchliwej ulicy Gdańskiej człowieku się nie doczekasz. Ręce opadają!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 3 5 miesięcy temuocena: 17% 

  Prawie 13 milionów wydane na co? Kawałek deptaku i kilka kontenerów? Normalnie ręce opadają... A gdzie porządny plac zabaw? gdzie zadaszenie amfiteatru? Remont stadionu miejskiego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trener piłkarski 2 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Za rok ruszamy stadion Pany. I powiedzą wam: poco tym patałachom stadion za 30 mil, albo bieżnia tartan mondo z 8 torami, skoro w iławie nie ma juz sekcji z wynikami lekkoatletów. Mlodych piłkarzy mamy ze 400 .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~groch 1 5 miesięcy temuocena: 87% 

  Skąd się biorą tacy smutni ludzie? Przestań narzekać. Jest to świetnie wykonany projekt, byłem tam wczoraj - jest lepiej, niż się spodziewałem, rewelacyjny teren rekreacyjny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAart-studio
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMASkład opału
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.857 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)